Pelletlerden bir derleme

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Elimde bulunan 4,5 mm pelletlerden bir liste yapmak istedim,
    Kutu üzerinde ağırlığı yazmayanları kendim ölçüp yazdım, ağırlıklar grain dir,
    Merak eden arkadaşlara küçük de olsa iyi bir kaynak olur umarım.

[Resim Engellendi: http://img706.imageshack.us/img706/563/pellets.jpg]

1- Daisy Round çelik bilye
    2- Gamo Round 8,18 gr
    3- Norica Apache 7,4 gr
    4- H&N Diabolo Sport 7,2 gr
    5- RWS Diabolo Basic 7,0 gr
    6- RWS Meisterkugeln 7,0 gr
    7- Gamo Pro Hunter 7,87 gr
    8- Crosman Ultra Magnum 10,5 gr
    9- Gamo Expander 7,56 gr
    10- Remington Pointed 7,9 gr
    11- Crosman Pointed Premium 7,8 gr
    12- Gamo Magnum 7,56 gr
    13- RWS Superpoint Extra 8,2 gr
    14- Norica Thor 8,0 gr
    15- Gamo Raptor 5,6 gr
    16- Gamo Rocket 9,26 gr
    17- Predator Polymag 8,6 gr
    18- Skenco Golden Rod 9,2 gr
    19- Eunjin Domed 20,0 gr

Walther cp99
    Daisy 008

• teşekkür ederim böyle bir konu hazırladığınız için birde kısaca bilgi verirseniz çok faydalı olacağına inanıyorum mesela şu pelet şu için kullannılır şu mesafede olumludur isabeti şöyledir tarzında saygılarımla...

• Tüfek kullanmadığım için uzun mesafede isabet konusunda pek denemeler yaptığım söylenemez, ancak diğer konularda bildiğim kadarını anlatmaya çalışayım;

-Pelletler hedefe çarpıp yamulduğu için çelik bilye ile şişe kırmak daha uygun olur (1 no),
    -RWS Diabolo sport gibi küt uçlu mermilerle kağıda atış yapmak daha uygundur, pellet kağıda çarptığı zaman çarpma yüzeyiden daha fazla miktar parçalayacağı için uzaktan daha net görülür (4-5-6)
    -Sivri uçlu pelletler hedefi parçalamak yerine daha çok, yumuşak ve orta sertlikteki hedefleri rahatlıkla delip geçmek için uygundur (10-11-12-13-14)
    -Gamo Raptor da kurşun yoktur ve dışının altın kaplama olduğu söylenmektedir, bu şekilde daha hızlı ve daha uzak mesafelere gittiği söylenmektedir (15)
    -Gamo Rocket sert metal bilyeli ucu sayesinde daha çok parçalayıcı etkiye sahiptir, mesela kurşun pelletler ile kıramadığınız cam şişeleri rahatlıkla bununla kırabilirsiniz (16)
    -Predator polymag ın sert plastik sivri ucu sayesinde delici etkisi artırılmaya çalışılmıştır (17)
    -Skenco Golden Rod ise benim en çok sevdiğim pelletdir :) Tamamıyla sert metal olan bu mühimmat ile delip geçme, şişe parçalama vb bilimum işlerde kullanılabilir, ön kısmı yivlerde herhangi bir zorlanma yapmadığı ve arka kısmı ise plastik kaplama olduğundan silah yivlerine zarar vermediğini düşünüyorum (18)
    -Eunjin Domed in ise göründüğü gibi ağırlığı son derece artırılmış, şuan bu pelleti elimdeki Weihrauch hw40 da dahil olmak üzere hiçbir tabanca ile atamıyorum, namludan geçmiyor, tüfek için olduğu söyleniyor.

kullanım konusunda bildiklerim bunlar...

Walther cp99
    Daisy 008

• süper bir konu benim gibi yeni başlayanlar için süper oldu eline sklavyene sağlık

• Teşekkürler tüm bilgiler için son olarak 9.resimdekini yazabilirmisiniz(GAMO)...

Gamo expander, bu pelltetin ucunda hafif sivri bir çıkıntı var, bu çıkıntı da kurşundan, zannedersem çarpma esnasında daha fazla etrafa dağılma etkisi vermek için tasarlanmış.

Walther cp99
    Daisy 008

• Elinize sağlık vakit harcayıp böyle güzel bir çalışma ortaya koydugunuz için teşekkürler.

• Elinize sağlık.Okadar emek verip yazmışsınız. :)
    saygılar...

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• öncelikle çok iyi bir bilgilendirme olmuş, teşekkürler!

nette verilen ağırlıklar ile sizin yazdığınız ağırlıklar farklı. kontrol edermisiniz, ben mi yanılıyorum.

• Selamlar güzel paylaşım olmuş.
    Benim merak ettiğim Hatsan Mod 125 için hangi pellet atış kapasitesini artırır. uzun mesafe için 50 mt ilerisi için.
    Sumatra 500 için açaba Eunjin Domed (19) kullanılır mı 200-300 mt arası için...
    Teşekkürler...

Murat TAŞTAN

• ;director; İnce Mehmet Eksik:!: Şaka maka Elinize sağlık güzel derleme olmuş :)

Smk B2 4.5
    Hatsan Mod 125 5.5

• Bu link de faydalı olabilir, bir çok çeşit var.

Pellet Çeşitleri

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776