bir sorum var bakarmısınız ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bende italyan breda marka tek tüfek var avı bitirdikten sonra fişek koymadan
    kurulu kalmasın diye boşa sıksam tüfeğe bişey olurmu(şimdiden teşekkürler )

• Teorik olarak silahın iğnesinin kırılması riski olduğu için, hiç bir silahta boşa tetik düşürmek önerilmez. 1-2 kez yaparsınız birşey olmayabilir. Kaçıncıda olacağını bilemezsiniz, ama boşa tetik düşürürseniz silahınız birara ve bir şekilde bozulur. Tetik düşürücü kullanmanızı öneririm. Veya biraz uğraşarak kendi fişeklerinizden tetik düşürücünüzü kendiniz yaparak ta kullanabilirsiniz.

* FX Gladiator DA + Nikko Stirling Platinium Nighteater 30 (10-50x60FT)

• peki bir fişek sıktığımda o fişek boşaldığında o fişeği direk hiç bişey yapmadan kullanabilirmiyim tetik düşürücü diye

• kullanılabilir ama tetik düşürücülerin kapsül gibi olan yeri yaylı ama kullanılmış bir fişek iğne izi yapacağı için bir iki düşürüşten sonra orası yer yapacağı için bi anlamı olmayacak plastik şeffaf olan modeller kırılıp sıkıntı yapabiliyor bide metalleri var daha hesaplı.

A RH +

gamo shadow 1000 5.5 (22)
    gamo hunter 440 4.5 (177)
    gamo pr 45 4.5 (177)
    gamo pt 80 4.5 (177)

winchester level action 410 ga (36 cal)
    çatüs 4+1 410 ga (36 cal)

dağdelen (solak) 12 cal
    yıldız superpoze 12 cal

• benim tüfek 16 kalibre olduğu için tetik düşürücü bulamıyorum birde gizli horozlu tetik düşürücü veya boş kapsül kullanmadan başka bir şekilde düşüremezmiyiz normal horozlu tek tüfek gibi

• benim tüfek 16 kalibre olduğu için tetik düşürücü bulamıyorum birde gizli horozlu tetik düşürücü veya boş kapsül kullanmadan başka bir şekilde düşüremezmiyiz normal horozlu tek tüfek gibi

Yapılabilir ama, gerçekten üstatlık düzeyinde ustalık gerekir. Gizli horozlu bir silah normal horozluya çevrilebilir. Ama tüfeğin orjinalliği bozulur, sürekli sorun çıkabilir. Gereksiz birşey yani. Metal tetik düşürücü bulabilirseniz en iyisi. Bulamazsanız plastik olanlardan alıp, CNC Tornacı işleri yapan bir arkadaşa metal parçalar yaptırılıp, plastiğin parçaları, yeni yapılan metal tetik düşürücüde kullanılabilir. İmkan yoksa veya metalini bulamazsanız, her seferinde değiştirmek şartıyla boş fişek kullanmak en mantıklısı.

* FX Gladiator DA + Nikko Stirling Platinium Nighteater 30 (10-50x60FT)

• Süperpoze tüfeklerdeki gibi tüfeği kırıp emniyeti açıp tetiğe basılı halde namluyu kapatsanız olmaz mı acaba??

Gamo Whisper-X .177 + Nikula 4*32

Ekol Aras Magnum 9mm

agtagtagt

• fikrin için sağol en kısa zamanda deniyeceğim

• 20 cal. üzümlü kop. çiftemde aynı tekniği bende yapıyorum.

Kuzey K600 0,22cal.

Üzümlü kop. çifte 20 cal.
    Torun 307 sp
    B.Huğlu 5+1
    Gamo cfx royal 4,5
    Hatsan at44 long 0,22