kral magnum 5,5 modifiye

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • slm arkadaşlar

bir konuda yardımlarınızı istiyorum. havalı tüfeklere yeni merak saldım ve kendime kral magnum 5,5 ve 3-9*40 ışıklı dürbün aldım aldım gayet güzel hoşuma gitti yaklaşık 5 kutu saçma (gamo magnum enerji, avsan sivri uçlu paraşüt saçma, norrica v.s.) attım malesef sonuç alamadım her seferinde farklı yerlere isabet ediyodu. en sonunda gamo pro magnumda karar kıldım. 25 - 30 metrede güzel sonuçlar aldım. dürbünümüde sıfırladım. aynı yere defalarca atış yapabiliyorum.şişe kapağını rahat bir şekilde vurabiliyorum. bira şişesi kırılıyo rahat.gücüde fena değil. fakat bunu biraz modifiye etmek istiyorum. forumda biraz okudum yeşil renkli kauçuk bazlı gres önermiş herkes piston için. bunda bende hemfikirim.güzel bir gres yağı araştırdım. yanlız biraz daha güç için yayını değiştirmek istiyorum. türkiyeden bulabileceğim yaylarla tabikide. yay , keçe , oringler bunların hangileri benim tüfeğime olur ve biraz daha performans alabilirim tüfeğimden siz ustalarımın önerilerini bekliyorum.

• Öncelikle eger dampa ayaginiz yoksa edinmenizi tavsiye ederim. Modlama konusunda ise tüfeginizin cok fazla uygun oldugunu (forumlardan okudugum kadariyla) zannetmiyorum.

• Yaklaşık 5 sene önce bi kral modifiye işine girmiştik ;şrofls;. şimdi bu tüfeklerde yay hazne uzunluğu kendi klasmanındaki tüfeklere göre biraz daha düşüktür biz daha uzun bir yay takabilmek çin yayın arka kısmındaki plastikten 2cm kadar kesmiştik. Bunun dışında bu güçteki tüfeklerde aşırı dizel etkisi öle mod 125 gibi azından alev çıkarırcasına olmuyor ne yazıkki.. bi seferinde epey gres kullanmıştık pistonda lakin ilk attığımızda güçlü bir patlama yerine transfer deliğinden gres fışkırmıştı ;avci; ayrıca transfer deliğini genişletme olayıda pek bir işe yaramadı(yaptık ordan biliyorum 8) )işin aslını söylemek gerekirse kral magnumda,kral cfx te yapacağın modifiyeler güç konusunda pekte tatmin edici sonuçlar doğurmuyor ne kadar modifiye edersen et tüfekteki güç artışı ve tepme dampa kullanmanızı gerektirecek kadar fazla olmaz.
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Kral magnum icin en guzel modifiye yani belirgin sonuc veren, piston kecesi, atim yatagindaki o ring ve keceyi degistirmeniz, net sonuclar alirsiniz tarafimca denendi ve onaylandi 50m den soda sisesini kiramazken kirmaya baslamisti ve atis yaparken atim yatagindan herhangi bir hava kacagi olmuyordu.. orjinal kece ve o ringler cok kalitesiz olduklari icin hava kaciriyorlardi, kece olarak gamo piston kecesi ve bahsettigim diger parcalari yabanci sitelerden bulabilirsiniz..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• sağolun ustalarım verdiğiniz tavsiyelere uyacağım. yeni başladığım için biraz bu tüfeğimle uğraşayım vakit geçireyim söküp takıp herşeyini güzel bir öğreniyim sonra güzel bişey alırız. ilk önce bunda elim bir alışsın.

• kral magnuma hangi model hatsan yayı uyar acaba arkadaşlar bilen varmı hatsan yayı takmayı düşünüyorum ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Hatsan yayi takma dusuncesine girdiyseniz mod125 yayi falan takamazsiniz onu soyliyim :) ama mod 70 yayi falan takilabilir belki spir capi uygun gibi gozukuyor tabi yaydan kesmeniz gerekebilir , yalniz sunuda ekliyeyim hatsan mod70 yayi kral yayiyla ayni da olabilir bence krali cok uzun sure kullandiysaniz yeni uygun bir kral yayida belli bir sure daha yuksek bir performans saglar Saygilar..

FİLİNTALAR GRUBU
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• yay ucu agırlıgını uc kısmını tornada aldırıcam az bişi kalıcak yayın içindeki kısım kalsın vede tetik dibindeki siyah plastigi cırattıcam yerine tetige zarar vermicek bi ince plastik takıcam yay tutucunun dışına böylelikle mod 70 yayını fazla kesmek zorunda kalmicam tüfek 5.5 oldugu için extra güce ihtiyacı var çok bi degişiklik olucanı sanmam ama yinede güçü artıcakdır hatsan yayı güçünü bir mutdet kurudugu için istiyorum ..

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• Hatsan yayi takma dusuncesine girdiyseniz mod125 yayi falan takamazsiniz onu soyliyim :) ama mod 70 yayi falan takilabilir belki spir capi uygun gibi gozukuyor tabi yaydan kesmeniz gerekebilir , yalniz sunuda ekliyeyim hatsan mod70 yayi kral yayiyla ayni da olabilir bence krali cok uzun sure kullandiysaniz yeni uygun bir kral yayida belli bir sure daha yuksek bir performans saglar Saygilar..

gamo yayı daha diçn olabilirmi mod 125 yayı olsa keşke :whistling:

• gamo yayı daha diçn olabilirmi mod 125 yayı olsa keşke :whistling:

Gamo yayi daha guzel olur tabi ama 100tl lik tufege gamo yayi yada maccari yay takmak pek bi guzel fikir gibi gorunmuyor bana, mod125 yayina gelince 3.60mm bir yay kirala taksaniz bile ki takamazsiniz tufek 10. atisinda son atisini yapmis olur..
    1. pistonu tutan ve tetige bagli tirnak asinir ve islevini yapamaz hale gelir silahin kurulmamasina yada kurulduktan sonra kendi kendine bir kac saniye icinde ates emesine sebep olur ki bu cok tehlikeli :!: .
    2. piston yamulabilir hatta metal kisim catlayabilir.. vs vs diye aksama kadar gider valla :D

FİLİNTALAR GRUBU

• ilk kullandıgım torun k-101 e mod 125 yayını kestırıp takmıstım. torun ve kral yayları ayni diye biliyorum...bu arada tüfeginize mod 125 yayı uyarsa , tüfegin orjınal yayından 1-2 parmak daha kısa tutun derım.ben orjınal yayla aynı boyutta kestırip takmıstım tepmeden dolayı kundak vida baglantı yerınden catladı.suan mod 125 yayı ıle kullanıyorum tetık tırnagında falan bir sorun cıkarmadı ve torun gibi bir tüfekten beklenmeyecek sonuclar alıyorum.

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177

• Taktiginizin mod125 yayi olduguna eminmisiniz? ben arkadasimla ayni seyi denedim gamo cfx icin ve mod 125 yayi pistona gecmiyordu bile ;$.,

FİLİNTALAR GRUBU

• evet eminim...hatta emin olmak icin yay tutucumu götürüp ona göre almıstım.

hatsan AT44W .177
    hatsan MOD 125 .177
    torun k101 magnum .22
    hammerli firehornet .177

• mod 125 yayı piston içine sığıcakmı sıgmaz gibi geliyor bana ama denemedim aşırı güçlü yay bu tüfehe olmaz zaten tetik ve pistonu tutan tırnak biraz zayıf geldi gözüme piston da metal kalitesi biraz düşük çabucak deforme olucak cinsten değişim sadece keçe ve oringde olsa yeter olmadı fabrikasında isterim yay 8 tl diyo adamlar hıl la av daki yay kıral ve gama uyumlu diyo nasıl bir yay acaba kıral yayı sanırım ..

• değerli arkadaşım bence hiç modifiye işine girme.tüfeğinin o hali ile keyfini çıkarmaya bak.iyi atışlar.