16 kalibre ile ilgili düşünceleriniz...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 16 kalibre ile ilgili düşünceleriniz bildiğinz 16 kalibre 0 tüfek varmı vede sizce 16 kalibre dünyadan kalkıyormu? şimdiden teşekkürler ...

16 kalibre ile ilgili düşünceleriniz, bildiğiniz 16 kalibre 0 tüfek varmı vede sizce 16 kalibre dünyadan kalkıyormu? şimdiden teşekkürler ...

• bence evet. 10 12 16 20 28 32 36 diye birsürü avtüfeği çapı var, elene elene 12-20 ve 36 en popüler olarak kullanılanlar genelde.

• Hocam yanlış bilmiyorsam artık dünyada 16 kalibre yok.... sadece konya üretimi bir kaç model otamatikte kaldı.... eskiden 16 kalire bir tekli kırmam vardı her ava gidiyor. ( çulluk hariç ) üretilmesi şart....

• Kırıcı gibi bir kaç marka birde huğlu 16 kalibre süperpoze ve çifte üretmekte benim gördüğümde ama bence çok az bana göre benim yaşım çok değil 16 yaşındayım ama bence eski şeylere sahip çıkılmalı diye düşünüyorum sonuçta ne varsa eskilerde var bir bildikleri varmıştırki 16 kullanıyorlarmış diye düşünüyorum benimde 16 kalibre tek kırmam var breda marka dedemden kalma çok memnunum 16 kalibrenin tekrardan canlandırlması gerektiğini düşünüyorum birde 16 kalibre 20 kalibreden daha iyi bence saygılar...

• bence güzel kalibre, ortalama.. ne 36 gibi fazla küçük, ne 12 gibi fazla büyük. 20de güzel. 20 oldugu için zaman içinde kullanımı azalmış olabilir.

• bir şey sormak istiyordum acaba 16 kalibre bir tüfek 12 kalibre yaptırılabilirmi yani tornacıda filan ?
    saygılar...

• Uzun süre 16 kalibre kullandım, menzili 12 den uzun 20 kalibreden güçlü gayet memnundum. Sanrım tornada 12 kalibreye döndüremezsin yapılsa bile namlu inceleceği için tehlikeli olur, ayrıca isabetlilik de iyi olmaz. En iyisi yedek namlu bence.

• yedek namlu kaç paraya mal olur bir bilginiz var mı acaba ? birde 16 kalibre sıfır tüfek satılıyormu ? saygılar...

• Kardeşimde bir tane robust çifte var 16 numara. Çok keyifli bir tüfek, çok güzel nişana geliyor. 71cm namlulu, 70 mm fişek yataklı.
    Denildiği gibi, tepmesi çok değil, dağılımı da güzel. Sıfır, huğlu üretiyor işçiliği güzel. İlerde, fişek sorunu olurmu olmazmı bilmiyorum ama, bence güzel bir kalibre 16. numara.
    X-toredo, benimde bir breda marka 16 numara tek kırmam var, senin tüfeğinin fotoğrafını koyarsan güzel olur.

• ATA sanırsam 16 ve12 kalibre yi aynı tüfekte birleştirmiş saddece namlularını degiştiyorsun.... istersen 12 ve 20 namlu modelleride var... ama sadece pozede uygulamışlar.... fiyatı 1700 tl civarı...

• Malumunuz fisek maliyetli bir husus, 12 lik fisek 25 li kutusu 10 liradan basliyor, niye ucuz uretim cok. 20 lik 36 lik bu fiyatlara bulman imkansiz. Americada 10 numarada kullaniliyor. Hersey ihtiyaca ve ekonomiye binaen sekil alir. 16 da bence yakingelecekte iyice azalir diye dusunuyorum. 12 guclu , 36 zayif 20 ikisinn arasi idealdir

• calibre olayı çok derin bi konu kimse içinden çıkamaz aslında zevk ve tecrübe meselesi.bende 12 cal var herşeyde kullanabiliyorum. dayım da yılların avcısı o 12 cal silahlarını 20 cal ile değiştirdi omuzundan rahatsız olduğu için ona sorarsak en iyisi 16 cal diyor ama fişek bulamazsın dolum yapman gerekir. bence yeni başlayanlar için 12 cal ustalar için 20 cal. domuz avı için 12 cal....... ^^

gamo PT-85 blowback £tabanxalı$

hatsan at44 long ;tufey#
    Walther FT8-32-56
    Hatsan Optima Silver Sentetik Ejektörlü Süperpoze ;avci;
    SAFİR T14 m;s,S
    hatsan dominatör 200s :thumbup:

• bir şey sormak istiyordum acaba 16 kalibre bir tüfek 12 kalibre yaptırılabilirmi yani tornacıda filan ?
    saygılar...

Sakın deneme canım kardeşim. O hatayı kuzenim yapmıştı hastaneye ben yetiştirdim, tüfeğin namlusu mekanizmanın hemen üzerinden dağıldı ve kuzenimin sağ elini parçaladı. Aylarca çektiği acının yanında yıllarını hastanelerde ameliyatlarda geçirdi, şimdi elini kullanabiliyor ama hiçbirşey orjinalini tutmuyor. Paran varsa tüfek al, sıkıntıdaysan elindekiyle yetin ama sakın üzerinde bir değişiklik yapma. O silahı imal edenler zaten silahı hafif tutmak amacıyla en ince şeklini veriyorlar, birde sen inceltirsen Allah korusun kaza kaçınılmaz hale gelir, hatta buna kaza bile denmez... Saygılar.

Tekli AT-44 6.35mm kundağı omuzlu OBÜS ;lol;
    A Rh(-)

• yedek namlu kaç paraya mal olur bir bilginiz var mı acaba ? birde 16 kalibre sıfır tüfek satılıyormu ? saygılar...

Üreticilerin web sitelerinde 16 kalibre görünüyor, bayileri bilmem http://www.huglu.com.tr de süperpoze, çifte kırma tek kırma var 16 kalibre, yaban tv ilanlarında yerli yabancı 16 kalibre ilanlar var. Tek kırmada yedek namlu olmaz sanırım.