AirArms - Fx Gladyatör - Falcon - Daystate ranger - Sumatra 500

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Evet Arkadaşlar hepinizin yakından tanığı markalar... Hepsini Kullananlarınız mevcut... bu markalardan birini almayı düşünüyorum. Asıl sorun kararsız kalmamda. Ankara istanbul yada izmirde olsam buluşmalarda kullanma şansım olabilirdi ve kolaylıkla karar verebilirdim. o yüzden sizlerden özellikle kullanıcılarından yorum almak istiyorum. sitede bu silahların hemen hemen hepsinin ikinci eli var airarms hariç. fiyat aralığıda 2000-2500 arası...

öncelikle aradığım özellik şu; tüpü pompa ile dolduracam çok zorlanmamam gerek... bu modeller arasında bar ve cc farkları var 200 ile 270 arası. doğal olarak güç farkıda var. artı isabetlilik oranı yani yukarı bıyık aşşağı sakal hesabı... Kısacası ben şunu istiyorum; kolay pompalayabileceğim, 200 metre etkili atış yapabileceğim ve her dolumda min 30 atış yapabilmeliyim...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Theoben Raw HM1000X 0.25 cal.
    Benelli Vinci Black Synetic
    Mke çifte 71cm 12 cal. Kaval Namlu
    SAUER 202 7mm Remington magnum

• .Bu kadar ciddi bütçe ayırıp ,Tüpü pompayla doldurmak zorunda kalmanız gerçekten çok can sıkıcı.Hem pompa hem de skuba tüp kullanan biri olarak bunu söyleyebilirim size.Yukardaki silahlardan hiçbirini kullanmadığım halde ,Forumdaki her yazıyı okumaya çalışan biri olarak size kendi sıralamamı şu şekilde yapabilirim.Daystate, fx , airarms ,sumatra.Bu klas silahlar arasından hangisini alırsanız alın ,hem çok memmun kalır, hem de pişman olursunuz çünkü hepsi birbirinden güzel aletler.
    tercihiniz ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun.Skuba problemine de inşallah en yakın zamanda çözüm bulursunuz.

Sİz süt içerken ,biz rakıdan balığın hesabını soruyorduk.Kırmızı rujlu kadınlar turnusol kağıdını turuncuya boyarken yüzümüz kızarıyordu,utanıyorduk

Huğlu çift tetik 12/71 çifte (baba yadigarı)
    huğlu çift tetik 16/76 çifte (dede yadigarı)
    Torun 307 lihgt 12/66 sp (24-32 gr arası çok tatminkar)
    hatsan torpedo 150 (bozuk bir dürbünle paslanmayı beklemekte)
    Hatsan at44 WX10 LW(sonunda)
    zoraki 4.5mm

• Bİngölde Yaşıyorum ve malesef çevre illerin hiçbirinde 300 bar Basabilecek kompresör yok :((

• Air Arms ve tek tüplü modellerinden birisini düşünün derim

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• 200 metre etkili mesafe??? Daha önce pcp kullandınız mı bilmiyorum lakin 200 metre gerçekten iddalı bir mesafe. Umarım keyifle kullanacağınız bir tercih yaparsınız. Saygılar

• Bende kendi sıralamamı yapayım
    1- AirArms
    2- AirArms
    3- AirArms
    4- AirArms
    5- AirArms
    g;$i

Hobiye ara verdim ;avci;;avci;

• avcılık ve atıcılık kimilerinde doğuştan kimilerine de sonradan bahşedilen bir özellik yetenek... gurur duyulacak bir hobi bir zevk... 12 yıl olacak profesyonel avcılık yapalı... 200 metrenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum açıkçası. havalı tüfek + tabanca kullandım. ilk tüfeğim diana 350 magnumdu. Mustafa bey saolsun yardımcı olmuştu... Hatsanın pcpsini kullandım civarda kullanan bi abimizde vardı açıkçası beni tatmin etmedi edemezde... 10 larca marka pcp var hepsinin ayrı özelliği görselliği ağırlığı gücü vs... o yuzden böyle bir ikilemdeyim...

200 metreden güzel atışların yapıldığı mevcut... Yani imkansız değil...

Sonuç olarak seçenekleri ikiye indirdim... Fx gladiatör ve Air Arms...
    Fx in 2. eli ile air armsın sıfırı aynı fiyata geliyo... bu seçenekte önemli... bide air arms fx ten daha güçsüz... moda ihtiyaç var :)

• Sonuçtan gelerek düşündüğümde: isabet için; namlu kalitesi çok önemli, ama iş uzun mesafe olunca namlu daha da önemli oluyor. Crown' un iyi açılmış olması, namlu set ve yivlerin temiz olması, yiv-set ile twist oranının uyumlu olması gibi. Gücün yeterli olması gerekli; ağır bir pelleti, muazzam bir hızda namludan çıkarmalı. Stabilitenin çok iyi olması gerekli; mümkünse regülatörlü bir tüfek olmalı. 50 metrede bile 1-2 cm lik düşme yapabilecek bir tüfek, 200 metrede insanı çileden çıkartabilir. Namlu ne kadar iyi olsa, tüfek pelletleri ne kada hızlı gönderse de, attığınız merminin biri yukarı diğeri aşağı giderse isabetten söz edilemez. Tetik hassas olmalı; sert bir tetikle isabetli atış son derece zor. Silahın hareketli mekanizması mükemmel işlemeli; Şarjörü, pellet iticisi temiz işlenmiş olmalı, pellet girişlerinde sürtünme ve deformasyon olmamalı. Şarjör; yanlış endekslenmemeli.
    Bu şartları sağlayan bir tüfek almış olasak bile; yanlış pellet seçimi bile isabeti mahfedebiliyor.
    Dürbün ayarı, dürbün ayak açıları, doğal şartlar gözardı edildiğinde bile bu kadar etken sonucu etkilemede önemli rol oynarken, bir de bunların eklenmesi ile, uzun mesafede isabeti epeyce etkiler heralde.
    Bence; bu şartlar tüfek almadan iyice düşünülmeli.

• Sonuçtan gelerek düşündüğümde: isabet için; namlu kalitesi çok önemli, ama iş uzun mesafe olunca namlu daha da önemli oluyor. Crown' un iyi açılmış olması, namlu set ve yivlerin temiz olması, yiv-set ile twist oranının uyumlu olması gibi. Gücün yeterli olması gerekli; ağır bir pelleti, muazzam bir hızda namludan çıkarmalı. Stabilitenin çok iyi olması gerekli; mümkünse regülatörlü bir tüfek olmalı. 50 metrede bile 1-2 cm lik düşme yapabilecek bir tüfek, 200 metrede insanı çileden çıkartabilir. Namlu ne kadar iyi olsa, tüfek pelletleri ne kada hızlı gönderse de, attığınız merminin biri yukarı diğeri aşağı giderse isabetten söz edilemez. Tetik hassas olmalı; sert bir tetikle isabetli atış son derece zor. Silahın hareketli mekanizması mükemmel işlemeli; Şarjörü, pellet iticisi temiz işlenmiş olmalı, pellet girişlerinde sürtünme ve deformasyon olmamalı. Şarjör; yanlış endekslenmemeli.
    Bu şartları sağlayan bir tüfek almış olasak bile; yanlış pellet seçimi bile isabeti mahfedebiliyor.
    Dürbün ayarı, dürbün ayak açıları, doğal şartlar gözardı edildiğinde bile bu kadar etken sonucu etkilemede önemli rol oynarken, bir de bunların eklenmesi ile, uzun mesafede isabeti epeyce etkiler heralde.
    Bence; bu şartlar tüfek almadan iyice düşünülmeli.

çok güzelaçıklamışsın. peki bu doğrultuda Hangisi Seçilmeli ? Bu arada şavşatlı ve taner arkadaş yorumlarınız için teşekkür ederim. şavşatlı arkadaşım air arms kullanıyosun ve tavsiye diyosun bu güzel... Fakat taner arkadaşım Fx kullanıyosun ve air arms diyosun neden ?

• Daystate, kendisini kanıtlamış güzel bir tüfek, yalnız wasp pellet temini çok zormuş galiba. Falcon ve AirArms 18 grain ile isabetli atışlar yapar diye düşünüyorum. Kullanıcılarının vereceği bilgiler çok önemli. :thumbup:

• Daystate, kendisini kanıtlamış güzel bir tüfek, yalnız wasp pellet temini çok zormuş galiba. Falcon ve AirArms 18 grain ile isabetli atışlar yapar diye düşünüyorum. Kullanıcılarının vereceği bilgiler çok önemli.

Mustafacım daystate güzel elbette... Ama malesef eledik gerek tüfeiğin ağırlığından gerekse pompa ile dolum yapmak zorunda olmamdan dolayı... Sen Ankarada buluşmalarda iki tüfeğide kullanmışssındır gladiatör ve air arms bu ikisi arasında kaldım açıkçası :((

• Haklısın mustafacım... çok karışık bir durum ustaların konuya bir el atması lazım... ya bide falcon da karıştırıyor kafamı, air arms ın şarjörü plastik falconun çelik + pelletlerin ezilme muhabbetleri falan :((( en iyisi
    Erdem abimizin yorumunu beklemek.... Mustafa Abi yok gibi sanki

• Benim aklımda uzun zamandır ufak sırt çantası boyutunda scuba alıp bir tanede pompa pompa ile scubayı yavaş yavaş daoldurup atışa gidileceği zamanda scubayı taşımak hem spor olur hem scuba zevki hemde geniş zamanda spor :thumbup: 8o

• Fakat taner arkadaşım Fx kullanıyosun ve air arms diyosun neden ?

Ahmet Beycim,
    FX gladiator'de 650cc hacim var, bu kadar havayı pompa ile doldurmak kolay değil , Ayrıca AA 'nın namlu kalitesi biraz daha iyi ve daha isabetli bir tüfek .Eğer klasik tüfeklerden hoşlanıyorsan AA tam sana göre .
    Bu arada tüm bunları ,şu anda bir adet FX Gladiatorü satışa çıkarmışken yazıyorum ... :P

FX Gladiator
    Diana Mod 48
    Daystate AirWolf MCT FAC 40 fpe, bazen 27fpe
    "Verba volante,Scripta manent"

• ben bu konuya "200m etkili atışlar" istendiğini görünce birşey yazmak istemedim, kolay gelsin :)
    s410-510 mu ? Gladiatör mü? derseniz ben Gladiatör derim...
    Kompakt (15-20cm daha kısa), ağırlık merkezi önde değil ortada, 3 güç ayarı (tekrarlanabilir), güçlü, sağlam , stabil, isabetli, kullanımı kolay, yüksek hava hacmi (pompayla daha zor dolar ama boşaltması da daha zor).

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Erdem abim öncelikle teşekkür ederim. Taner arakadaşımda içten samimi biri. 200 metre olayına gelince fantazi belki.. ama gerçek... ve bu atışlar air armslarla samyanglarla fx lerle yapılmış. Hadi vazgeçtik diyelim 200 metreden 100-120 metreden 10 cm lik hedefi rahatlıkla indirebileceğim bir tüfek desem o zaman nedersin erdem abi ?

Tanercim bu arada tüfeğin çok temiz ama fiyat beni aşar max 2000 ayırabilirim. gerçi bi tane var fx o fiyata ama satandan haber yok :)

• Hadi vazgeçtik diyelim 200 metreden 100-120 metreden 10 cm lik hedefi rahatlıkla indirebileceğim bir tüfek desem

o zaman hepsi olur zaten.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• o halde airarms hem uygun hem kaliteli hemde pompa ile kolay dolum yapabiliriz... malum sitelerde air armslar var ama gönlüm yatagundan yana stoklara ne zaman girer acaba... Erdem abi son bir soru 2000 Tl ye ikinci fx mi yoksa sıfır air arms mı ?

• 100-120 mt kadar AA sizi kesinlikle memnun eder HW 100 kullanmadım fakat regulatör oluşu sebebi ile bence AA veya HW 100 arasında seçim yapmalısınız ben AA S410 kullanırken hatsan pompa ile çok rahat dolum yapıyordum 12 büyütme dürbünle 130 metreden çok rahat kara şişe kırıyordum.

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal