FX Gladitor valf sorunu

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Mrb. Arkadaşlar bugün Gladitorla biraz atış yapmaya gittik ve gölet kenarında atış yapıyorduk ve birden tüfek atmamaya başladı çekiç düşüyor fakat valfi açmıyor tüp 180 bar civarıdan doluydu tüpleri söküp yeniden taktım fakat durum yine aynı sorun neden olabilir bilgisi olan arkadaşlar yardımını bekliyorum. Saygılar....

Kalibrgun Cricket .25 + .22 lw
    Kral Arms Breaker .22

• Namluya pellet sikismis da olabilir eger anormal bir sekilde sikisti ise ust uste pelletler bu durumda da atis yapmayabilir.. Birde Cekicin valfe carpmasini engelleyen birsey de olabilir valfe carptigindan eminmisiniz? aklima gelen seylerden, namluyu dondurduyseniz belki hava tahliye yoluda kapanmis olabilir, ayrica valfte sikismis olabilir ama sanirim sorunu cozebilecek kisi bu durumda M. Serdar bey kendisine iletirseniz yardimci olucaktir ama su siralar omzu ile ilgili probleminden dolayi pek forumla ilgilenemiyor.. Saygilar

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• namluya iki pellet sürüldü durumu fark edince şarjörü çıkarttım tekrar tetik düşürdüm yine aynı daha sonra tetik düşürmenin zarar verebileceğini düşündüğümden tekrarlamadım çekiç valfe vuruyor fakat hava çıkışı olmuyor çekicin valfe çarpmasını engelleyen ne gibi bir mekanizma olabilirki bilmiyorum en iyisi M.SERDAR abiye göndermek silahı ama bunun bir açıklaması olmalı.

Kral Arms Breaker .22

• Her sorunun bir cozumu ve aciklamasi vardir :)

FİLİNTALAR GRUBU
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• güç ayarı yapılan parçanın doğru konumda olduğuna bakar mısınız, çünkü üzerinde 3 tane delik var, delik yere gelmezse dolayısıyla havayı da veremez.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• güç ayarı doğru konumda zaten değiştirmiyorum devamlı full güçte kullanıyorum.

Kral Arms Breaker .22

• başka konumda deneyebilir misin belki pislik falan gelmiştir ne bileyim, bir de orta güce alsan. Peki tetiği çekince valfe çekicin vurma sesi geliyor mu. Tetik kuruluyor mu?

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Biraz önce denedim fakar değişen birşey yok tetik kuruluyor çekiç valfe vuruyor fakat valf açılmıyor hava çıkışı yok. Pislikle falan tıkanacağını sanmıyorum 200 bar havanın önünde pislik tıkansa bile ya güç düşer yada azda olsa hava çıkışı olur fakat bunda tüp boşmuş gibi bir ses geliyor oda sadece çekicin sesi.

Kral Arms Breaker .22

• kurma kolunu çekili bırakın ve namlu ucundan bakın. büyük ihtimal pellet sıkışması olmuştur. bazen ard arda bir kaç pellet sürülebiliyor. onun dışında aklıma gelen bir ihtimal ise namluyu elinizle çevirmeye çalışın şayet üstteki iki küçük alyan vida gevşediyse namlu giriş kısmının altına gelen deliğe denk gelmiyor olabilir. bir kez başıma gelmişti.

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• Gladiator un iç akşamını tam bilmiyorum fakat,namlu üzerinde ki hava transfer deliği kaymış olsa da çekiç valfe vurduğunda yine hava çıkar ve bunu hissettirir.Aynı şey namluya pellet sıkışınca da olur eğer namluda tıkanıklık olduğunda vakfı kitleyen bir mekanizma yoksa yine valf çalışıp hava çıkarması lazım.
    Arkadaşın anlattığı şey sanki tüp tamamen boşalmış ama manometre arızalı sürekli aynı basıncı gösteriyor gibi ya da tetik kuruluyor ve sadece tetik düşme sesi geliyorsa belki çekiç yayında bir sorun olabilir.kirildiysa mesela çekici yeteri güçte itemedigi için valfi açacak bir kuvvet olmuyordur.
    Tüpleri çıkardıktan sonra çekiç ve yayın bulunduğu kısımı çıkartarak buraya bir göz atın.eğer sorun yayda ise yatagun size bir adet gönderir sizde takarsınız zor olduğunu sanmıyorum.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Sorun pellet sıkışması değil namlunun içinde iki adet pellet vardı onları çıkardım. Tetik kuruluyor çekiç kitleniyor tetiği çektiğimde tüplerde sıfır hava varmış gibi hiç hava çıkışı olmuyor çekicin valf iğnesine vurma sesi geliyor sadece tüfeğin iç yapısı biraz karmaşık gibi sanırım bunu en iyi M.SERDAR abi halleder fakat o da geçmiş olsun ameliyet olmuş sanırım müsait olup olmadığını bilemiyorum. Sanırım müsait değil olsaydı buraya yazardı. Saygılar...

Kral Arms Breaker .22

• benim ilk aklıma gelenler (silahı sökmeyi vs pek bilmem, sadece atarım ama):

1. silahın tüpünde hava yok (yeni doldurduysanız ve sesli bir şekilde boşalmadıysa bu madde yanlış demektir)
    2. güç ayar mekanizması Nighthawk'ın dediği şekilde yerinde değil.
    3. tuka'nın dediği gibi namlu dönmüştür.

ancak 2. ve 3. maddelerde bile 180 bar havanın serbest bırakıldığında biryerlerden öyle yada böyle çıkması lazım.

4. yay vs kırılmış ve bu parça aralara girip çekici sıkıştırmış olabilir mi acaba? kurarken farklı bir zorlama veya ses geliyormu?

namluya 2 pellet sürmeden sağlıklı atış yapabilmişmiydiniz peki ?

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• tüfekte hava mevcut hatta yeni doldurup 2 - 3 şarjör boşalttım sanırım 4. şarjörü taktım bu sorun çıktı. Tüfek gayet normal kuruluyor çekiçde düşüyor herşey normal nedense valf açmıyor kafayı yemek üzereyim. :him:s:him:s:him:s;hirr;;hirr;;hirr;

Kral Arms Breaker .22

• Namludaki pelletleri attinizmi? Glad da dolum yaparken basinc ilk basta birden yukselir sonra arkadaki tupe de hava geldigi icin basinc duser ilk basta tufegi doldurduktan sonra 180bar basinc birden 60bar seviyelerine dusmus olabilir boyle bir durumda silah pelletleri atamayadabilir bildiginiz gibi.. Fakat bana gore TheNightHawk (Murat) abinin hipotezi daha kuvvetli geliyor sorun varsa guc ayarindadir diyor icimden bir ses.. Guc ayarini birkac kez ileri geri yapin daha sonra tekrar tetik dusurun baskada aklimdan birsey gelmiyor ah ah neredesin M.Serdar abi...

FİLİNTALAR GRUBU

• Birazdan sakin kafayla oturup tüfeği söktüm ve sorun çekiç ve yayı çıkardıktan sonra ortaya çıktı. Yay ve çekicin ardından çıkan ufacık bir çelik parça bütün sorunun cevabı oldu. Yani valf iğnesinin ucu kırılmış nasıl olduysa artık sağlık olsun varsa M.SARDAR abiden birtane sipariş edicez yoksa çöp ne yapalım. :huh:

Kral Arms Breaker .22

• Gladin sokum resimlerini de toplamadiysaniz cekerseniz guzel olur :)

FİLİNTALAR GRUBU

• Official Post

Toplamadım resimleyip yayınlarım o.k

Geçmiş olsun,
    FX lerin yedek parça olarak valfleri dahil tüm parçaları stoklarımızda mevcut, arzu ederseniz silahı bana gönderin, kendim yaparım derseniz, hemen adresinize valfi gönderebilirim ama FX ler komplike ve hassas ayarlara sahip silahlardır, sökülmüşken değişmesi gereken o-ringler olacaktır, bu yüzden tüm parçaları paketleyip bana göndermenizi öneririm.

FX Revolution .22 - AirArms S410 .22 - Samyang Recluse .357 - Samyang Sumatra 2500 .25
    Weihrauch HW100 .22 - Weihrauch HW50 .177 - Weihrauch HW35 .177 - Diana Mod52 .22
    Diana Mod48 .22 - Diana Mod250 .177 - BSA Mercury .177 - Gamo Stutzen .177
    Gamo CF20 .177 - Webley Patriot .22 - Webley Longbow SE .177 - Benjamin Mod392 PA .22
    Daisy Powerline 917 .177 - Nightstalker NS1200 .177 - Smith Wesson Revolver .25

Forum Kuralları
    Foruma Yeni üye oldum, öncelikle hangi bölümleri incelemeliyim ?

• Alıntı sahibi "alitekin" Toplamadım resimleyip yayınlarım o.k
    Geçmiş olsun,
    FX lerin yedek parça olarak valfleri dahil tüm parçaları stoklarımızda mevcut, arzu ederseniz silahı bana gönderin, kendim yaparım derseniz, hemen adresinize valfi gönderebilirim ama FX ler komplike ve hassas ayarlara sahip silahlardır, sökülmüşken değişmesi gereken o-ringler olacaktır, bu yüzden tüm parçaları paketleyip bana göndermenizi öneririm.

Yardımlarınızdan dolayı size çok teşekür eidyorum Mustafa abi dün itibariyle ilgili valf ve gövdeyi adresinize kargoladım. Tüfeği sökmüşken tüm o ringleri değiştirip bakımlarını yapıp toplamayı düşünüyordum zaten. Sizin rahatsızlığınızdan dolayı uğraşmanızı istemedim. İnşallah elimizden geldiğince toplarız artık. Tekrar geçmiş olsun her ikimiz içinde g;$i

Kral Arms Breaker .22