fx revolution silahım seri atış yapmıyor

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar fx revolution silahım seri atış yapmıyor. tek tek atıyor. uzun zamandır siteye giremiyordum. mustafa beyin kaza yaptığını yeni öğrendim. çok geçmiş olsun. inşallah en kısa zamanda toparlar. istanbulda oturup bu silahtan anlayan varmı? beni ankaraya yönlendirdiler telefon açtığımda. belki oralara silahımı göndermeme gerek kalmaz. saygılarımla

• Basınç belli bir seviyenin altına düştüğünde ve geri dönüş kısmına çok fazla pellet tozu dolduğunda geri besleme yapamıyor diye biliyorum ama en doğrusunu kullanan arkadaşlar bilir.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Kaç barda bu sorun meydana geliyor, kurma kolu tam olarak geri gelip kilitleniyormu ? Kurma kolunu geri çekerken metal sürtünmesi gibi bi ses geliyormu ?

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• 180 bardada sorun var. kurma kolundada sıkıntı yok gibi. metal sürtünme seside yok.

• namlu ucundeki vidalı parçayı söküp içerisini temizleyin , sonra tekrar deneyin

AA S410 5,5

• yanlız namlunun altındaki parça .. hava dolum yeri oynuyor. bu normalmi?

• O parca oynuyorsa gas piston sistemi gorevini tam yerine getiremez diye dusunuyorum ama yinede M.Serdar abiye bir sormak lazim Fx lerin ustadi o..

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Normal değil, silahınızı kurmak için kullanılan hava basıncı o parçadan geçiyor, eğer orda kaçak varsa silah kendini kurmaz, o parçayı yerine takmayı deneyin, sorun çözülecektir.

AA S410 5,5

• selamlar,
    revo zaten semi automatic degilmi tek tek atmasi lazim zaten ,full otomatik degil seri atamaz, zaten öyle havali yok (yani makinali tüfenkler gibi G3, M16, kalasnikov)....
    ha tek tek demekle her seferinde kurma koluyla kuruyorsaniz ,o zaman tamam tüfenkte hata var..

niyetim yanlis anlasilma olmasin
    saygilar

Bizim CAKIRCALIMIZ , ATCALI KEL MEHMET EFEMIZ ve KAMALI ZEYBEGIMIZ varken ,neyleyim ben elin WAFFEN SS ini .....

• merhaba arkadaşım,sitedeki son revoyu ben almıştım 2 hafta sonrası aynı problemle bende karşılaşmıştım üstelik ben senin kadar da tüfekten anlamıyordum ama sağolsun ankara dan "eblemis" tüfeğe baktı anlaşıldı ki tahliye borusuna pelet sıkışmış (tüfek kendi kurmayınca elle kurdum ve galiba çift pelet sürünce oraya sıkışmış)nihayetinde hemen yapıldı bir maceram daha oldu sağolsun serdar havsüt olaya el koydu(serdar bi harbi borcum var unutmadım)neyse ki fx ürünlerinde bolca yedek parça var (mustafa serdar ın ofisin de gördüm) ankara ya da göndersen kısa sürede hallolur bence. :thumbup:

• merhaba arkadaşım,sitedeki son revoyu ben almıştım 2 hafta sonrası aynı problemle bende karşılaşmıştım üstelik ben senin kadar da tüfekten anlamıyordum ama sağolsun ankara dan "eblemis" tüfeğe baktı anlaşıldı ki tahliye borusuna pelet sıkışmış (tüfek kendi kurmayınca elle kurdum ve galiba çift pelet sürünce oraya sıkışmış)nihayetinde hemen yapıldı bir maceram daha oldu sağolsun serdar havsüt olaya el koydu(serdar bi harbi borcum var unutmadım)neyse ki fx ürünlerinde bolca yedek parça var (mustafa serdar ın ofisin de gördüm) ankara ya da göndersen kısa sürede hallolur bence. :thumbup:

Deniz merhaba, dün senin revonun namludan çıkan pellet artıklarını Serdar ile tarttık. Sonucu tahmin edemezsin , namludan 8 pellet çıkmış :)

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• yaw abi peletleri görünce bende rezil oldum bu kadar amelelik olur.. utandım doğrusu,olan serdar ın çelik harbiye oldu annattımı bilmem

• ;şrofls;. bazen oluyor öyle, harbiyi anlatmadı ama gördüm :)

.

ankarateam.png

• Gecmiş olsun, ilk ve en byük olasılık bahsedildiği gibi gaz tahliye borusunun pellet veya pellet tozuyla tıkanması ve geriye sistemi kuracak yeterli havanın gitmemesi, diğer bir neden ise tahliye tüpünün boşluğunu ayarlayan bir setscrew vidanın gereğinden fazla sıkılarak hava akımının bloke edilmesi olabilir. aklıma gelenler bnunlar şimdilik.
    deniz abi geçmiş olsun 8 pellet iyiymiş, rekor sende sanırım :)

• evet öyleymiş önceki rekor 6 imiş,gerçi benim pelletler 18 grain di o yüzden belki 1 adet fazla görünmüş olabilir

• tamam biz 16g olarak hesapladık, demekki aslında 7 pellet imiş.

.

ankarateam.png

• arkadaşlar hepinize tesekkurler. bugün mustafa beyin kızına teslim ettim silahı. insallah sorun halledilir. istanbulda da bi pazar organizasyon yapında sizlerden bişeyler öğrenelim. 3 aydır dürbünün sıfırlamasını bile yapamadım. atışlardan zevk alamıyorum... cok yeteneksizim herhalde. bu gidişle helikopterlerde arayacagım huzuru:))

• Bir düzeltme yapmak istiyorum, Revo'ya pellet tıkama rekoru 8 pellet ile Filintalar Gurubumuzdan Bülent Eğinlioğlu Abimize ait.

Kalp damarları tıkanan ve durumu umutsuz Revo'nun ameliyatını Ogen (Tunç) arkadaşımız yaparak hayata kavuşturmuştur Kendisinin ikinci nicki Tunç Taylor olup Revo'nun doktorudur diyebilirim.

Eğer İstanbul Reşadiye'de hobi alanımıza gelebilirseniz, kendisi size yardımcı olmaya çalışır. Bildiğim kadarı ile bugün (Cumartesi) Reşadiye'de ler. Hobi alanına ulaşım planını
    http://www.cansineginlioglu.co…atis_alani_yol_tarifi.htm
    sayfasında bulabilirsiniz.

• çok teşekkür ederim bugün çalışıyorum. herhafta toplanıyormusunuz burda?