Hatsan Mod125 5.5

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • bunca zamandır forumlardayım elinde birkaç farklı marka tüfek olup da mod 125i beğeneni ne duydum ne de gördüm.mod125i beğenenlerin neredeyse tümü sadece mod125 sahibi olan arkadaşlar.

Duymamanız normaldir. Ayrıca bu konuyu uzatmak istediğimden yazmıyorum. Sadece diyorumki 200 YTL gibi bir paraya bu silah kaliteli. Tabiki 1000 Ytl lik bir silah daha iyi olacaktır. Elma ile armudu karşılaştırarak birini kötülememek lazım.

saygılar.

• Duymamanız normaldir. Ayrıca bu konuyu uzatmak istediğimden yazmıyorum. Sadece diyorumki 200 YTL gibi bir paraya bu silah kaliteli. Tabiki 1000 Ytl lik bir silah daha iyi olacaktır. Elma ile armudu karşılaştırarak birini kötülememek lazım.

saygılar.

Benim bu konuda anlatmaya çalıştığım şey şu; bence Mod125 200YTL gibi bir para için iyi bir tüfek değil. 200YTL gibi bir para için sadece "güçlü" bir tüfek. Şimdi iyi, kaliteli ile güçlüyü birbirine karıştırmamak gerek. Evet tüfek gerçekten çok güçlü. Fakat güçlü bir silah bazı kalite standarlrını karşılamak zorundadır. Karşılamazsa Hatsan gibi fabrikaya gider gider gelir. Tosbağaya Porsche motoru da takılır ama frenleri ve yürüyen aksamı o gücü karşılamaya yetecek şekilde iyileştirilmezse karşısına çıkan ilk duvar ya da ağaca sinek gibi yapışır. Hatsanlarda da durum aynı. Tüfek çok güçlü, buna diyecek yok. Fakat genel konstrüksiyon bu gücü kaldırabilecek kalitede değil. Sık arıza yapıp servis gerektiriyor. Hatsan servis olarak elinden geleni yapıyor, buna da söylenecek söz yok. Fakat unutmamak gerekir ki kaliteli üretim ile kaliteli servis bambaşka şeyler. Sen bir ürünü her 4-5 ayda bir dağılacak kalitede yaparsan istersen gel adamın evinde 10 dakikada yap git, bir kıymeti olmaz. Adın "ürtici" ise marifet ecnebinin service-free diye tabir ettiği, son derece versatil ve bakım-tamirat gerektirmeyen bir yapıda ürün çıkarmakta.

Kaldı ki güç de tek başına bir tüfeği iyi yapmaz. Denediğim, elime aldığım her Hatsan'ın tetiği berbattı. Deneme fırsatım olmadı ama 1. nesil Patriot'ların tetiklerininçk güzel oluğu yazılıyor. E be mubarek, bu iki tüfeği de sen üretiyorsun, iki tüfeği de aynı paraya satıyorsun. Çok mu zor aynı kalitetli üretimi devam ettirmek ve bir üretim standardı haline getirmek? O tuhaf kaplamalı plastik tetiklerden peşin peşin milyon tane fason üretim mi yaptırdılar nedir, bu ısrar nedendir anlamak mümkün değil. Bir de "gold plated" yazmışlar. Tövbe yarabbim. Kundak vidaları de durma gevşiyor. Yıldız başlı vida yerine allen ya da torx başlı vida kullanmayla iki paralık lok-tite sürmek çok mu büyük bir maliyettir? Zaten kaç vida var bir tüfekte toplam? Ve benzer bir sürü problem.

Ben ilk tüfeğimi almak için evden çıktığımda aklımdaki bir mod125 alıp eve dönmekti. Allah biliyor ya, "Türkiye'de bayağı iyi fikirlerle, bayağı güzel üretim yapıyorlarmış, bir de ihrac ediyorlarmış, helal olsun" diyordum. Ama av bayilerinde elime alıp inceleyince, deneyince ne kadar düşük bir üretim kalitesine sahip olduğuyla yüzleştim. O zaman için fiyatının yüksek oldğunu düşündüğüm Gamo'lar ile kıyaslayınca öyle çok uçuk kaliteye sahip olmayan Gamo'dan bile çok geride olduğunu farkettim. Sonuçta halen bugün de vasat bir üretici olarak gördüğüm Gamo'nun CFX modelini ikinci elden sıfır mod125 civarında bir fiyata aldım. Şimdi tüfeğime verdiğim paranın karşılığını alıyorum. Sağı solu dağılacak diye korkmadan atış yapıyorum, attığımı vuruyorum.

Kısacası Hatsan'ın servis konusuna gösterdiği ehemmiyeti tasarım ve üretim aşamasına da göstermesini bekliyorum. İşte buna ikna olduğum gün Hatsan'la gurur duyacağımdan emin olabilirsin. Dünya'da Çin malından düşük kalitede üretim yapan bir ülke imajına sahip olmamızı istemiyorum. Biraz daha çabaya, biraz daha maliyete bakar, çok zor değil. Daha yüksek kalitenin maliyet farkını da halkımızın ve Hatsan müşterisinin severek kabulleneceğinden eminim.

Air Arms S400 MPR-FT .177/ Hawke Optics Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
    Air Arms S410-SL Xtra FAC .22 / BSA Deerhunter 8-32x44 SWF
    Webley Raider 10 .22

A Rh + fakat benden başkasına yaramıyor. =/

• hatsan seven arkadaş kimse ben benim tüfeği hemde modlu dürbünlü taşıma çantalı ve yaklaşık 1000 edet peletle beraber 125 ytl ye vericem .
    bende kurtulmuş olurum harsandan, arkadaşta ucuza tüfenk sahibi olur. ;kihhik,g;$i

hamdım piştim yandım oldum.

• Neyse arkadaşlar kalp kırmaya veya fikirlerimizi birbirimize empoze etmeye çalışmayalım.Gerçi kimsenin de böyle bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum.Daha önce de demiştim tekrar söylüyorum bu tamamen tercih meselesi.Üretim kalitesi de hatsanın stratejisi.Ürün yelpazesi genişleyip aynı fiyatlara çok daha kaliteli tüfekler piyasaya girdiğinde mecbur onlarda çıtayı yükseltecekler.Vursanın çinde ürettiği tüfek diğer yerli markalar yavaş yavaş piyasaya girmeye başladı.Ya gerekli dersi çıkarırlar yada oldukları yerde sayarlar.Bence sıfır tüfek olarak bu fiyata uygun.Yakında vursan stoeger mi mod125 mi derlerse alır deneriz bu fiyata vursan daha kaliteli deriz.

HATSAN AT44 - 10 .22 cal & Remington 6-24x50
    HATSAN Mod125 .22 cal & Tasko 3-9x44
    HATSAN Mod95 SAS .177 cal & Optima 3-9x32
    HATSAN Modxyz .177 cal (Kadim dost) & Optima 1-40 Red Dot
    GAMO CFX Royal .177 cal & Tasco 2-8x32 Bugbuster

uɐʞɹǝs™
    ll|l|lllll|l||ll||lll||lll|
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• Hatsan'da aynı model tüfekler arasında bile çoğunlukla namluda kalite farkı oluyor. Bazı şanslı kullanıcılara iyi işlenmiş namlu denk gelirken bazılarına maalesef saç baş yoldurtuyor Hatsan.
    Şöyle bişey de var fiyat/performans oranı Hatsan kadar iyi bir tüfekte bulamazsınız doğruya doğru!

• Konuyla ilgili son yorumum ;
    Pistonlu Tüfek Tercihi 4,5mm (Anket)
    Pistonlu Tüfek Tercihi 5,5mm (Anket)

airguntürk ' ün anketi.Mod125in listedeki sıralamasına,önünde yer alan tüfeklere ve fiyatlarına bi bakın.En yakınıyla arasındaki fiyat farkındaki uçurumu görün.Bu ankette bir hile yoksa bu tamamen forum kullanıcılarının tercihini gösteren bir anket.Sonra herkes elini vicdanına koysun.

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• yahu adam mod 125ten baska tüfek görmemiş.elindekini iyi sanıyor tabiki.hatta bu durumu anlatan bir de deyiş vardı.tam hatırlayamadım ;şrofls;.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• Önce imzanı değiştir.Konuyla ilgili son yorumumu yaptım.Anlayabilene ...

uɐʞɹǝs™
    ²¹°¹³²³ °¹²¹³¹³²¹¹
    All Rights Reserved®

• ne alaka yaa.konuyla ilgili son yorumunu yaptıysan çekil kenara.söyleyecek sözü olanlar yazsın.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• yahu adam mod 125ten baska tüfek görmemiş.elindekini iyi sanıyor tabiki.hatta bu durumu anlatan bir de deyiş vardı.tam hatırlayamadım ;şrofls;.

Arkadaşlar,

Ben burada kalp kırma gibi bir niyetim yok. Ayrıca Hogo nickli arkadaşımında sanırım biraz anlama zaafiyeti var. Ben demiyorumki mod 125 bütün silahlardan iyi diye. Habiki WEIHRAUCH HW97 , MAGNUM 460 ın yanında yüzüne bakılmaz belki ama aradaki fayat farkıda malum. Zaten alabilseydim, imkanım olsaydı bu silahlardan alırdım. Benim anlatmak sitediğim silaha verdiğim paraya göre ummadığım verimi aldım. Haa bütçeyi büyütüp diğerlerine bakabilme şansım olsaydı tabiki onlar daha iyi.

Ben sapanı dahi çok sever ve iyi bir atıcısıyımdır. Belki bu silahın iyi atışlar çıkarmasının nedeni benim atıcılığımdır. ;avci; ;kihhik, ;kihhik,

Artık bu konunun kapatılmasını rica ediyorum.

• tamam şimdi anladım.en iyi atıcı sensin. ;d; şunu baştan beri söyleseydin ya.biz de burda uğraşıp durmazdık.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380

• kapanış sözü benden en iyi silah sahip olduğunuz silahtır

AA s510 22 cal twintube(43fpe)

Hayatta iki şeyden korkarım, bir AIIah’tan, bir de AIIah’tan korkmayandan.

• hogo sen kafayı hatsana fena takmısın anlasılan ..

ama arkadaslar hogo biraz haklı galiba .....

nedeni; hatsan mod125 iyi birsilah aslında ama parasına göre ...

tabiki profesyonel atıcıların silahı deyil kesinlikle...

ama verilen paraya göre iyi birsilah diyebiliriz....

bazı arkadaslarımızın silahında namlu bozuk çıkmış ve bu gercekten insanı verem eder

kimolsa çıldırır....

benim ve xapau ve bazı diyer arkadaslarımızın silahlarının namlusu sorunsuz

isabetde mükemmel güçte,,ama bu herkesde aybnı deyil

işte bu karmasave düzensizlik insanı deli ediyor...

• eğer mod 125 in varsa ya dürbünsüz kullanacaksın yada dampa ayakla dürbün kullanacaksın
    to be or not to be that is the question

• Dürbünü yaklaşık 2 sene dampasız kullandım hiç birşey olmadı şimdi de SAS95 in üzerinde aynı dürbünü arkadaşım kullanıyor8o

Konu hortlamış yine ama bu 125 işi şans işi iyisi denk geldiyse uzun süre kullanabilirsiniz,bendeki güzel çıktı kullanmaya devam ediyorum.Ben yazılıp çizilenleri bilmeden gidip aldım ve şanslıydım,ama yeni alacaklar işi şansa bırakmasınlar bence.

• Kimse kimseyi silahından dolayı övemez yada yeremez buna kimsenin hakkı yok sen seviyorsan ve mutluysan sorun bitmiştir.Çok kaliteli silaha sahip olupta belki senin kadar başarılı atış yapamayanlarda vardır muhakkak bende onlardan biriyimdir belki bu atıcıyla alakalı silaha alışmakla alakalı silahı anlamakla alakalı huyunu bilmekle alakalı onun için sen bunları kendi silahında çözmüşsün ve sonuca ulaşmışsın tebrik ediyorum seni. :thumbup:

FX Revolution PCP 5.5 cal +Nikko Stirling TARGET MASTER 10X50-60 MD

BUREO 30,06 + REDFİELD 3*9-ELİPTİC35

ankarateam.png

• Alıntı

Kimse Hatsan'a attığını vuramayıp kötü tüfek demiyor. Burada yorum yapan kullanıcıların pek çoğu son derece deneyimli insanlar. Tüfeklerin çıkardığı gruplar, yaptığı tepme, kırdığı dürbünler ortada. Kimse kimseye yalan söylemiyor, söylemeye kalksa da dakikasında işin aslı ortaya çıkar. Artık bilgi çağındayız, binlerce kişi okuyor bu yorumları.

Hatsan'a kimse haksızlık etmiyor. Hatsan kendine haksızlık ediyor. Modern üretim tesislerinde ellerindeki imkanları üç kuruş ucuza satmak için dayanıksız ve stabiliteden uzak tüfekler imal ederek harcıyor. Yabancı forumlarda Hatsan ile ilgili yapılan yorumlar tüm Türk üreticiler gıyabında yapılıyor. Hatsan AT44'ü çıkardığında kibirli yabancılar "Türkler pcp mi yapmış? Aman aman!" diyor. Halbu ki Türk üreticisi imkan bulduğunda son kalite üretim yapabiliyor. Hatsan bu imkanları haiz olup kendinden beklenen kalitede üretim yapmamak için ısrar eden, tesislerinden üzerinde Hatsan adı olan çok daha iyi ürünler çıkması yolunda kendine yapıcı eleştirilerde bulunan tecrübe sahibi üstadların işini gücünü baltalayan bir firma malesef.

Bu arada ilk silah olarak Hatsan alıp çok memnun kalan kullanıcıların neredeyse tümü birkaç ay sonrasında Hatsan'a ateş püskürüyor. Umarım sizin de başınıza aynı şey gelmez.

ilk havalı tüfeğimin markası hatsandı tam 13 yıl oldu hala kullanıyorum 8. senesinde yayını ve kecesini değişitirdim ve hala kullanıyorum elimde gamo ve hatsanın mod 60 ve mod 125 i de var ve çok memnunum şimdi size soruyorum bi gamo hunter ın parsına kaç tane mod 125 alınıyor ?

hatsan sport 0,177 cal 15 yıllık
    hatsan mod 60 22 cal ağaç kundak winchester scope
    hatsan mod 125 25 cal optima scope
    gamo p23

35mm oerlikon

• Döviz yükselmeden önce bir arkadaşıma hunter 440 ı 270 tl ye almıştık ozamanda hatsan mod 125 225 tl di .
    saygılar.

• şimdi size soruyorum bi gamo hunter ın parasına kaç tane mod 125 alınıyor ?

Döviz yükselmeden önce bir arkadaşıma hunter 440 ı 270 tl ye almıştık ozamanda hatsan mod 125 225 tl di .
    saygılar.

cevap veriyorum.1 tane alınıyor. ;şrofls;.

Zoraki HP-01 4.5 mm
    Walther ppk .380
    ZVI Kevin .380