Çok ince artıkıllı dürbün

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • kardeş nokta atışı yapmak dürbündeki artikıldan öte biraz da kabiliyet ister diye biliyorum, ki sanırım ve eminim sendede bu kabiliyet var bu yüzden pekte önemli bir konu değil ;)

• göremezsem nereye atacağım ultra-profesyonel kardeşim....

filinta

dulce bellum inexpertis

• göremezsem nereye atacağım ultra-profesyonel kardeşim....

Bu arayış iyi bi atıcının arayışıdır özellikle sabit zoom lu dürbünlerde artı kıl kalınlığı önemli bir sorun artıkılın hedefi kısmen veya tamamen kabatması bazen can sıkabiliyor yakın mesafelerde bu çok fazla etkilemese de uzak mesafelerde çok etkili oluyor özellikle benim gibi küçük hedeflere 25m ve üstü plinking yapmayı sevenler için

• ben 1/8 moa target dot'u bulunan falcon T35 Premier dürbün kullanıyorum. 35 sabit zoom ve dot'un büyüklüğü kararında, hatta crosshair öyle ince ki bazen atışlarda arka planda artıkılı kaybedebiliyorum. beyaz kağıda atışta sorun olmaz fakat cok ince ve noktası bulunmayan artıkılı hedeften ayıramayabilirsiniz.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• gayet mantıklıca bir açıklama yaptı "TheNightHawk" kardeşim

• bende 4x32 agoc var,elimdeki dürbünlerin içinde en ince artı kıla sahip,yanlız şunu söylemeliyim mildotsuz ince artıkıl sana işkence çektirir buna eminim g;$i

• aslına bakarsanız konu yavaş yavaş amacından çıkmaya başlıyor;
    arkadaş biz forum üyelerinden bir tavsiye istemiş
    bilen-kullanan-tecrübe etmiş veya tecrübeye sahip olan biri veya birileri söylesin :)

• Ayrıca çok ince artıkıl yapısı nedeniyle hassas bir dürbün olacaktır. Tepmeden dolayı kılının kopmaması için "LASER ETCHED" yani merceğin üzerine lazerle yakılmış artıkılı olan modellere bakmanızı tavsiye ederim.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Ayrıca çok ince artıkıl yapısı nedeniyle hassas bir dürbün olacaktır. Tepmeden dolayı kılının kopmaması için "LASER ETCHED" yani merceğin üzerine lazerle yakılmış artıkılı olan modellere bakmanızı tavsiye ederim.

kardeş sanırım adam roketatar kullanmayacak sadece pcp ki o tepmede sadece samyangda var

• sideprensi07 arkadaşımın kararına saygı duyarak ve mantıklı bularak yatagunda mevcut bir hawke dürbünü paylaşmak isterim:

https://www.yatagun.com.tr/det…%28Mildot%29=&ID=1288

bütçe olarak biraz yüksek olsada bu dürbün daha fazlasını hakeder bence.

yukarıda yazdığım gibi dürbünlerimin içinde en ince artıkıla sahip olanı agoc 4x32 dir buna hawke dürbünümde dahil ;)

• Benim aradığım, resimdeki gibi mildotsuz düz çizgi halinde bir dürbün, artıkılın adı '' fine crosshair''

filinta

dulce bellum inexpertis

• yukarıda yazdığım gibi dürbünlerimin içinde en ince artıkıla sahip olanı agoc 4x32 dir buna hawke dürbünümde dahil ;)

kardeş o dürbündeki artıkılın artı'sı gitmiş kıl'ı kalmış :) yani bildiğin kıl kadar ince sanırım dahada ince :)

• Benim aradığım, resimdeki gibi mildotsuz düz çizgi halinde bir dürbün, artıkılın adı '' fine crosshair''

peki canının sonradan sıkılmayacağına - pişmanlık duymayacağına eminmisin?

• Sanane kardeşim.... sa-na-ne... yardım için gelmediğin başından belliydi zaten de, konuyu kirletiyorsun... birdaha da birşey yazma..

filinta

dulce bellum inexpertis

• kardeş mübarek aydayız kalp kırmaya değmez, öncesini sonrasını bilmiyorsun bence tahminlerle konuşma;
    emin ol burada başka amacım yok yardım etmekten başka, hadi kolay gelsin.

Gamo dürbünler deki artıkıllar da bu şekildemi acaba? Mesela 3-12x40WR modeli nin artıkılı cama işlenmiş bir artıkılmıdır, malum Airgunrated deniyor Gamo dürbünler için.

• Arkadaşlar kimse mesaj sayısına para vermiyo geyik döndürmek içinde başka konular var bukadar mesajın içinde 3-5 yorum dışında dişe dokunur bişey yok konu laçka olmuş insanlar yardımcı olmak için konuya girip 3-5 sayfa geyik okumak zorunda değiller.

msj kirliliği için özürlilerim ilgimi çeken bi konu fakat saçma sapan msjlar okumaktan usandım