evanix rainstorm

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese Merhaba.Sonunda Bende pcp kervanına katıldım. Pistonludan yeterli performansı göremeyince ilk pcp'm evanix rainstorma bugün kavuştum. kundağı gerçekten hoşuma gitti ceketli namluda şık duruyor.. ama tüp boş gelmişti malesef ve yanında hill pompa vardı bide kol kaslarım tabii :wacko: epey bi uğraştıktan sonra barometreyi 100 bara getirebildim. kan ter içinde kaldım tabiki. yani ilk başta zor doluyor ama birde 100 bara gelinceye kadar bir yandanda hava kaçırıyorda. bir yandan pompa ısınıyor. onu soğut onu beklet ha gayret derken sonunda tüpüm dolmuştu artık ama tüfeği elime alacak gücüm kalmadı .:) sonra bu nasıl çalışıyor jarjör nasıl takılıyor filan derken 3 tane samyangı sürmüşüm namluya.bir attımki duvarda bodrumun duvarında kocaman bir kütle yapıştıç yani ilk atışımı 150 bar seviyelerinde 3 pelletle yaptım umarım ciddi zarar vermemişimdir tüfeğe.sonrasında 100 civarı atış yaptım 3 şarjör çok çabuk bitiyormuş pcp de ;kihhik, . neyse sonuç olarak benim hoşuma gitti bu pcp işi. fotoğraflarını da en yakın zamanda sizlerle paylaşacağım.grupman olmasada uzun mesafe denemelerimide paylaşmak isterim ilerleyen zamanlarda. Birde bu tüfeğe nasıl bakım yapıcaz? yatagundan bir hevesle aldığım sentetik gresi sürecek yer bulamadım ben tüfekte.kalın sağlıcakla..

Evanix Rainstorm + Remington 3x9-32
    Optima Trio 5.5 + göz-gez-arpacık :)

1997 hatsan mod35 emektar..

• Teşekkür ederim. birde özellikle şu 3 pellet atma hadisesini değerlendirirseniz sevinirim kafama takıldı.

• hayırlı olsun, güle güle ve dikkatli kullanın.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Hakkından çok çok az bilgiye sahip olduğum bir PCP, umarım ilerleyen günlerde başta resmini daha sonra teknik gözlemlerinizi paylaşırsanız biz hobi severleri çok memnun etmiş olursunuz. Saygılar

• hayırlısı olsun .aman dikkat :!:

• Teşekkür ederim herkese. kapalı alanda pek güvenli değil.yakın zamanda arazide deneyip fotoğraflarla birlikte izlenimlerimi paylaşıcam.

• 3 pellet degil isterse 10 pellet birden atin pcplerde sorun yok ama namluyu tikarsaniz vay halinize :) 60bar ve ustu istediginiz kadar bos atis yapabilirsiniz ve namluyu aluminyum pirinc gibi materyallerle(harbilerle) temizlerseniz cizilmez bozulmaz kafaniza bi soru takilirsa yazin bunun haricinde hayirli ugurlu olsun yeni tufeginiz.. :)

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Arkadaşım tüfeğiniz hayırlı olsun; kazasız belasız isabetli atışlar dilerim.
    Ben de Windy City kullanıyorum. Yanlış bilmiyorsam Evanix'lerin hepsinde mükerrer indexlemeyi engelleyen sistem mevcut.
    Yani üst üste pelet indexlenmemesi gerekiyor.

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

Ben de Windy City kullanıyorum. Yanlış bilmiyorsam Evanix'lerin hepsinde mükerrer indexlemeyi engelleyen sistem mevcut.

+1
    bende öyle biliyorum özellikle evanix rainstormda...

www.youtube.com/watch?v=B-xe3bcwMWg

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

Öncelikle teşekkür ederim.
    Evet normal insanlar için öyle bir sistem yapmışlar. ama kurma kolunu ileri geri oynatırken aralarda şarjörü elle çevirirseniz 10 adede kadar yükleme yapabiliyor. ondan sonra şarjörü değiştirmek gerekiyor. ;şrofls;.

• Öncelikle teşekkür ederim.
    Evet normal insanlar için öyle bir sistem yapmışlar. ama kurma kolunu ileri geri oynatırken aralarda şarjörü elle çevirirseniz 10 adede kadar yükleme yapabiliyor. ondan sonra şarjörü değiştirmek gerekiyor. ;şrofls;.

;,;- ;,;-

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• ;lol; Harbi yaa onu hiş düşünmedim....
    Neyse silahta bir problem olmadığına sevindim. Tekrar hayırlı olsun silahınız....

Daystate AirWolf MCT 0.22 & Hawke Sidewinder 30 Tactical SF 8.5-25 X 42 & Draeger 6L 300Bar

Weihrauch HW98 0.177 & Hawke Varmint 6-24 X 44
    Weihrauch HW75 0.177 cal.

Weihrauch HW45 0.177 cal.
    Bushnell Sport 850 Laser Rangefinder

hasag.png

• Merhaba. bugün olanca cesaretimi topladım ve rainstorm'u namlu ve tüp'e dokunmadan parçalara ayırdım. öncelikle ilk izlenimlerim; çekiç yayı neredeyse sıfır stres altında , arka tarafına kurma kolunun bağlandığı ön tarafıda pellet yükleyen (parçanın adını bilmediğim için tarif etmeye çalışıyorum) pirinç metal ve altındaki ağırlık gene prinç vıcık vıcık gres içindeydi. zannedersem princin çeliğe sürtünmesiyle hızlı aşınmasını engellemek amaçıyla. neyse bunların tamamını bir güzel temizledim. ayrıca şarjörü çeviren metal kolda yeretince yağlı olmadığı için takılmalar oluyordu. sonuç olarak çekiç yayının takıldığı yerdeki silindirde (sanırsam buda çekiç oluyor) dahil bu aksamların tamamını elimde bulunan sprey gress vasıtasıyla bir güzel yağladım.tabiki pellet yüklemeye yarayan iğneye bulaştırmamak kaydıyla. sonuç olarak silah gerçekten çok yumuşak ve hoş oldu.ayrıca silah üzerindeki şarjörü tutan bilyenin yayı sert olduğu için şarjör çok zor takılıp çıkartılıyordu onuda yumuşatarak problemi hallettim. s10 ve rainstorm aynı mekaniğe sahipmiş. Bu arada kart okuyucumu kaybetiiğim için fotoları yükleyemiyorum en kısa zamanda birkaç grup çalışmasıyla beraber silahın fotoğraflarınıda sizlerle paylaşmak istiyorum.
    hoşuma gitmeyen kısımsa fazla hava tüketimi. yani 200-100 bar arası max 30 atış yapabiliyorum. samyang kullanırsam sanki biraz daha fazla hava tüketiyor gibi geliyo. yani neredeyse atış başına 4 bar gibi bir değer. bu fazla değilmi sizcede biraz. kısa bir arazi denemesi yaptım 100mt de 10cm 130 mt de 15 cm gibi bir alana toplanıyor atışlar. bilgisayar kasanına atış yaptığımdan dolayı net bir hedef noktamda yoktu. dürbün 9 büyütmeli. yani daha yüksek büyütmeli bir dürbünle daha net bir hedefe daha usta ellerde çok iyi işler çıkaracak potansiyeli gördüm ben silahta.gücü konusunda da , chronom olmadığı için eski tabirle bahsedeyim 200-160 bar arası 100 mt.den 28.4 gr. samyangla yağ tenekesini #hims 2 taraflı deliyor.neyse çok uzatmayayım en iyisi bir dahaki sefere somut delillerle karşınıza çkmak üzere..

• Silahı toplarken; çekiç yayının arkasındaki vidayı çok sıktıysanız, aşırı hava tüketimi muhtemelen bundan kaynaklanıyordur.

Yok aslında toplarken özellikle dikkat ettim.bahsettiğim dağıtmadan önceydi. gress uygulaması ve bahsettiğiniz vidayı orijinal haline göre belki yarım belkide 1 tur daha az sıktıktan sonra hava tüketimi az da olsa azaldı gibi geldi bana.
    Birde çok önemli bir soru sormak istiyorum. pompayla tüpe hava basarken 150 bardan sonra her pompalayışımda tüpten hafif bir metal çınlaması sesi geliyor. yani bu sesi yeni farkettim. acaba bu ses normalde pompanın ucunda çıkan ıslık sesinin (benim hill pompa boşta çalışırken bile ötüyor. sanırsam normal) yüksek başınç altındaki metalden aksetmesimidir?? yoksa 200 barda tüpün sınırlarının zorlanmasındanmıdır?? bu konuya açıklık getirirseniz söz bir daha soru sormayacam #hims saygılar..

• Tekrar merhaba abilerim kardeşlerim.
    Diyeceksinizki iyiki bi evanix aldın kafa beyin bırakmadın. #hims benim gene bir sorum olacak sizlere. tüfeğime bugün amatörce bir çekiç yayı modifiyesi yaptım. orijinal yaya dokunmamak amacıyla orjinalinden çok az daha uzun ama daha yumuşak bir yayla değiştirdim. denemek amacıyla 150 bara kadar hava bastım ve bu şekilde 100 bar 'a düşene kadar 40 atış yaptım .chronom olmadığı için sac levha üzerinde yaptığım güç denemelerinde 150-100 bar arası gözle görünür bir güç değişimi farkedemedim. yani bu haliyle yaylı hatsan mod85 imden daha güçlü olduğunu gördüm ve benim için yeterli.orijinal haliyle 200 den 100 bar'a kadar en fazla 30 atış yapabiliyordum kollarımda derman kalmıyor pomapalamaktan ;#^+. 200 barda deneyemedim belkide o basınçta yay valfi açmak için yeterli gücü sağlayamaya bilir.
    soruma gelecek olursak: acaba böyle çeşitli çekiç yayı uygulamaları silahın mekanik aksamına zarar verirmi? yani diyelimki kullandığım yay çok zayıf geldi veya bir miktar uzun veya içinde boşta kalmayacak kadar kısa yani tüm bunların benim atış istikrarı dışında silahın mekaniğine ve ömrüne olumlu yada olumsuz etkileri olabilirmi?? ben chonografa sahip olmadığım için deneme yanılma yöntemiyle kendime göre en ideal halini bulmaya çalışıyorum ve bunu yaparkende üstadlara danışmak istedim. ne demişler: bin biliyorsan bir bilene sor. burda bir bilen bin bilene soruyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.