Hatsan BT-65 RB LW 5.5mm : İlk izlenimler.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Selamlar;

Tüfek resmi paylaşma geleneğinize yeni bir üye olarak bende dahil olmak istedim. Bugün itibariyle Hatsan BT-65 RB LW tüfek elime ulaştı, kendisi ilk PCP tüfeğimdir. Aslında ilk başta, görünümü beni çok cezbettiği için Benjamin Discovery almak istiyordum fakat bu tüfekle ilgili gerek izlediğim videolar, gerek okuduğum incelemeler genelde olumluda olsa FPS bazında tüfeğin zayıflığından dert yanıyordu. O yüzden ikinci alternatifim olan Hatsan BT-65 RB LW 5.5mm'e yöneldim. Tüfeğin görünüşü ve hissiyatı çok tatmin edici. Tüfek, Optima 3-12x44 AOE ışıklı dürbün, Bi-Pod, Kılıf, Askı ve bazı yedek parçalarıyla beraber geldi.

Tüfeğin dolumunu yapmak için Hatsan-Webley pompa kullanacağım. Tüfek geldiğinde içerisinde 100 bar hava bulunmaktaydı. 5-6 adet deneme atışı yaptım ve isabetlilik için mükemmel diyebilirim. Bu bilgi tabii ki çok daha iyi tüfekler kullanan arkadaşları pek şaşırtmaz fakat Hatsan Mod 125'ten sonra bana nasıl hissettirdiğini tahmin edebiliyorsunuzdur.

Biraz karanlıkta olsa tüfekle ilgili bir kaç resim ekliyorum. Bu arada, pompa aracılığıyla dolum yapmayı henüz bilmiyorum, bu konuda ve bu tüfekle ilgili her konuda fikir ve tavsiyelerinize açığım. :thumbup:

Saygılar

[Resim Engellendi: http://img16.imageshack.us/img16/6950/imag0408q.jpg]

[Resim Engellendi: http://img687.imageshack.us/img687/6813/imag0411nz.jpg]

[Resim Engellendi: http://img543.imageshack.us/img543/2052/imag0412t.jpg]

[Resim Engellendi: http://img804.imageshack.us/img804/3414/imag0414q.jpg]

[Resim Engellendi: http://img193.imageshack.us/img193/4487/imag0416d.jpg]

Hatsan Mod 125 5.5mm - Optima 3-9x32 - Barska 1X22x33 RED DOT (Emektar)
    Hatsan BT65 LW 5.5mm - Optima 3-12x44 AOE
    Kral Canas 12.Cal Kinetik Slug
    Gamo PT-80
    Crosman 1088

• güle güle , kazasız , isabetle kullanın. hayırlı olsun, fotoğraflar pek loş hakikaten...

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• çok güzel görünüyo hayırlı olsun kazasız belasız kullan :thumbup:

Daystate air ranger Hawke tactical herris bipot Hawke rangefinder

• Dilekleriniz için teşekkürler, az önce tüfeği pompayla 200 bar'a kadar doldurdum kısmetse bu hafta içi atış deneyeceğim. Ayrıca yarın ilk işim dalış tüpüm için bağlantı aparatı almak olacak.. :)

Hatsan Mod 125 5.5mm - Optima 3-9x32 - Barska 1X22x33 RED DOT (Emektar)
    Hatsan BT65 LW 5.5mm - Optima 3-12x44 AOE
    Kral Canas 12.Cal Kinetik Slug
    Gamo PT-80
    Crosman 1088

• Kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Güle güle kullanın hayırlı olsun, alakasız olacak belki ama pcp tüfek heyecanıyla koruyup kollamak adına sakın yağlama işine girmeyin, zaten forumda da yeterince konu var belki okumuşsunuzdur, Yatagun' da koruyucu ürünler var, yalnızca onları kullanın.

• Hayırlı atıslar dilerim.

Hatsan mod 99 22 cal.
    Optima 3-9x32 scope
    Yatagun Dampa

UMUT AKKAYA.

Ankara..

• Hayırlı olsun, kazasız belasız, keyifle kullanırsınız inşallah.

• hayırlı olsun keyifli kazasız atışlar diliyorum :)

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• bence hatsanın pompasını hemen al 250 bar a kadar çıkıyor ama sen 200 bar a kadar doldursan iyi olur.
    iyi bir tüfek almışsın şimdi avrupa ve amerikadan bt 65 almak için türkiyede sıraya giriyorlar, çünkü avrupa tüfekler bunun kadar güçlü değil.

• Tüfeğiniz hayrılısı olsun öncelikle güle güle kullanın, videoyu izledim de pompayla dolum hakikaten iş değil, pcp tüfeklerin bu sıkıntısı var, scuba deseniz ayrı bir dert heryere taşınmaz, bir ara viddi olarak düşünmüştüm scuba tüp ve pcp, sonra fiyat ve taşıma probleminden dolayı vazgeçtim.
    birde scuba tüpünü doldurtacağız diye git gel uğraşmak var çok zahmetli beni aşar, yaylı tüfekler bu konuda kesinlikle avantajlı istediğin zaman kur at, al cebine 2 kutu saçma vur dağa taşa kendini, yok tüp bitti yok basıncı düştü gibi dertkler yok. mseala benim yaylım arabamda duruyor sürekli, işimden müsait oldugum zamanlarda yolda giderken atış yapılcak biryer görüyorum hemen 3-5 atış yapıp devam ediyorum.

o yüzden 2012 içinde kısmetse kalteli bir yaylı alıcam

• Tüfeğiniz hayrılısı olsun öncelikle güle güle kullanın, videoyu izledim de pompayla dolum hakikaten iş değil, pcp tüfeklerin bu sıkıntısı var, scuba deseniz ayrı bir dert heryere taşınmaz, bir ara viddi olarak düşünmüştüm scuba tüp ve pcp, sonra fiyat ve taşıma probleminden dolayı vazgeçtim.
    birde scuba tüpünü doldurtacağız diye git gel uğraşmak var çok zahmetli beni aşar, yaylı tüfekler bu konuda kesinlikle avantajlı istediğin zaman kur at, al cebine 2 kutu saçma vur dağa taşa kendini, yok tüp bitti yok basıncı düştü gibi dertkler yok. mseala benim yaylım arabamda duruyor sürekli, işimden müsait oldugum zamanlarda yolda giderken atış yapılcak biryer görüyorum hemen 3-5 atış yapıp devam ediyorum.

o yüzden 2012 içinde kısmetse kalteli bir yaylı alıcam

Bence siz Zoraki HP tabancaları da denemelisiniz. Yaylının konforu, PCP nin isabetliliği var bu tabancalarda. Özellikle 5.5 Ultra modelini aldınızmı azımsanmayacak mesafeden güzel atışlar yapabilirsiniz. Aslında birde dipcikli bir kabza takılınca PCP leri aratmaz.

Diana 350 Magnum 5.5mm.
    A1Optic 1x42 Red Dot