HATSAN MOD 140? Nasıl bi tüfek?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Uzun uzun düşündüm taşındım arkadaşlar. Bu arada elimdeki tüfekle (torun k101) ilgili eksik gördüğüm ve nasıl bi tüfek sahibi olmak istediğimide tarttım ve, kesinlikle uzun menzil etkili bi tüfek olduğuna karar verdim. Bu aşamada 2 tüfek gözüme çarpıyor bütçede göz önüne alındığında. GAMO CFX 5,5 ve HATSAN mod 140. ve bu tüfeklerlede gamo TS 18 kullanmayı düşünüyorum. Webley Patriot lara yatişemeyeceğim galiba. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı?

• kardeş istersen biraz daha bekle bu hatsanın yeni ürünleri piyasaya çıkıyormuş ..satan bayinin deyişine göre bu hafta içinde çıkması lazım...ben bekliyorum vallah..ts18 i uzun mesafeler içinmi kullanacan kardeş?

• kardeş istersen biraz daha bekle bu hatsanın yeni ürünleri piyasaya çıkıyormuş ..satan bayinin deyişine göre bu hafta içinde çıkması lazım...ben bekliyorum vallah..ts18 i uzun mesafeler içinmi kullanacan kardeş?

Izmirdeki ana bayi ile bende konustum. Ama cok fazla sey beklemiyorum Torpedo lardan acıkcası. Cok agır silahlar olcakmıs gibi geliyo bana. Onun dısında fiyatlarla ilgili herhangi bi fikir varmı? Bide gecenlerde verdigin numarayı aradım hani webley 5,5 1. nesil var demistin. Ataturk stadının ordaki bayi. Adam aynen sunu dedi " Yaaaa internette manyagın biri cıkartmıs bizde onla ugrasıyoz. 1. nesil 2. nesil diye bisiy yokhhhhhq." bende " tamam peki o zaman tetikler grimi altın rengimi dedim" adamda bana "parıl parıl altıng tetihhh" dedi :) ;lol; Adamlar daralmıs herhalde :)

• Bu arada evet TS 18 leri uzun mesafe icin kullanıcam.Harika peletlet bence. Benim torun bile TS 18 lerle kendini CFX zannediyo :) . Ayrıca reklama girmezse hisarönü acayip biyer. Ts 18 sordum bi magzaya adam 14 ytl dedi!!!!!! bende cok dedin ya dedim. Oda kursun pahalılandı dedi. Bisiy demedim cunku 30 metre ilerdeki yerden sabahında 6 ytl ye almıstım. Ve ayrıca ellerinde bi tane 6,35 webley var 1. nesil. Bu haftada mod 52 leri geliyomus. Magazanın adını burdan vermiyecegim ama isteyenler bana özel msj dan ulassın.

• benimde son tüfegim su anda mod 140 acıkcası bu fiyata kollarımın gücü yerindede diyorsan. beni güc ve istikrar konusunda gayet tatmin etti yannız su yönden bi handikapı var . tüfegin namlu bölgesi epey agır yani tüfek epey agırlık öne cekiyor. ama mesela ben her 5,5 lik tüfegimde hep ts 18 kullanıyorum 20 m den ici su dolu 5lt lik yag tenekesinin önünden girip arkasından cıkıyo yani epey güclü bi tüfek ama bende olsam hatsanın yeni modellerini beklerdim

saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• izmir den üye arkadaşlar anlaşılan o bayiyi baya baya sıkmış webley hakkında ;şrofls;.;şrofls;. eğerki güçlü tüfek istiyorsan tüfeğin ağrlığına da katlanacan dostum...ts18 e gelince ben bu saçmanın testini yaptım..expandaer sivri uç saçma örnek yerli marka saçma ve ts18 yaklaşık 150 metre ye atdım 3 marka saçmada aynı yere düştü belki aralarında bir 2 metre fark olabilir....bu arada şunuda belirtiyim havada hiç rüzgar yoktu....arkadaşım sen birde gamo hunter i kullan tabii bulabilirsen araştır belki vardır

• izmir den üye arkadaşlar anlaşılan o bayiyi baya baya sıkmış webley hakkında ;şrofls;. ;şrofls;. eğerki güçlü tüfek istiyorsan tüfeğin ağrlığına da katlanacan dostum...ts18 e gelince ben bu saçmanın testini yaptım..expandaer sivri uç saçma örnek yerli marka saçma ve ts18 yaklaşık 150 metre ye atdım 3 marka saçmada aynı yere düştü belki aralarında bir 2 metre fark olabilir....bu arada şunuda belirtiyim havada hiç rüzgar yoktu....arkadaşım sen birde gamo hunter i kullan tabii bulabilirsen araştır belki vardır

Benim için ağırlık önemli değil. Zaten uzun mesafede desteksiz atış yapmıyorum. Denemek için belki bi kaç defa. Bi tane kamp mat ı aldım. yere seriyorum sürekli yatar pozisyonda destekli atış ama bipodsuz. G3 tarzı yani :) onun dışında hedeflerle alakalı, çok zevkli bişiy buldum denemenizi tavsiye ederim. Mutlaka nereye giderseniz gidin efes kapağı soda kapağı gibi metal kapaklar bulursunuz. Bunları yaklaşık 20-30 metre mesafedeki bir ağacın üzerine bir taş yardımı ile çok derine olmayacak şekilde çakın. Sonra vurmaya çalışın. İnanılmaz zevkli çünkü zor. Helede dürbün kullanmıyorsanız oldukça zor. Dürbünle ie nokta sıfırlaması olması lazım, ama sıfırlama içinde oldukça yardımcı oluyor çünkü hedefinizin kağıtla gibi kıpırdama ihtimali yok.

• benim satdığım kral magnum ile o senin bahseddiğin bira kapağı deyilde rakı kapağını üstünde powerline dürbün ile 40 metre ile 50 arası nokta atışı yapıyorum 50 metreden sonrası hesaplaman gerek 4.5 ml kullanıyorsan..birde sana bir şey tavsiye etsem bu bahsedeceğim şey ağaca kapak çakmadan iyi dir unutmayalım ki onlarda bir canlı sevgili kardeşim kendine bir hedef tahtası yaptır o g3 ler ile 25 metreye atış yaptığımız tahta olsa yeterli yanlız bunu ortasıda tahta olsun camcıdan 1 kilo macun al hedef tahtanın ortasına yapıştır bir avuç olsa yeter sonra senin bahseddiğin bira kapağını ortasına yapıştır hiç çakma zahmetine girme g;$i hem bu şekilde yaptığın atışlarda saçmanın nereye düşdüğünü görürsün kardeş bu daha zevkli kanımca...torpedo yu bekle çok yakında piyasada olacak beğenmessen patriot al daha sağlam birşey almış olursun.saygılar kadir

• Ya kadir kardeşim, iyi bekleyeyim torpedo larıda, hatsan dan korkuyom ben abi. Gerçi fabrikası benim eve 10 dakka ama ne biliyim kalitesi konusunda çekimserim. Bide fabrikadan satış yapsalar, gitcem orda bakıcam öyle alıcam. Bide webleyler biter ben alıncaya kadar. Bu ay başı yada ortasında düşünüyom, ama 5,5 kalması mümkün gözükmüyo bu satış hızına göre. Bekleyelim bakalım torpedoları. 3 gün falan kaldı şunun şurasında. İzmirdeki ana bayiye direk gidicem haftaya.

• Ya kadir kardeşim, iyi bekleyeyim torpedo larıda, hatsan dan korkuyom ben abi. Gerçi fabrikası benim eve 10 dakka ama ne biliyim kalitesi konusunda çekimserim. Bide fabrikadan satış yapsalar, gitcem orda bakıcam öyle alıcam. Bide webleyler biter ben alıncaya kadar. Bu ay başı yada ortasında düşünüyom, ama 5,5 kalması mümkün gözükmüyo bu satış hızına göre. Bekleyelim bakalım torpedoları. 3 gün falan kaldı şunun şurasında. İzmirdeki ana bayiye direk gidicem haftaya.

senin hatsan üzerinde şüphelenmene bence gerek yok fabrika sana okadar yakın iken bozuldumu götür yaptır en şanslı kişilerdensin farkındamısın

• eger gamo hunter önerisi banaysa 500 kutuluk bi stok var elimde ;tacli# ama benim uzak menzil atıslarında ki kral cfx hatsan mod 125 mod 60s mod 140 tüfeklerimde hunter epey istikrarlı grupmanlar vermesine ragmen ts 18 kadar tahrip gücü ve deliciligi söz konusu degil verdigim örnekte 20m deki ilk tenekeye hunterlarlada atıs yaptık fakat ici su dolu tenekenin icinde kaldı fakat ts 18 ler cok rahat deldi zaten delicilik konusunda yuvarlak uclu pelletlerle sivri ucluları kıyaslamakta pek dogru olmaz

saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32