Remington AM77 ile ilk grupmanim :)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bugun gamo promagnum pelletlerimle yaklasik bi 50 atistan sonra am77 yi grupmanda deneyebilme imkani buldum sonuclarida sizinle paylasmak istedim durbun olarak Center Point(Crosman) 4-16x50 kullandim bu mesafe icin fazla olsada en azindan attigimi goruyorum. :)
    [gallery]3503[/gallery]

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• promagnum bu tüfeğe biraz ağır kaçar, hunter ile denersen daha iyi sonuç alırsın. O mesafeden tek delik çıkartabilecek bir tüfek kendisi.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• promagnumlarda cok capakliydi sanirim aerodinamik yapisindan kaynaklaniyo bu hafif acik grupman 10pompa biraz yorucu oldugu icin 7 pompa ile yaptim grupmani fakat dediginiz gibi sanirim hunter kullanmaliyim en azindan daha iyi birseyler cikar ortaya :)

FİLİNTALAR GRUBU
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Siz ustatlardan birazcikta pellet tavsiyesi aliyim 1-gamo hunter 2-..
    Bekliyorum x;.z

FİLİNTALAR GRUBU

• diana sport

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Merhaba gördüğüm kadarıyla elinizdeki tüfek Metin arkadaşımızdan aldığınız tüfek sizden önce o tüfekle yaptığım grupman pellet seçimi açısından kısmen fikir verebilir sanırım. (18mt. de daha ufak bir dürbün de işinizi hafifliği açısından daha iyi görür diye düşünüyorum, tabi zevk meselesi)

[Resim Engellendi: http://img268.imageshack.us/img268/6637/4ats.th.jpg]

Atışlar 40mt. ve 60mt. lerde 1 sıfırlama birde asıl olmak üzere toplam 4 grup olup herbir atış grubunda 6 adet atış deliği vardır. Atışlarda Crosman Premium Pellet kullanılmıştır.

Atışlarda kullanılan tüfek forumdan metin59 nickli Metin arkadaşımıza aittir. Tüfekte atışlar için sabit büyütmeli 4x32 dürbün kullanılmıştır; tüfek Crosman 2100 muadili olan AM77 (0.177 kalibre)'dir.

40mt.ye yapılan atışlarda tüfekte 8 pompa, 60mt.ye yapılan atışlarda tüfekte 10 pompa yapılmıştır.

Not: Deliklerin daha rahat görülebilmesi için hedef kağıdı arkasına kırmızı karton konarak tarama yapılmıştır.

• match tipi gamo match de işinizi görür bence. Çok ağır pellet kullanmayın bu silahla. Gücü ortada. Tabanca pelleti kullanın.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Sayin TheNightHawk elimde 500luk gamo match varmis fakat baktimda agirlik olarak promagnum ile ayni gozukuyor 0,49g ve 0,51g agirliklari match pelletlerin kisa mesafelerde etkili oldugunu biliyorum bana bu 18 m de pek iyi birsey cikarmaz gibi geldi ama bugun deniyim sonuclari paylasiriz :)

FİLİNTALAR GRUBU

• Bilgilendirmen icin sagol estetigi bozdugu icin susturucuyu cikardim iste yaklasik 5dk once insaatta yaptigim atislar, TheNightHawk in sozunu dinledim match kullandim ve muhtesemler yarattim ;şrofls;. yaklasik 15m den (15 buyuk buyuk adim) hedefe 10 atis x;.z , daha kucuk durbun kullanma isi ise center point 3-9x32 de yola cikti dort gozle bekliyorum am77 icin fazla soze gerek yok fotolaaaaar
    [gallery]3518[/gallery]
    [gallery]3519[/gallery]

FİLİNTALAR GRUBU

• Hiç ağırlıklarını karşılaştırmadım ama görüntüye bakınca match daha hafifmiş gibi duruyor. Öyle değilse bile ben zamanında match kullanmıştım o tüfekte ve gayet başarılı olmuştu. Hem de pelleti yüklemesi kolay oluyor.

Zoraki HP-01 Ultra .177
    Gamo PR776

• Evet match pelletle 20mt. ye kadar güzel atışlar çıkıyor gerçekten ancak Crosman Premium pelletle 40mt. ve 60mt. grupmanlarının vermiş olduğu sonuca dikkat edecek olursan eğer bu pelletle çok daha istikrarlı atışlar yapılabildiğini göreceksin. Tabi herşey tüfekte ve pellette değil atıcının tüfeğine alışması çok önemli bir nokta 40mt. ve 60mt. ye yapılan bu atışlar ayakta ve sadece monopod desteğiyle yapılmıştır, alıştıkça daha iyilerini de yapabileceğine eminim güle güle kullan. (Bu arada susturucuyu namluyla aynı renge sprey boyayla boyayıp takabilirsin, ama zevk meselesi tabi ses rahatsız etmiyorsa dert değil).

• Güzel grup tebrikler. Zamanında crosman2100 modeli vardı bende, 10 pompa gerçekten yoruyordu biryerden sonra, 5-6 pompada kullanıyordum. Pompa derdi haricinde kullanması çok zevkli idi gerçekten. Zoraki tabancanın 3 pompada verdiği performansı gördükten sonra benzer tasarımlı bir tüfek neden yapmıyorlar acaba? 4.5mm için söylüyorum, 3 pompada 800-900fps hız veren bir tüfek olsa başka tüfek kullanmam herhalde.

• Güzel grup tebrikler. Zamanında crosman2100 modeli vardı bende, 10 pompa gerçekten yoruyordu biryerden sonra, 5-6 pompada kullanıyordum. Pompa derdi haricinde kullanması çok zevkli idi gerçekten. Zoraki tabancanın 3 pompada verdiği performansı gördükten sonra benzer tasarımlı bir tüfek neden yapmıyorlar acaba? 4.5mm için söylüyorum, 3 pompada 800-900fps hız veren bir tüfek olsa başka tüfek kullanmam herhalde.

+1 :)

FİLİNTALAR GRUBU