Zoraki hp 01 ultra 5.5 - Zoraki hp 01 ultra 4.5 mm hangisini tavsıye edersınız.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaslar uzun zamandır foruma gırmıyorum cünkü bazı nedenlerden dolayı elımde tüfek kalmadı bundan dolayı foruma gırmek moralımı bozuyor. suan havalı tabanca alacak durumum var ve zorakının yenı tabancası hp 01 ultrayı almaya karar verdım ama kullanan varsa 5.5 mı yoksa 4.5 mm mı almalıyım uzak mesafa sıse kırabılmek ıcın karar veremedım yardımcı olursanız cok ıyı olur yarın sıparıs verecegım. hepınıze ıyıgünler dılerım.

AİR ARMS S410 XTRA FAC. 22
    OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• slm iyi seçim yapmışsın 4.5-5.5 her iki namluyuda aynı silahta kullanabilirsin çünkü elinde kullanmadıgın havalı tüfegin namlusunu zorakinin orjinal namlusu gibi tornacıda yaptırıp kullanabilirsin.Formda arattırırsan bazı arkadaşlar o şekilde yapıp kullanıyorlar.

• ilginize tesekkürler. ama daha detaylı bılgı verebılecek kullanan yokmu acaba yarın alıcam sılahı.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• Bende 1 ay önce aynı soruyu sordum ve araştırdım, araştırmalarım sonucu .177 cal light modelini aldım.
    .22 cal tahribat olarak daha güçlü deniliyor ama isabet oranı light modeli kadar iyi değil denildi, deneyen ve sözüne itimat ettiğim bir arkadaşım belirtti.
    Sıfır alınacaksa .177 cal ultra modeli alınabilir ama onunda tip olarak pek tutulmuyor.

Ben bende ki silahla dun 5 litrelik yoğurt kabına 55-60 metreden atış yaptım, pelet gamo ts10 idi, 3 pompada tek taraflı deldi.
    ilk aldığımda da 15 metreden 3 litrelik kristal yağ tenekesine atış yaptım, 2 pompada tek taraflı deldi, 3 pompada da tek taraflı deldi ama arka tarafta büyük bir bombe oluşturdu.
    Ultra versiyonlar 4 pump ve daha güçlüler, ama isabet konusunda light kadar iyi olmadığı söyleniyor.

Umarım yardımı olmuştur.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Bendeki Ultra modeli ve hem isabetinden hemde gücünden çok memnunum. Ayrıca Ultra modellerinin bence en büyük avantajı, sol el işaret PARMAĞINIZI VURMA RİSKİNİN neredeyse 0 olmasıdır. :)

HW-100 T FSB 5,5 mm+IJK 6-24x50 FT
    Hatsan Airmax 5,5 mm+Optima_3*9-32
    Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD
    Zoraki- Hp-01 5,5 mm ULTRA+ADCO Red Dot-1,5 MOA
    Hatsan-AT44+BSA 8-32x44 MD
    Walther CP88 - 6" Competition

• ;grin; aman namludan ne kadar hava geliyor diye ölçmeyin de :thumbup:

filinta

dulce bellum inexpertis

• ;grin; aman namludan ne kadar hava geliyor diye ölçmeyin de :thumbup:

Berke sen parmağı bu şekidle mi uçurdun yoksa? Yoksa o havanın için pellet te mi vardı?
    Geçmiş olsun.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• Havalısilah lar oyuncak değildir. Onlarla oynarken, bunu hiç unutmamak lazım.

• malesef öyle oldu. parmağı tam ortadan vurduktan sonra duvarı deldi. 25 fpe. bile olsa şaka değil.

filinta

dulce bellum inexpertis

• malesef öyle oldu. parmağı tam ortadan vurduktan sonra duvarı deldi. 25 fpe. bile olsa şaka değil.

Geçmiş olsun.
    Kalibre konusunda ben havalı tüfek ve tabancalarda 4.5 mm kullanılmasından yanayım

• malesef 4.5 daha çok hava harcıyor, 5.5 etekleri daha geniş olduğu için ve ağırlığı daha fazla olduğu için daha az hava ile 2 katı güç üretiyor. Eğer kanunsal bir sınırlama derseniz 4.5 da tehlikeli.. youtube daki hw100 videolarında 12 fpe tüfek ile 20 metreden fare öldürüyorlar.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Haklısınız. Fakat benim yaklaşımım şu yönde, havalı tüfeklerle genel olarak tahripten ziyate isabet ve hedef atışı bekleniyor. İnsanların havalı tüfeklere yönelmesinin mantığı da ateşli tüfeklerdeki kanunsal sınırlamaların yanı sıra mühimmat masrafı.
    4.5mm mühimmat hem temini daha kolay hem daha ucuza geliyor. Eğer av amacıyla kullanılmayacaksa amaç tahrip değilse 4.5mm daha cazip olabilir. İngilteredeki kanunsal sınırlama örneğin. İnsanlar bahsettiğiniz gibi 4.5 kalibreye yönelmişler ve gayet zevkli atışlar yapabiliyorlar

• doğru, müsabakalar da 4.5 mm ile yapılıyor zaten. ama havadan max verim için olay 5.5 da bitiyor.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Alacak olsam 4.5mm alırım, hatta 3 pompalık hp01 bile yeter.

• ilgilenip cevap yazanlara tesekkür ederim. ben azönce 5.5mm ultra modelını sıparıs ettım yatagundanda pallet sıparıs verdım tahmınıme göre 5.5 daha ısabetlı olacaktır 175 mt.sn iyidir bir tabanca için. iyiaksamlar.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png

• ilgilenip cevap yazanlara tesekkür ederim. ben azönce 5.5mm ultra modelını sıparıs ettım yatagundanda pallet sıparıs verdım tahmınıme göre 5.5 daha ısabetlı olacaktır 175 mt.sn iyidir bir tabanca için. iyiaksamlar.

Emin ol sen bile isabete ve tahribata şaşıracak ve verdiğin 5,5 mm kararı ile gururlanacaksın. :) gülegüle kullan.

Erdem abi, Zoraki Fan klüp isteriz :) Bence sende bir tane almalısın.

Raider Single-5,5
    AA-S410+Nikko 8-32x60 MD

• İncelediğim yurt dışı forumların hemen hepsinde çok beğenilen bir tabanca, herkes birbirine tavsiye ediyor. En fazla hoşuma gidense ABD'de 360 $ iken türkiye de 350 tl'ye temin edilebilmesi.
    4 aydır kullanan biri olarak kesinlikle elimden çıkarmayacağım bir tabanca.

• Ben bugün bol bol soda şişesi kırdım :)
    Harika bir silah.

Bende 5.5 mm namlu yaptırmayı düşünüyorum :)

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• adanada kı malum av bayısı eskıden yaptıgını bana yıne yaptı. tabanca hala gelmedı 5 gündür 3 mesaj cektım cevap yazmadılar 2 kere aradım bır bayan cıktı bugün gönderıyorum dedı ıkısındede ama bugun yıne aradım dedıkı elımızde yok haftaya dedı bende elınızde nevar dedım 4.5mm varmı dedım var dıyınce gönderın ozaman dedım daha beklemektende sıkıldım napım. umarım sınırden erken karar vermemısımdır olmassa 5.5mm namlu ısterım parası neyse verırım zorakının fabrıkasından tabı verırlerse. yatagun bunun gıbı herkonuda benzersız bence hem sorunuza hemen cevap alıyosunuz hem önceden bılgılendırılıyorsunuz magdur olmuyorsunuz acıkcası. bakalım 4.5mm nasıl olacak :( iyiaksamlar.

OPTİMA 550. 22
    ARMSAN A612. 12
    MKE ÇİFKIRMA -12
    PİPER AYA ÇİFKIRMA 12
    TORUN 4.5
    ;tufey#karadenizteam.png