daystate air ranger

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • condor ile air ranger arasında kaldım air rangerda tek sıkıntım condora göre ağır olması bir de bu silahla 22lr yivli tadında atışlar yapılır diyolar doğru mudur?350 m atışları görmüştüm çanak anteni her atışta vurdular.yani sizce condoran daha fazla para verip almaya değer mi 2 katı menzilden aynı grupmanı yapar mı?
    ağırlık olarak da yarı yarıya farkediyor galiba
    ayrıca tüfek hakkında her türlü bilginiz bana yardımcı olur yazarsanız
    yorumlar için şimdiden tşkler

• Condor görmedim ama Air ranger kullanıdm. İkisi arasında seçim yap deseler Air ranger'ı seçerdim. Daystate daha köklü bir firmadır. Keşke her modeli ülkemize gelse, belli kişilerin tekelinde kalmasa.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Airrange kullanmadım görmedim,condor kullanıyorum tüfek almak konusunda kullanım amacına göre tüfek seçmeni öneririm,belli bir markaya bağlı kalma 50mt şişe kıracaksan 200 tl yeter bir yaylı için,condor konusunda ben çok memnunum istediğini veren bir tüfek ama yivli tadını verirmi bilmem,modlanmamış bir condor 200 bar çalışma basıncında tam güçte 25,4 grain mühimmatı 1000 fps civarıda atıyor bu senin için yeterliyse condor al,Airrange tüfeğinde bundan fazlasını yapsa yapsa 100 fps fazlasını yapsın,condor modlanmış haliyle okuduğu kadarı ile en güçlü tüfek isabet konusunda başarılı,airrange aşırı pahalı ama benim param çok diyorsan o başka g;$i tüm aksesuarlarıyla kaliteli bir dürbünle 5000 tl geçer,condor için bu fiyat 2000tl,sumatra'larıda bir incele derim,selamlar

• AirRanger Condor ile karşılaştırılacak bir tüfek değil.Daystate Air Ranger ,doğuştan yüksek gücü ,isabetliliği ve kalitesi ile oldukça önde olan bir tüfek .Zaten fiyatı da sağladığı fayda ve keyifle doğru orantılı .

Condor'un fiyatı sanırım Daystate'in üç'te biri ,eğer ben bir tüfeğe o kadar para yatırmam diyorsan Condor al ! mutsuz olmazsın .Ama eğer Daystate'e değer ,maddi sıkıntım da yok diyorsan kesinlikle Daystate Air ranger, mutlu olursun.

Türkiye'de bulunan modellerinde namlu ceketi olmadığından dolayı ,eğer moderatör kullanmaz isen çok sesli bir silah.Arazi haricinde öyle yazlıkta,sitede falan kullanman zor.

Oldukça güçlü (70fpe) bir tüfek olduğundan dolayı ,ağır pellet kullanman gerekir (21-25grn. gibi).

Çalışma basıncı 230 bar, 200 barlık tüplerle keyif alamazsın ,300 barlık tüp ,ya da pompa için sıkı antremanlı olmak şart.

Muhteşem bir ceviz kundağı var,benzerini bugüne kadar sadece AA'da gördüm .

Bolt action oldukça verimli çalışıyor.Geri döndürülebilir modifiyeye müsait bir tüfek ve 100fpe'ler gibi güçlere çıkılabiliyor.

Eğer uzun menzil senin için çok önemli ise zaten tek seçenek, iyi bir dürbün ile 200-250m rahat çalışırsın .

Son tavsiyem ,bir Daystate Air Ranger'i incelemen ve hatta mümkün olursa atış yapman, eminim kararında büyük etkisi olacaktır

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• AirRanger derim.Condor'u ben de görmedim ama AirRanger ile atış yaptım.Kullandığım havalı tüfeklerin hepsinden farklı.Akışkanlarda Doktorası olan bir arkadaşımın yaptığı hesaplarda , 70 FAC için min. 28 grain öneriyordu.Yalnız unutma ki bu tüfeğe ve bu güce sahip olmak , büyük sorumluluk gerektirir.Peletin düşeceği noktayı mutlaka göz önünde bulundurmalısın , hatırladığım kadarı ile , aynı arkadaşın yaptığı hesaba göre V250 m'de , çoğu tüfeğin V0m deki hızından yüksek hızı ve enerjisi var.

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• air rangerın tek üstün özelliği gucu değil bu tufeklerı karsılastırıken güç olarak karşılastırma bır kaç artısını ben yazayım kendinden indeksli şarjor ayarlanabılır tetık poligon namlu (hava sarfiyatı en ekonomık duzeye iniyor bu sayade) ve diğer malzeme kaliteleri

airarms s410 FP raptor mp8 reticle 6-24x50
    green laser 300 lumen flashlight

B RH +

• güzel aydınlattınız arkadaşlar tşkler
    ayakta atış için hafifilik nedeniyle condor seçilir mi sizce yoksa ağırlığı o kadar kafama takmaya gerek yok mu

• AirRanger derim.Condor'u ben de görmedim ama AirRanger ile atış yaptım.Kullandığım havalı tüfeklerin hepsinden farklı.Akışkanlarda Doktorası olan bir arkadaşımın yaptığı hesaplarda , 70 FAC için min. 28 grain öneriyordu.Yalnız unutma ki bu tüfeğe ve bu güce sahip olmak , büyük sorumluluk gerektirir.Peletin düşeceği noktayı mutlaka göz önünde bulundurmalısın , hatırladığım kadarı ile , aynı arkadaşın yaptığı hesaba göre V250 m'de , çoğu tüfeğin V0m deki hızından yüksek hızı ve enerjisi var.

normal bir hafalının 380 çıkış hızı gibi daystatenin 250 m ilerdeki hızı buysa innaılmaz bişey bu bilgi silahı almmadaki büyük neden olabilir

• Tüfek üzerine kaliteli koca bir dürbün,moderatör ve bipot takılmış haliyle düşünün ayakta atış yapmak epey zor olur,tüfek seçimini ağırlık yönünden pcp silah seçerken göz önünde bulundurun :thumbup:

• ayakta atış için hafifilik nedeniyle condor seçilir mi sizce yoksa ağırlığı o kadar kafama takmaya gerek yok mu

Ayakta tek tek atarım diyorsan Condor , yok bolt action keyfi ile arka arkaya 10 tane atarım diyorsan Daystate Air ranger :)

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• Tüfeğin ağıroluşu ayak atışı dahil diğer atış pozisyonları için de avantajdır. Hafif tüfekte nişan alma taşıma, taşıma kolay gibi görünse de ağır tüfeklerde salınım azdır isabet yüksektir.Tabi tüfeğin ağırlığını atış yaparken kas gücüyle sabit tutmaya çaılşmak yerine Vucudun iskelet sistemine oturtup minimum güç kullanarak atış yaparsan. Örneğin; Olimpik branş olan atıcılıkta tüfek ağırlığı maksimum 5,5kg ise sporcular genelde 5,4 gibi sınırda bir ağırlığa ayarlayarak müsabakaya girerler.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• gerçekten okadar büyütülecek kadar fazla ağır değil, güzel oturaklı bir silah. Atilla komutanım vardı ve atış yapma imkanı bublmuştum Ankara team buluşmalarında. O kadar para ayırabilme imkanım olsa ben de alırdım.Tereddütünüz olmasın kesinlikle.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Erdinç e katılıyorum. Atikomutanımın tüfeği ile rangemaster pelletle düşük büyütmeli normal bir dürbünle bile 50m de tek delik yapmıştı. Çok isabetli, güçlü ve kaliteli bir tüfek. İmkan varsa ve bulabiliyorsanız almak lazım.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• normal bir hafalının 380 çıkış hızı gibi daystatenin 250 m ilerdeki hızı buysa innaılmaz bişey bu bilgi silahı almmadaki büyük neden olabilir

Bu arada , normal bir havalının , 380 m/sn hızı olmaz :) Bu hız , normal olmayan havalılarda olabilir sadece:) Normal bir havalı ile , 5,5 pelet , 13,43 ve 15,89 arasında ise , 250 veya 300 m/sn arasında çıkması beklenir max.Bu arada normal kime ve neye göre normal olduğunun da sorgulanması gerekir ;grin;

AirRanger 80 (90) FAC Special Edition .25 RR Stock ;
    BKL; 6-24x50 Full Size Mill Dot Reticle;
    Webley Patriot 1. (.22);
    Zoraki Ultra HP-01(.22);
    SupremeMax 12 ga 61 cm Cantilever Optima 3-12x44 + 71 cm;
    Üzümlü Çifte 12 ga;
    Çatüs .410 ga 53 cm + 65 cm (7+1 Şarj.)x2;
    BKL Dovetail Riser&BKL ; 4-16x50 Silver;
    Ve BAR II Sırada :)

www.emarstore.com

• Bende yaklaşık iki aydan beri pcp'leri araştırıyorum.Aynı sizin gibi en son condor ve ranger arasında kaldım.Seçim yapmak gerçekten çok zor.Ama diğer arkadaşlarımızında dediği gibi imkan meselesi diye düşünüyorum.Ranger kesinlikle ödeyeceğiniz paranın hakkını verecektir.Condor ise fiyatına göre en güçlü pcp'lerden biri.

Benim sormak istediğim ise,İngiltere ve Amerika da arkadaşlarım var ve yazın tatile geliyorlar.Amerika'dan Condor veya İngiltere den Ranger getirtebilirmiyiz? bu şekilde getirten varsa yardımcı olsun lütfen.Çünkü fiyatı nerdeyse iki katı.

• Kara yoluylamı hava yoluylamı gelecekler,hav yolu ise hiç tavsiye etmem sorun yaşanabilir,kara yolunu tercih ederlerse at valize getir hepsi bu(sanırım amerikadan arabayla gelmek biraz zor olur ;kihhik,)

• amerikada condor kaç para hiç araştırmadım ama zaten montajı ingilterede yapılmıyor mu? birde sınır kapılarında havalı da olsa silah sorun çıkarmaz mı?

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon

• Kara yoluyla nelerin geldiğini bir bilseniz detaylı bir arama yapılmıyor tüfeği parçalayıp eşyalarınızın en altına koyun ingiltereden gelene kadar kaç tane gümrük geçecek hepsinde geçen arabaları tek tek arayamazlar şüpeli bir durum yoksa geçer,diyelimki bir kaçakcılık ihbarı oldu sizin arabanızda başka bişey ararken tüfeği buldular,derdinizi anlatabilirseniz sorun olmaz sanırım(kendimi kaçakcı gibi hissettim ;kihhik, )

• bilgi için teşekkürler bakarsın günün birinde karayoluyla gelen bir dostumuz olur ufak tefek şeyler sipariş ederiz f;s;s

bsa side wheel focus 8x32-44
    özel yapım 36 ga tek kırma
    whalter falcon hunter edition(tasko3x9)
    crosman 2240
    daisy powerline 5170(red laser)
    ekol s 66 saten
    delta bolt action 36 ga
    safir t 14 yeni versiyon