Hatsan Mod125 tüfeğe ya dürbün olmazsa lazer pointer lütfen yardım !...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Habire nişan ayarı bozulduğu için kullanamadığım neredeyse 2 yıldır elimi sürmeye sıkıldığım tüfeğimi bu mali şartlar altında zor da olsa kullanmak istiorum.Uygun fiyatlı dürbün olmazsa lazer pointer o da olmazsa red dot .. Hangisi olsa razıyım yoksa silahı da satıp gelmeyecek bir fi tarihine kadar bu spordan mahrum olacağım.Lütfen bilen arkadaşlar bu konuda bana yardımcı olursanız duacınız olurum.Şimdiden teşekkür ederim.

Tüfeğimi edinmem de katkısı olan tüm forumdaşlarıma ve büyüklerime teşekkürü bir borç bilirim.

K.A. Air Arms S510 SL Xtra FAC .22 / 42 Fpe

Hawke Sport HD 2-7x32

• dampa ayaktı dürbündü stopperdi derken sana baya bi maliyet çıkabılır, reddot kullanırsan ayar bozulma sorunu yaşamazsın pek ama reddottada yakınlastırma yok malum, reddot duşunursen eger satılık bolumunde uygun fıyatlı bır reddotum var haberın olsun..

• tüfeğin üzerinde bir adet metal dürbün stopu var dürbünü oraya kadar getir tam oturduğundan emin ol, sonra diğer dürbün stobunu dürbünün ön kısmına monte et, genellikle yapılan hata budur, havalı tüfeklerde atıştan sonra dürbün öne doğru kayar, ancak nedense insanlar bu monte edilebilir dürbün stobunu arkaya monte eder, tuhaftır hatsanın sitesinde bile arkada monte edilmiş şekilde fotoğrafi var. ben öle yapmıştım walter talan magnumuma bir monte etim, asla kaymadı, bi kez sıfırladım, öle kullanıyorum, dürbün kayma sorunu yaşayan arkadaşlarıma da kendim monte ettim, çok ve sonuç aynı dürbün yerinde kaymıyor..!

• tüfeğin üzerinde bir adet metal dürbün stopu var dürbünü oraya kadar getir tam oturduğundan emin ol, sonra diğer dürbün stobunu dürbünün ön kısmına monte et, genellikle yapılan hata budur, havalı tüfeklerde atıştan sonra dürbün öne doğru kayar, ancak nedense insanlar bu monte edilebilir dürbün stobunu arkaya monte eder, tuhaftır hatsanın sitesinde bile arkada monte edilmiş şekilde fotoğrafi var. ben öle yapmıştım walter talan magnumuma bir monte etim, asla kaymadı, bi kez sıfırladım, öle kullanıyorum, dürbün kayma sorunu yaşayan arkadaşlarıma da kendim monte ettim, çok ve sonuç aynı dürbün yerinde kaymıyor..!

Merhaba,

Yaylı tüfeklerde, tetik düştüğünde yay ileriye doğru gider ve pistonu ittirir. Bu hareketin sonucunda ileri doğru serbest kalan yay tüfeğin ileri doğru tepmesine neden olur. Bu nedenle tüfek zamanla ileriye gittikçe dürbün arkaya kayar ve durdurucuların arkaya takılma nedeni de budur.

Saygılar

Daystate Air Ranger 5,5mm + NikkoStirling Nighteater 8-32X60
    Hatsan AT44 W10 LONG 5,5mm + NikkoStirling GAMEKING 4-16X50
    Hatsan MOD 135 QE Vortex 5,5mm + NikkoStirling Mountmaster 3-9X40

• hatsandaki o kadar mühendis öne stoper koymayı bilmiyo sen biliyosun...keser veya çekiç hani çivi çakılır ya bunların sapı takılırken sap önse çekice veya kesere tutturulur sonta sapın diğer ucundan vurulur fizik kuralına göre gücü ve hızı fazla olan sabit duranı geçer yani ters tepmeyle sap çekice veye kesere girer...aynı piston yaylı tüfek gibi yayın çekici vuruş yapıldığında tüfeği öyle bir iterki dürbün geriye doğru yani tüfeğe girer bu her atışta geri geri kaymasına sebep olur... En kısası küçük sehpa üstüne 1 bardak koy ve sehbaya hafif vur nolur sana söyliyim bardak vurmanın ters istikametine kayar.saygılar

• öncelikle atıcı arkadaşlarım yanlış anlamamalarını rica ediyorum. Tüfeğin tepmesinin nedeni hatsanın suçu değilki çoğu arkadaş tepmesinden şikayetçi hatsan bu tüfeği dünyanın en güçlü yaylısı yapmak istedi ve bi nebzede olsa yüksek mesafelere pcpler dışında yaylı tüfeklerinde atış yapması için bu modelli sürdü alttan kırmalı ise torpedo serisi. dünyaca ünlü dürbün ayağı imal eden firma olan MAK daki arkadaşım bunun için çok iyibir tek parça ayak verebilceğini lakin fiyatının ise tüfekten 2 tane alacak fiyatta olmasıydı. durum böyle olunca otomatikman insan zaten o paraya pcp alırımı diyor. bunu bütün arkadaşlar söyleyecektir ama ben tekrar söylemek istedim 80 metreye gez arpacıkla çok rahat atabiliyorum gayet de zevkli oluyor bence bu tüfekleri böyle kullanmak gerek. lütfen arkadaşlar yanlış anlamasınlar beni saygılarımla.

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

• öncelikle atıcı arkadaşlarım yanlış anlamamalarını rica ediyorum. Tüfeğin tepmesinin nedeni hatsanın suçu değilki çoğu arkadaş tepmesinden şikayetçi hatsan bu tüfeği dünyanın en güçlü yaylısı yapmak istedi ve bi nebzede olsa yüksek mesafelere pcpler dışında yaylı tüfeklerinde atış yapması için bu modelli sürdü alttan kırmalı ise torpedo serisi. dünyaca ünlü dürbün ayağı imal eden firma olan MAK daki arkadaşım bunun için çok iyibir tek parça ayak verebilceğini lakin fiyatının ise tüfekten 2 tane alacak fiyatta olmasıydı. durum böyle olunca otomatikman insan zaten o paraya pcp alırımı diyor. bunu bütün arkadaşlar söyleyecektir ama ben tekrar söylemek istedim 80 metreye gez arpacıkla çok rahat atabiliyorum gayet de zevkli oluyor bence bu tüfekleri böyle kullanmak gerek. lütfen arkadaşlar yanlış anlamasınlar beni saygılarımla.

Hatsan mod125, mod135 vb. i av amacli uretti yani ithalati dusunerek urettiler ve halende mod125 sniper bile av icin uretiliyor, ayrica 80m de gezle neye atiyorsunuz? terk edilmis bina falan mi hedefiniz, cok iyi bir aticisiniz heralde..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• 2.5 litrelik plastik gazlı içecek metal dyo kutuları senden daha iyi attığım kesin hatta linkteki atıcınında senden daha iyi attığı kesin.
    http://www.youtube.com/watch?v=48kI3C43pBI

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25

• 2.5 litrelik plastik gazlı içecek metal dyo kutuları senden daha iyi attığım kesin hatta linkteki atıcınında senden daha iyi attığı kesin.

bu ne şimdi ? forumda bilgi mi paylaşacağız yoksa tartışmamı yapacağız bence bu tarz hitaplarda bulunmayalım.

sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

bende merak ettim 80m de gez arpacıkla neyi hedef aldığını ?
    aydınlatıcı olması açısından bir video yaparsanız seviriniz...

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• böyle güzel bir forumda polemik yaratmak en son isteyeceğim şey arkadaş benim yazdığıma inanmamış ve ufak atta civcivlerde yesin havasında gönderme yapmıştır bende hangi hedefe attığımı söyledim üstüne üstlük youtube da bulduğum dürbünsüz gez arpacıkla 75 metreden yapılan atışın videosunu koydum. linkteki atışı ben yapmadım sadece buldum koydum daha inandırıcı olsun diye.

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25

• böyle güzel bir forumda polemik yaratmak en son isteyeceğim şey arkadaş benim yazdığıma inanmamış ve ufak atta civcivlerde yesin havasında gönderme yapmıştır bende hangi hedefe attığımı söyledim üstüne üstlük youtube da bulduğum dürbünsüz gez arpacıkla 75 metreden yapılan atışın videosunu koydum. linkteki atışı ben yapmadım sadece buldum koydum daha inandırıcı olsun diye.

Benim boyle bir niyetim yoktu sizden detayli bilgi almak istedim aslinda ne yapiyorsunuzda 80m de gezle atis yapiyorsunuz ? ben boyle birseye kalkismam bile ancak forumdaki bir kac mesajinizda da sizden boyle ciddi olmayan etik disi mesajlar gordum, bence hareketlerimize dikkat edelim forumda bu tur davranislar devam ederse cezasiz kalmaz cok sefer sahit oldum ^^. Saygilarimla..

FİLİNTALAR GRUBU
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

dediğim gibi sizde bir video çekin forumda paylaşın ozaman daha inandırıcı olur.iyigünler

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Göz gez arpacık ile atış yapıp boya kutusunu vuran kim olursa olsun helal olsun diyorum. Fakat o videodaki hedef 75m değil max 50-60 metredir. ama bu mesafede bile zor bir atış. Heleki dönüp atışı da hemen yaptığı düşünülürse. Her kimse ağır abilerin grubunda olmalı bu arkadaş.

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• Videodaki adamin adim sayisini ve yaklasik adim uzunlugunu carptim ve 48m mesafe cikti yolu capraz gittigini dusunursek bu mesafenin 40~45m civarinda oldugunu buluruz ki zaten 75m deki hedefi mod125 arpacigi ile pek goremeyiz aslinda bircok hata yanlis mesafe tayini sebebiyle oluyor.. ben 80m deki soda sisesin 9zoom da zor goruyordum sise artikilin 3 kati kalinliginda gozukuyordu bunu ciplak gozle gormek ve birde ona atis yapmak coook zor..

FİLİNTALAR GRUBU

• bak kardes yatagundan saglam bı dampa al kullan sorun cozulur...

1.si cın malı durbunler ıle sonuc alamazsın hedef sureklı sapar artıkıl ayarı falan tutmaz. gucun varsa nıkkosterlıng bak bu sıtede gerek ıkıncı el satanlar gerek yatagundan bakabılırsın..
    gelelım reddot oınter ve lazer poıntır konularına...
    cın uretımı cıhazlarla aırsıoft dedıgımız oyuncaklarda soruc alırsın. hele hele hatsan mod125 de 10 atıs sonra sıraze kayar..
    ılla reddot olacaksa trıjıon un orjınalı 350-2500 usd cakması cok 40 usd ebay da..
    vector alabılırsın 300 usd kadar degerı..
    barska bushnell vs bunlar yaramaz zaten hıkayeden urunler...
    gelelım lazere bak bundada orjınal bır urun bak omurluk kullan optıcsplanet vs de kalıtelılere bak..

gelelım 2. plana maddıyat sınırın onemlı
    1. olarak forumdan yada yatagun dan dampa ayak al...
    2. si nıkkosterlıg al....
    3. su 500 tl ye kadar reddot bakabılırsın....
    son olarak lazer dersen en kotu yesıl alırsın 50 usd ye gunduz dahı kullanılır....
    saygılarımla..Ali PARLAR-KONYA...

• sevgili Ali arkadaşım verdiğin bilgiler sorunuma çözüm olabilecek teknik cevaplarla dolu ancak; keşke özellikle en ucuz ve olabileceği en muhtemel çözümüm lazer pointer ı alabileceğim türkiye içi bir satış yapan bir sitenin linkini de verebilirsen fazlasıyla beni ve bu konuda sıkıntısı olan arkadaşları mutlu etmiş olacaksın.

Tüfeğimi edinmem de katkısı olan tüm forumdaşlarıma ve büyüklerime teşekkürü bir borç bilirim.

Hawke Sport HD 2-7x32

• Mod125 lerde bu sorunu yaşayan çok kişi var Ve çözümüde biraz pahallıya kacıyor o masrafı yapmaya değermi ? bence değmez Gez-arpacık kullan diyesim geliyor ama o da nasıl olacak bilmiyorum Ben de mod 95 var alırken av bayyinde 15-20 metrede duvarda asılı bir ördek vardı nişan aldım arpacık ördeği tamemen kapattı ki bazı arklar 70 80 metreden bahsetmiş hatsanın arpacıklarıyla çok sağlıklı atışlar yapılabileceğine inanmıyorum ha vurulmaz mı vurulur 70 metreye koyarsın şişeyi ama kaç denemede vurusun onu bilemem

• Mod 125 i zaten satıp artık kendimi PCP ye vereceğim, üstad güzel tüfek mesafe olarakta etkili ama bi ayar tutturamıyorum benden mi tüfekten mi anlamadım.Artık daystate air ranger, FX revo/gladio veya Sumatra 500/2500 6,35 aralığındayım.Ya onda ya bunda.Ancak gördüğüm kadarıyla Daystate uzun menzilli atışlarda etki/mesafe olarak açık ara önde ancak 2.el ancak komple takım olarak alabilirim zira tüpüdür, optiğidir, v.s dir tek tek alırsam bütçeyi Merkez Bankasına yükleyip icralık ederim kendimi kredi kartına.Bundan dolayı all in one 2.el fiyatlara ve temiz tüfeklere bakıyorum.Mod 125 i 2.el olarak ne kadar bir tutara satmalıyım?

Hawke Sport HD 2-7x32