ben 1 kutu ölçecek kadar sabırlı değilmişim. FX ve JSB ölçümleri

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Serdar sağolsun hassas terazi almış. Bugün ödünç alıp biraz pellet tarttım. 1 kutu JSB ve 1 kutu FX açtım, üstlerden elime gelenleri sabrım yettiğince tarttım.

FXin dağılımı biraz daha hafif göründü gözüme. pelletlerin çoğunluğu 15.86g den hafifti, arada 1 tane 15.6g, 3-5 tane 15.70-15.74te ölçtüm.

[Resim Engellendi: http://i52.tinypic.com/2mzhysz.jpg]

JSBler daha ağır çıktı, çoğunluğu 15,86-15,94g arasındaydı. Ölçtüklerim içinde 15.78g den hafif pellet çıkmadı.

[Resim Engellendi: http://i53.tinypic.com/2jdjmkk.jpg]

JSBleri yarın ölçmeye devam edeceğim, hem grupman hem krono ölçümlerinde nasıl bir fark olacak görmeye ve sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bu uğraşı profesyonelce icra etmek bu olsa gerek :)

mod95 sas+optima red dot

huğlu poze

huğlu tek

• bu tarti iyimis benimki yuvarliyor , herhalde yeterince hassas degil

• bu tarti iyimis benimki yuvarliyor , herhalde yeterince hassas degil

Bizimkiler iyi ki de yuvarlıyor. :)
    Erdem abinin kullandığı da yuvarlayan tartı olsa sabrı bu kadar çabuk tükenmezdi :)

Ben en son 5 kutu 18 gn AA tarttım (1250 adet). 16 gn lere göre daha kolay tartılıyor.

Erdem abi eline sağlık. 0,01 hassasiyetle tartım yapmak zor iş vallahi. Allah sabır versin.

*Bu hassas tartımla, 1 kutu JSB'den çıkan her ağırlıktan 150-200 er adetlik 1'er grup pellet ayırmak için kaç kutu pellet tartmak lazım?
    *29.05.11 AÖF istatistik sorusudur, iyi çalışın sınavda çıkacak :)

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• bende tartıya başlamadan önce kendimi 5-6 ağırlık çıkacak diye şartlamıştım. Farklı ağırlıklar farklı çıktıkça kağıtta yeni bölümler hazırlamak zorunda kaldım. Bu tartının hassasiyeti 0.02g sonu tek sayılarda hiç ölçüm yapmıyor.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Bende de Mettler Toledo JL-1502G hassas terazi var, yalnız sertfikası gereği grain ölçemiyor. Bir ara tartayım biraz pellet demiş ve sabredememiştim. Çok hassas, dengelenmesini beklemek çok uzun sürüyor, üflesen etkileniyor. 4 kalem pille de çalışabiliyor. Yalnız işimiz gereği aldığımızdan eve götürmem ya da buluşmaya getirmem söz konusu değil :) İş yerinde de pellet tartmak olmuyor :) Yoksa makinem var.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776