200 Mermi Limiti

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Bildiğim kadarıyla hala geçerli ama yivlilerin yıllık vergisine zam yapılmıştı hatırladığım 2300lr civarı olmustu yanlış hatırlamıyorsam
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Bu ulkede yivliye sahip olmak dupeduz iskence... Oturup dogru duzgun bir hesap yapmaya kalkilirsa insanin gozu korkuyor gercekten... Hele bir de 200 mermi, tovbe tovbe... Fiyatlar... Saydikca bitmiyor gercekten ;hirr; Cevabiniz icin tesekkurler.

• Arkadaslar yivlilere sahip olanlarinizdan ya da bilgisi olanlardan, yivli bir tufek satin alabilmek icin gerekli olan belge vs. Ruhsat turlerini ogrenmek istiyorum bir de toplam (harclar 4500$ civari tufek fiyati) fiyat ne kadar olur , vergiler ne kadardir ? Tesekkurler.

• [quote='El_Cesed','index.php?page=Thread&postID=161394#post161394']250 AVLANMA HARCI VE MALİYE.
    6000 TL TÜFEK.
    2400 TL DÜRBÜN.
    500 TL DÜRBÜN AYAĞI.
    750 TL MERMİ.
    3500 TL RUHSAT HARCI VE DİĞER MASRAFLAR.

13400 TL YANİ YAKLAŞIK 8900 DOLAR. quote]

abari... hobimizin kıymetini bilelim ve onu tehlikeye atabilecek hareketlerden kaçınalım ki elimizden kaçıp gitmesin.

• Amerika'da bi arkadas remington 700 sahibi, sordum butun masraflarini toplam 2000$ civari dedi gece uyuyamadim arkadaslar... ;şrofls;.
    Orda olsa burdaki fiyata benim profil resmindeki silah 10000$ alinabiliyor guzelim ulkemin harclari sunlari bunlari say say bitmiyor ne yazikki... Arkadaslar benim polis akrabam uzerine alsak fiyatta ne gibi dusmeler olur? ( ruhsat harci vs.)

• evet arkadaşların soyledikleri doğru ,
    burda 8500 $ a satılan rem bdl 700 amerika da 600 900 $ arası , adamlar atışa sandıkla mermi goturuyor her turlu hoby malzemesine hem bol hem ucuz ulaşıyorlar adam konserve aldığı reyondan ayrılıp mangal malzemesini de aldıktan sonra aynı mağazadan silah ve mermi de alabiliyor:)
    biz de 200 mermi sınırlaması var ve son derece anlamsız , kotu niyetle kullanacak adam 200 mermiyle de herkesi vurabilir , ustelik bu 200 mermi de verilmiyor
    ben geçen ay satışa cıkan silahlardan almak için aylardır hazırlık yaptım diğer meraklılar gibi en sonunda avrupa da 550 euro ya satılan silahı 3000 dolara aldık hakkımız olan 200 merminin de sadece 40 tanesini verdiler geri kalan 160 tane için allah bilir ne zaman gelecek ve gelse de tekrar ankaraya gidip almak gerekecek sizden başkası alamıyormuş ilk istihkak ı .
    bizim gunahımız ne şimdi her yonden kertiliyoruz bir tarafa ses edemiyoruz bir tarafa hakkımızı da 10 katı paraya bile alamıyoruz bir tarafa .,
    mermi yok
    istenen kalibre silah yok
    istenen marka yok
    var olan tek şey sorma ver paraları yivli ile ilgileniyorsan zenginsin mantığı ile her yerde kertiyorlar ...
    saygılar...

turgayttt
    ANTALYA
    Airarms s410 xtrafac pcp 22 cal, Xd optics 10-40x60 esf y reticle & green lazer sight
    Eser 177 cal , Tasco 3x12x40
    Gamo 177 cal, Tasco 2-9x40 ;tufey#
    SUMATRA 500 22 CAL VECTOR OPTİCS 4X16 50 FFP .
    yıldız superpoze 71 cm
    huğlu 103 de superpoze
    huğlu klasik çifte
    sarsılmaz verona camo semi auto 12 cal 4+1 71 cm
    lazer magnum slug molybdenum 12 cal 7+1 47 cm
    superpoze dolma tufek el yapımı antika tek tetik.
    cz 7mm rem mag ...
    sapan ve taş :)

• polis olan akrabanın uzerine alırsan sadece ruhsat harcından ve silahından kurtulursun , cunku silahını ne arabanda ne evinde ne de avda taşıyamazsın yakalandıgında herşey biter akraban ın başı da ciddi derde girer alıp sandıkta tutacaksan al ama ava ya da atışa merakın varsa ruhsatını al bence ..

turgayttt
    ANTALYA
    Airarms s410 xtrafac pcp 22 cal, Xd optics 10-40x60 esf y reticle & green lazer sight
    Eser 177 cal , Tasco 3x12x40
    Gamo 177 cal, Tasco 2-9x40 ;tufey#
    SUMATRA 500 22 CAL VECTOR OPTİCS 4X16 50 FFP .
    yıldız superpoze 71 cm
    huğlu 103 de superpoze
    huğlu klasik çifte
    sarsılmaz verona camo semi auto 12 cal 4+1 71 cm
    lazer magnum slug molybdenum 12 cal 7+1 47 cm
    superpoze dolma tufek el yapımı antika tek tetik.
    cz 7mm rem mag ...
    sapan ve taş :)

• Tamamen katiliyorum +1 Amerika'da Walmart diye bir ucuz alisveris merkezinde Remington 700 ler 600 $ civari ;şrofls;. acinacak halimize guluyoruz. 200 Mermi aldik diyelim bir yil icinde ilk 2-3 ayda zorlasam az kullansam yine biter... Geriye kalan 9 ayda ne yapacagim? Tufege bakip hayal kurmaya baslariz artik... turgayttt kardesim senin yazdigina bakilirsa 200 mermi bile vermemisler sana yazik bize valla...

• Türkiye şartları için iyi bir uygulama.

HW-100T .22 WALTHER 3-9X40 WALTHER P99 AS

• Her yil 200 mermi vasat bir uygulama bence sacmalik hatta. Sen yivli almak icin o kadar para ver vergisi ruhsat harcini saymiyorum bile bir de bunun ustune yillik 200 mermi... Insanin sabrini zorlayan hatta tasiran bi uygulama.

• arkadaşlar tamam haklısınızda burası turkiye buranın kendine özgü problemleri var burası amerika degil norveç degil burası türkiye terör diye bir sorunumuz var onun için fazla kaşımak iyi degil illada bir silah alacam diyosan sıfır alma kullanılmış al 2500 3000 dolara takımı düzersin bende istiyodum gittim 2 ci el cz brno 7.57 aldım gectim sanada tavsiye ederim