namlu ...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • lother walter ile normal namlu arasındaki fark nedir?
    milletin hepsi lother walter demekte ısrarcı ...
    teşekkürler....

HATSAN BT 65 SB LW 5.5 mm
    Dan Wesson 6' 4.5mm Bbs Revolver

• en kaliteli pcp markaları bu namluyu kullanıyor sebep ise stabilite

• daha hassas atış ve birbirine yakın isabetli atış yani... öylemi...

• evet bide şu durm var mesela hatsanda lw namlunun kalitesi standarttır hepsi en iyisi ama normal namlunun kimisi iyi kimisi kötüdür iyi olanları lw kadar iyi nerdeyse ama kötü olanları co2 tabancalar kadar isbetsiz ve bunun denemeden anlayamıyorsun yani biraz şans işi ama lwde tereddüt yok

• çok teşekkürler az kalsın bi yanlış yapıp normal namlu alıyordum ... sağolun

• Aksi bir durum olmadıkça normal namluyla lw namlu arasında gözle görülür bir fark olmadığını söyleyen çok insan var.(hatsan namlu için konusuyorum)Tabi denemeden bir şey diyemeyiz ama ben 1 yıldır hatsan namlulu at44 kullanıyorum.İsabetinden bir şikayetim yok.

• hatsan BT65 RB için ideal olan namlu hangisidir diye sorsam... kullananlar için soruyorum....

• neden kullananlaın hemen hemen bir çoğu memnun ...

• neden kullananlaın hemen hemen bir çoğu memnun ...

madem memnun niye soruyorsun ben birkaç kullanan ile yüz yüze görüşme imkanı buldum ve hiçbiri memnun olmadığını belitti ve gayet normal okadar hızlı mermi sapar bu normaldir aa full powerlar bile son ayarda biraz sapıyor hatsan ne yapsın kısacası bt65 pek isabetli bir silah değil

• madem memnun niye soruyorsun ben birkaç kullanan ile yüz yüze görüşme imkanı buldum ve hiçbiri memnun olmadığını belitti ve gayet normal okadar hızlı mermi sapar bu normaldir aa full powerlar bile son ayarda biraz sapıyor hatsan ne yapsın kısacası bt65 pek isabetli bir silah değil

?

Bir pelletin stabilitesinin en iyi olduğu hız 850-850 fps dir. Eğer namludan daha hızlı çıkarsa dönme hızı da daha fazla olacağından havayı kesmesi değişecektir. Çok hızlı atan silahlar isabetli değildir demek çok yanlış. Eğer bir silah hafif pelleti hızlı atıyorsa , daha ağır pellet kullanarak hızı düşürülür ve isabet elde edilir. Keza daystate 30 grain eley waspı 900 lerde attığı zaman isabetlidir, 300-400 metre atışları yapanlar bile var. Ama o güçte bir silahta 14 gr. crosman premier kullanırsanız hızı 1100 fps lere kadar çıkar. İsabet beklemeyin. Ayrıca LW namlular da kalite olarak sınıflara ayrılır. 1000 dolarlık namlu var , 100 dolarlık namlu var. Bu namluya yivi açan CNC klavuzlarının kalitesine ve kaç kere kullanıldığına göre değişir. Parası kadar yani . BT65 için yapılan LW namlu fiyatı 150-200 TL . İsabet artar mı , artar ama Feinwerkbau gibi olmaz ...

filinta

dulce bellum inexpertis

• ?

Bir pelletin stabilitesinin en iyi olduğu hız 850-850 fps dir. Eğer namludan daha hızlı çıkarsa dönme hızı da daha fazla olacağından havayı kesmesi değişecektir. Çok hızlı atan silahlar isabetli değildir demek çok yanlış. Eğer bir silah hafif pelleti hızlı atıyorsa , daha ağır pellet kullanarak hızı düşürülür ve isabet elde edilir. Keza daystate 30 grain eley waspı 900 lerde attığı zaman isabetlidir, 300-400 metre atışları yapanlar bile var. Ama o güçte bir silahta 14 gr. crosman premier kullanırsanız hızı 1100 fps lere kadar çıkar. İsabet beklemeyin. Ayrıca LW namlular da kalite olarak sınıflara ayrılır. 1000 dolarlık namlu var , 100 dolarlık namlu var. Bu namluya yivi açan CNC klavuzlarının kalitesine ve kaç kere kullanıldığına göre değişir. Parası kadar yani . BT65 için yapılan LW namlu fiyatı 150-200 TL . İsabet artar mı , artar ama Feinwerkbau gibi olmaz ...

+1 çok güzel anlatmışsın tebrikler. Saygılar :thumbup: :thumbup: :thumbup:

• Rica ederim Mehmet abi , amaç bilgileri yaymak. g;$i

filinta

dulce bellum inexpertis

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Weihraucher ().

• hepinize teşekkür ederim... biligilendirdiğiniz için...

• berke çok güzel yazmış klavyesine sağlık.

smith wesson 5906-
    safirt14
    -zoraki925 otomatik
    -crosman 760 177
    blow auto 92
    blow crazy auto.
    blow desert tiger
    hatsan torpeedo 25
    hatsan mod 25 supercharger 177

• ?

Eline sağlık :thumbup:

• aynen anlatmak isdediğim buydu valla:D ilk başda 14 grain pellet kullandım savruluyordu bt 65 de.sonra 18 grain denemelerinde bulundum gayet iyydi ortalama 21 grain at mumkunse daha ağır atma bt 65 le .hayal kırıklıgına ugradıgnı dusnursun .pelletlerde sapma olmuyor fakat baya hedefin altına gidior 100 metre usdunde.bide gerçekden bu konuda daha bilgili olanların ,karşılaştırma imkanı bulunanların bt65 ile bir aa ile veya kendi güç clasmanında bi pcp ile sadce gücünü deneyip bizimle paylasması ne kadar güzel olurdu. bt65 için 1250 fpsi sini geçdim 61 joule gerçekden güç olrak ileri duzeyde.

• namlu üretimi şu kalite üretelim böyle olsun diye olmuyor. siz namlu malzemesini hazırlıyor, tezgahları ayarlıyor ve bir parti üretim yapıyorsunuz. daha sonra çıkan ürünler kalite kontrol departmanında kalite sınıfına ayrılıyor. yani lw nin yaptığı her namlu competition olmuyor. burdan şu sonucu çıkarabiliriz her lw namlu diğer namlu markalarından kaliteli değildir. sonuçta webley hatsan da aynı tezgahlara ve teknolojiye sahip ancak lw nin tercih edilmesi kaliteli namluları yüksek fiyattan sattığında da düşük kalite olanları makul fiyatlara firmalara verebiliyor. 50€ ya da lw var 250€ ya da
    bt65 pcp ye daha sonradan competition lw namlu alır takarsanız zaten fiyat fx ya da aa ları buluyor. arz talep meselesi.

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)