Edgun Matador nereden alınabilir????

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Fazla yer kaplama olmasın diye kendi mesajımın altından devam ediyorum. Dünyanın öbür ucunda Meksika'da bile bu tüfekten var çatır çatır kullanıyorlar. Rusların burnunun dibindeyizgördermenin hiçbir yolu yok diyorlar. İşe bak...

Meksikada kullanan şahsın video linki;

http://www.youtube.com/watch?v…2ZHVE&feature=related

Bu konuda böylece kapanmış oldu sanırım herkese iyi atışlar saygılar dilerim.

Evanix Windy City Sidelever 22.cal ---> Hawke Sport-HD IR 4-12X50 AO IR
    Hatsan Mod 125 Sniper 22.cal ---> Optima 3-9X44E

• Meksika ABD'ye komşu ve sınır biraz gevşek. Birçok amerikalı ve meksikalı sınırı sürekli geçiyorlar. Sonuçta ABD'den meksikaya PCP geçirmek kolay olsa gerek. ABD sitelerinde okuduğum kadarıyla Meksikalılar ABDden havalısilah alabiliyorlar zaten.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Meksika ABD'ye komşu ve sınır biraz gevşek. Birçok amerikalı ve meksikalı sınırı sürekli geçiyorlar. Sonuçta ABD'den meksikaya PCP geçirmek kolay olsa gerek. ABD sitelerinde okuduğum kadarıyla Meksikalılar ABDden havalısilah alabiliyorlar zaten.

Yani Rusyadan taa Amerikaya arada bilmem kaç bin mil yol var ordanda bir meksikalı gidip alabiliyor ama rusya bize en fazla 1000 km ve alamıyoruz :rolleyes:

Evanix Windy City Sidelever 22.cal ---> Hawke Sport-HD IR 4-12X50 AO IR
    Hatsan Mod 125 Sniper 22.cal ---> Optima 3-9X44E

• önemli olan mesafe değilki. dünyanın neresinden ne alırsanız alın en geç 3 günde elinizde. burda sorun devlet politikası. neymiş gümrükten geçen ne olursa olsun silahla ilgiliyse kesinlikle geçemez. vida bile alsanız silah vidası yazsın paketinde asla olmaz. glock 500 dolara amerikada satılırken devlet görevlisi alıp getirir ve 5000 dolar der. bu yasaldır bide.
    ......... nasıl geçiriyor. devlet silah konusunda köklü değişimler yapmak zorunda. yasaya saygılı vatandaşa sınır koymanın anlamı ne.......................................bir şekilde elde ediyor her istediğini. adam ....................................................... ve kullanır bunu. ama dürüst vatandaş bakar kalır işte böyle.
    kim kazanır : ...........

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Yani Rusyadan taa Amerikaya arada bilmem kaç bin mil yol var ordanda bir meksikalı gidip alabiliyor ama rusya bize en fazla 1000 km ve alamıyoruz :rolleyes:

evet, aynen öyle. çünkü ABD en büyük pazar ve bütün üreticiler o pazardan büyük bir pay alabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunu sağlamanın en sağlam yoluda üretimlerinin büyük kısmını ABD'ye göndermek.

ABD'de Edgun'ı nerden alıyorlar bilmiyorum ama ABD forumlarında 3-4 aydır silahlarını beklediklerini söyleyen (yazan) , parasını yatırmış müşteriler var.

.

ankarateam.png

• şimdi yabancı bir sitede okudum, amerikalı biri "Rusya'da iş bulup gitsem, Edgun edinmem kolaylaşır mı?" diye sormuş :) Demekkki onlarda sıkıntı yaşıyorlar. gelen cevaplarda ise Edgun üretiminin Rusya'daki ihracat kısıtlamaları nedeniyle Estonya'ya taşındığı yazılmış, doğrumu bilmem.

.

ankarateam.png

amerika kanada ve meksika arasinda nafta(kuzey amerika serbest ticaret anlasmasi) var.bu sayede tuketiciler bir cok urune kolaylikla ulasabiliyorlar.

FALCON prairie sporter walnut 22 cl.&hawke sidewinder 4-16x50 ir sr6
    WEBLEY
    raider single 22 cl.(4x4)
    FRANCHI black magic D lüx

AIRARMS prosport 177 cl.(cok yakinda)
    & Leapers 6-24X50 AO Mil-dot RGB Zero Locking/Resetting

• Yunanistanda satılıyor bildiğim kadarıyla, sorun ..................................... En kolay yolu .........diye düşünüyorum. ............arkadaşlara soracağım denk geldiğimde.

• Evet arkadaşlar konu, konu başlığı dışına çıkmaya başladı. Şuan için bu pcp nin yasal olarak bir ithalatçısı yok, kişisel ithalatın da önü açık. Dileyen, arzu eden buyursun getirtsin ama bunun dışında ki yöntemlerin konuşulacağı yer bu forum değil. Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır. Saygılar

• Edgun artık matadorun sadece R3 modelini üretiyor. R3ün diğer modelden farkı namlusu
    Edgun Matador Standart R3 5.5mm fiyatı 1700-1800 eurolarda geziniyor

Türkiyede matador sahibi olmak isteyen çok kişi var tamam
    Ama bu tüfegin yurtdışında satış fiyatı 4000-4300lira civarında, hadi getiren kişide denemek için birkaç tane aldı ve %10-15kar koydu 4800liraya satıyor diyelim, Türkiyeye gelen bundan ucuz tüfeklerde bundan fazla kar var ama hadi satıcımız getirdi ve 4800liraya satıyor
    Asıl soru matador Türkiyeye geldiginde kaç kişi bu bütçeyi ayırıp 4800lirayı basıp Matadoru alabilecek ?
    Birkaç tane hemen kesin satılır, alacak kişileride az çok kestirebiliyorum ama ondan sonra ?
    Ben matador Türkiyeye gelse,bukadar matadora susamış durumdayken bile peynir ekmek gibi satılacagını, alacak kişilerin belli bir sayıyı geçecegini düşünmüyorum
    Ve gelse dışardaki satış rakamına yakın bir rakam olan 4800lira gibi düşük bir fiyata satılması zor diğer ithal tüfeklere bakıyoruz %10-15ler böyle bir iş için komik bir yüzde gibi

• Bu gibi durumlarda yerli üreticilerden aynı kalite ve alt yapıya sahip tüfekler üretmesi beklenebilir fakat uluslar arası piyasaya nazaran bizdeki iş gücünün ucuzluğuna rağmen ben fazla umutlu değilim. Bizde gelişme gerçekleşiyor ama çok yavaş.
    Yine de Zoraki gibi bir örnek var önümüzde. Gelecek yıllarda neler olur bilinmez bu hobinin içinde oldukça bekleyip görmek lazım.