kral al 005s yardım???? (5.5)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • merhaba arkadaşlar.

uzun aralardan sonra tekrar havalı tüfek aldım abimin 30 undan sonra hortlayan av tutkusundan etkilenerek. KRAL al 005s 5.5 aldım. square markada 3-7*20 dürbünüm var. 100 metreden hedefe atış yapmak istiyorum. birde şöyle 50 metreden filan belki şişe kırarım. bana hedef için ve tahribat için tüfeğe uygun pellet markası söyleyebilirmisiniz? ( birkaç sayfa dolaştım sanki tüfeğe göre pellet önerisi veriliyor o yüzden konu açtım )
    varsa diğer konulardada tavsiyelerinizi dinlemek isterim? (dürbün ayarı vs.)

• Öncelikle havalı silahlarla avlanmak yasak.

İkincisi pelet konusunda namlunu hangi peleti sevip sevmeyeceğini deneyerek ancak siz öğrenebilirsiniz.

Gamo promagnum ve ts18 modellerini öneririm. Ts 18 belki biraz ağır gelebilir.
    Daha iyisi jsb.

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• havalıyla avın yasak olduğunu biliyorum... av tutkusu abimde yarı otomatik tüfek aldı. ben onlarla ava gittiğimde canım sıkılmasın diye çam kozalaklarına :) veya arkadaşlarla piknikte falan kullanacağım. daha iyisi jbs derken diğer önerdiklerinizden mi daha iyi? yoksa ts18 e göremi daha iyi?

• en başta kral almasaydın daha iyidi ne diyelim hayırlı olsun..

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Tüfeğinizin gücü 5.5mm için yetersiz kalacağından mümkün olan en hafif pelletleri kullanmanız daha mantıklı olur. 100m o dürbün ve bu tüfek ile hedef atışı için pek gerçekçi bir mesafe değil.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Bir kaç siteye baktım 5.5 için 400 m/s 6.35 için 240 m/s namlu çıkış hızları verilmiş pek gerçekçi gelmedi bana ama güçlü bir silahsa agır pellet kullanmak gerekiyor diye düşünüyorum eğer fazla gçlü olmayan bir silahsa Thenigthawkın dediği gibi 15 -18 arası graine sahip jsp ile denemelere başlayabilriisniz

• Kral çok güçlü bir silah değil ve yayı da çabuk yorulan bir silah.
    Ama genel olarak isabeti beğenilen bir marka.

O hız değerleri de bence uygulamada görülmesi imkansız hızlar.
    Yani bir gamo promagnum gibi orta halli bir peleti o hızlarla atması çok zor...

• herkese yorumları için teşekkürler. ortaokuldayken kullanıyordum hatsanı gayette memnundum ama şimdi beğendiğim tüfeklerin fiyatları çok geldi bunu aldım. (kargoda)hele bir elimize alalımda olmazsa değiştiririz. genede şöle 150-160 civarı tüfek tavsiyeniz varsa ilgilenirim.

( hani bir işe başladığımızda imkanlar dahilinde en iyisiyle başlamak isteriz ya, bir süre sonra bıkarız. atılır gider. o yüzden fazla abartmadım. ha kanımıza işlerse bir hobi işte o zaman tartışmasız gidip en iyisinin alınması gerekir. sonuçta hobidir zevktir en iyilerinden olmalıdır)

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen mutlu48: renk ().

• Hatsan Striker bence kraldan daha kaliteli görünüyor.

Fakat ben yinede o fiyata onu alacağıma ikinci el temiz bir tüfek alırdım.

• tüfeğim geldi arkadaşlar . bir çok defa atış yaptım. ilk başlarda vuramadım sonra git gide alıştım. 60 adımda (adımım 60cm) soda şişesini patlatıyor tenekeyi delip arkadan çıkmaya çalışıyor 1cmlik tahtayı deliyor. üzerini denedim mesela 100 adımda soda şişesine vuramadım bira vuramadım :( teneke bulamadım :) ama deleceğine inanıyorum. aldığım herhangi bir ürünün parasını geri alamadığım için 50 tlye ruspazarından dürbün almak zorunda kaldım oda bozuk çıktı :( square marka tamirini ben yapabilirmiyim acaba? elime para geçerse hem ayak hemde dürbün alacağım 100 metre mesafe yeterli. tavsiye model varsa itinayla internetten incelenir :)

tüfeği acaba alsam mı diye düşünenler varsa diye yazdım.

• Bugün kuzenimin yeni kralı ile atışa çıktık 65 metre gez arpacık atışları yaptık vurduk vuramadık sonra 35metre atışları yaptık 5.5 mm öncelikle şunu söyleyeyim silah yetersiz magnum olmasına rağmen peletler öztay ve jet kullandık yetersizdi ve buna rağmen 65 metre gez-arpacık sizcede hiç fena değildir demi :thumbup:

şimdi gel gelelim gözlemlerine silahda kullanılan malzeme yetersiz gibi geldi cafcaflı bir gösterim yapılma amaçlanmış isabet olarak noksun namluyu bek beğenmedim silahın sesi dış ortamda fazla yok yaklaşık 250-300 atış yaptık yay sağlamdı ;,;-

tahribat konusunda 65 metre tuborg şişesi kalın yerinde düştü göbeğine geldiğinde kırıldı maden suyu şişesi denk gelmediği için kırılmadı vurduk ama sıyırdı sanırım kırlmadı pet şişe ilgincime gitti uçtu fakat delinmedi pelet konusunda jet peletler etekler sağlamdı fakat bir kutu tam oturuken diğer kutudekilerin eteklerinin bir kısmı dışında kalıyordu 25 metre kalın şarap şişesi tuzla buz oldu

extrem deneme olarak nereye düştüğünü görmek için karşı tepelerdeki topraklara attım 200-250 metre hiç bir pelleti göremedik 10-15 tane attım hiç biri görünmedi

tahta denemsi olarakda 8 metre zeytin ağıcından bir parçaya attım 0,5 ile 1cm arasında saplandı kral havalı tüfekleri merak edenler için yaptığım bir takım gözlemler bunlar...

Saygılarımla: (Mevlana Yusuf KARAKURT)