Air Ranger mi, Steyr lg 110 hp hunting mi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Saygıdeğer abilerim,

Daystate Air ranger(5.5 veya 6.35mm) ve Steyr lg 110 hp hunting (5.5)silahlarından birini almayı düşünüyorum. fakat hangisini alayım diye kararsız kaldım bilgisi olan hobidaşlardan yardımlarınızı bekliyorum. malum silahın fiyatları oldukça yüksek, alıyorken pişman olmayayım diyorum.. şimdiden teşekkür ederim.

Daystate Air Ranger

[Resim Engellendi: http://i53.tinypic.com/3udeq.jpg]

Steyr LG110 HP Hunting

[Resim Engellendi: http://i54.tinypic.com/218tib.jpg]

• Air Ranger pellet secen bir silah ama sectigi pelletle de uzun mesafelere atis yapabilirsin. Ancak LG110 da cok isabetli bir silah RaptorX abinin yaptigi bir suru grupman var bakabilirsin. Air Ranger ile daha cok yivli silah atiyormus gibi hissedersin eger ilgiliysen o konularda da.
    Tercihim LG110 olurdu.

• Ateşli silah gibi atmak istiyorsan Air Ranger, haval silah gibi atmak istiyorsan Steyr lg 110 hp hunting... Ben havalı silahı ateşli silah gibi kullanma taraftarı değilim. Ama tamamen zevk meselesi..

• İkiside türkiyede alınabilecek en üst klasman pcpleridir. Fakat 3 husus önemlidir.
    1.40m den şeker küpü vurmak isterim alacağım silah hassasiyet noktasında rakipsiz olsun diyorsan steyr derim
    2.Yine hassas olsun ama 100m lik sınır içinde 2cm2 lik hedefleri vurmaktansa 300 350m takılırım aynı hassasiyette atış yapmasamda elimdeki silah yine hassas ama çok güçlü olsun diyorsan daystate air ranger.
    3.Son olarakta tüfeğin şekini benimsemek kısacası eline aldığında tipsiz ama iş görüyo demek yerine hem güzel hemde iş görüyor diyeceğin yani seveceğin tipin hangisinde olduğuna karar vermen lazım bu durum kişiye göre değişir lakin şu aralar memleketteki en yakışıklı pcpler steyr lg110 ile air arms serileri :thumbup:
    saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• Bence kaliteli olanı alın kesinlikle pisman olmassınız peki kalite neydi Kalite = Amaca uygunluk derecesi , amacım ne ise ve hangisi onu karsılıyorsa onu tercih ederdim (ben olsaydım steyr 110) cunku attıgımı vurmak bana gucten daha cok zevk veriyor ama imkanım olsaydı once steyr sonra daystate alırdım.Kolay gelsin..

• Ben olsam almışken ikisini de alırdım. :thumbup:

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ben olsam Steyr alırdım. :)

FİLİNTALAR GRUBU

• Ben olsam almışken ikisini de alırdım. :thumbup:

En iyi cevap bu bence,,,imkan olsada her türden birer tane alsak g;$i;)

Murat,, Şu avatarı değiştir,,Resime bakınca Yücel yazmış zannediyorum.. :)

A Takımı Üyesi

• Atakguvenlik.com adlı sitede satılıyor.

Doğrusu http://www.atakguvenlik.net/ olacak.

İmpo ve RaptorX ,, Steyr LG110 Kullanmaktalar..Güle güle kazasız belasız,kullansınlar... Kullanımı zevkli , Keyifli atışlar yapılabilen . aşırı güç aramayanlar için 4x4 bir silah :)

A Takımı Üyesi

• Gucu de kucumsenecek gibi degil ki Teknosman Bey :thumbup:

Silah güçsüz demedim zaten,,,

Başlıkta yazılı olduğu gibi...Daystate veya Steyr seçeneğine göre ikisini kıyasladım.

Ayrıca Evanix ve Sumatralarda daha güçlü ama,,güç arttıkça isabet oranı düşmekte. Güç veya isabet imkanlarından hangisi isteniyorsa silahıda ona göre seçmek gerekir.ikisi birden olmuyor.
    Daystatelerde Güç var ama ,300 bar başınç gerekli ,,300 bar basınçlı scuba ve dolum yeri bulunması gerekir.her yerde atış yapılamaz uzun mesafeler ve güvenlikli mekanlar aramak gerekir.bunlarıda göz önüne almak gerekir.

A Takımı Üyesi

• bende fikrimi söyleyeyim.
    bence her ikiside ilk alınacak PCP değil.
    İlk alınacak havalı silah hiç değil.
    ben kral cfx 4.5, gamo cfx 4.5, hw97k 4.5 5.5., hw100T 5.5, FX Gladiator 5.5, AA s410 FAC 5.5, Webley Raider 10lu 5.5 sahip olup, kullandıktan sonra hem airranger hem steyr'i deneyip; steyr'e karar verdim.

kullandığım silahlara doygunluğum oluştuktan sonra bu karara vardım. İsteklerimi ve beklentilerimi biliyordum yada bildiğimi sanıyordum :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Murat,, Şu avatarı değiştir,,Resime bakınca Yücel yazmış zannediyorum.. :)

bende hep aynı şeyi düşünüyorum Osman abi ^^

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• bende hep aynı şeyi düşünüyorum Osman abi ^^

Erdem sorma,,Uyanık..Sağ köşeye kafayı saklamış,geri tarafta Dublör kullanıyor. x(;

A Takımı Üyesi

• Ben olsam Sumatra alırdım .

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"