Adamlarda ne silahlar var yahu?ne zaman olacak bızım bunlardan?..kıskanıyoommm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
    • Official Post

Sen Yarın bir Amerika vizesi ve uçak bileti al Togay kardeşim,buralar sana dar. :rolleyes:

• haksızmıyım amacam yaa sen soyle allah askınaa.nedir bunlar boyle ateslı sılah resmen

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• havalı boşver sen o zaman kardeşim ateşli sınıfına gec ordan bir adet 22 cal bulup al tam senlik birde tabi benlik ikinci el bulursan banada haber ver evdeki kabı gacağı satalım alalım yav

• hocam bunlarda havalı ama yoksa nıye kıskanayım ki..ha buarada zıyaretıne gelcegız bır ara haberın olsun

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• gardaşıma bak yav gelecekmiş gel yav gelecek olma ,hele bizim hakan hep gelecek olur (az cık aleyhinde atimde yanına gidince bir paket roket alır belki sus payı ) :thumbup:

• ya abiler ateşli silah değilmi bunlar...havalıysa kalibre,marka,bu hayvanları kaç metreden vurur ?bir şekilde getirtiriz belki...

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• abi bunlar da havalı mı? kurulma mekanizması tam seçilmiyor ama sanki ateşli gibi.

• Arkadaşlar yapmayın, etmeyin tüfeklerin altında tüp var görmüyor musunuz? :sleeping:

• Arkadaşlar yapmayın, etmeyin tüfeklerin altında tüp var görmüyor musunuz? :sleeping:

tüp mü fişek yuvası mı karar veremedim kardeşim :) o yüzden kurma mekanizmasını aradı gözlerim. demek ki gözler bozulmuş :D

• Official Post

PCP havalı tüfek,fakat kalibreleri 9mm - .45" yada .50" kalibre.

• madem yasak değiller,ileride av yasağınında kalkma ihtimalini düşünerek bunları talep etsek,getirtmeye çalışsak derim ben...av yasağı kalkarsa herkes bunlardan almak isticekdir yanılıyor muyum?

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

madem yasak değiller,ileride av yasağınında kalkma ihtimalini düşünerek bunları talep etsek,getirtmeye çalışsak derim ben...av yasağı kalkarsa herkes bunlardan almak isticekdir yanılıyor muyum?

Haklısınız ama bu yasağın ne zaman kalkacağı belirsiz,bu yasak var iken de bu silahı kullanmanın bir anlamı yok,3 atışda hedef kağıdı kalmaz ortalıkta.

• Türkiye de "Havalı Silah ile Av Yasaktır" konusunu sanırım bilmeyenimiz yok. Ayrıca, şu güzelim ceylanı öldürmenin ne zevki var anlamıış değlim!!! Şahsen amaç yemek veya zararlı hayvandan korunmak değilse, sadece öldürüp yanında poz verip arkanızda hayvanın cesedini bırakmanın nesi güzel anlamış değilim, gerçek anlamda avcılık ile ilgilenen arkadaşlar kusura bakmasınlar lütfen, sözüm meclisten dışarı!!! Avcı zevk için avlanmaz kanaatındayım. Avcılık ile atıcılık arasında seçim yapmalıyız. Havalı tüfek ile ancak atıcı olunur. Aşağdaıki fotoğraf bir FT (field target) yarışmasından alınmıştır.

[Resim Engellendi: http://img530.imageshack.us/img530/2416/99910708xw8.th.jpg]

• Aynen katılıyorum
    Bende bu fotoğrafları ilk gördüğümde oldukça yabani tepkiler verdim doğrusu
    Birde kasıla kasıla poz vermişler.Aferin anneleriniz sizinle gurur duyuyor, kulaklarıda çınlıyordur elbet
    Ülkemizde yaşanan karaca katliamınada acaip moralim bozuluyor.
    Nasıl bir vicdan böylesine narin, böylesine muazzam bir hayvancağıza tetik düşürebilirki
    Gerçi bende laf ettim.Millet hiç çekinmeden birbirini boğazlıyor

• ya ben spor amaçlı domuz avını bile günah oldugu icin yapmıyorum...av için olmasa bile güçlü bir tüfeğim olsun isterdim kağıd hedefe deilde ağaçtan hedeflere atardım...

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Aynen katılıyorum
    Bende bu fotoğrafları ilk gördüğümde oldukça yabani tepkiler verdim doğrusu
    Birde kasıla kasıla poz vermişler.Aferin anneleriniz sizinle gurur duyuyor, kulaklarıda çınlıyordur elbet
    Ülkemizde yaşanan karaca katliamınada acaip moralim bozuluyor.
    Nasıl bir vicdan böylesine narin, böylesine muazzam bir hayvancağıza tetik düşürebilirki
    Gerçi bende laf ettim.Millet hiç çekinmeden birbirini boğazlıyor

+1

Hayatımda bir kez, arazide atışa gittiğim birgün, minik bir serçe yi, konduğu dalda güzel güzel öterken, :love:

Vurup İndirdim Aşşa X(

Hayvancağızın düşüşü hala ağırçekim olarak gözümün önünde. Hala üzülür pişmanlık duyarım. ;( ;( ;(

Ama İnsanoğlu' nun fıtratında bu var, yani insan diğer canlılara üstünlük kurmasını sağlayacak bir gücün sahibi olunca, o gücü hemen bir canlının üzerinde deneme ihtiyacı ve üstünlüğünü görme ve gösterme ihtiyacı hissediyor.

Avcılık kesinlikle bana göre değil.

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Havalı tüfekle serçe vurmanın AVCILIK ile hiçbir alakası yoktur.

Avcılık böyle bir şey değil...

marmarateam.png

• Sezgin bey, avcılık hakkında eminimki sizler daha bilgilisinizdir. Çünkü ben avcı değilim, hiç avlanmadım, ilgide duymadım. Lakin öyle bile olsa benimde Avcılıkla ilgili doğru olduğunu düşündüğüm fikirlerim var. Şöyle ki;

Şimdiki zamanda avcı diye kontrollü şekilde ve yasalara uygun şekilde sadece sezonunda olan av hayvanlarını avlamaya deniyor. :thumbdown:

Ama bana göre az önce sıraladığım şartlarda avlanan kişinin, eğer zarureti yoksa yani avlanmaya mecbur değilse, "-ki azbuçuk hepimiz imkanımıza göre doyacak kadar gıdayı piyasadan satın alabiliriz" ve buna rağmen (kanunlara, yasalara, prensiplere vs..) uysa bile avlanıyor olması, benim egomu tatmin etmek için bir serçeyi vurmuş olmamdan hiçte farklı değil bence.

Tabi bu benim düşüncem.

Selamlar ½bay£bay`;

Zoraki HP01 & Laser Sight
    Hatsan mod.125 Sniper .22 cal.

• Official Post

Çeşitli dünya ülkelerinde Profesyonel amaçla avlaklar hazırlanıyor,buralarda özel girişim çeşitli av hayvanlarını üretip,parası karşılığı avlanılmaya olanak tanınıyor,hatta ülkemizde de bu tür özel girişim avlaklar kurulduğunu yakın zamanda TV den izlemiştim,bence bu tür avlaklarda avlanmanın ne hayvanlara ne doğaya hiç bir zararı yok.