Mod 99 Arıza?[Kurulmuyor]

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar. Mod 99 Limited Edition daha 1 hafta önce aldım. Bugün atış yapmak nasil oldu. Birkaç atıştan sonra tüfeği kurdum tetiği çektiğimde tetik boş düştü. Sonra tüfeği tekrar kurmaya çalıştım ancak tüfeğin kurulmadığını farkettim. Yay namluyu germiyor. Rahatça en alta kadar geçilebiliyor. Böyle bir problem hemen nasıl meydana geldi anlamadım açıkcası. Hatsan'ı aradım tüfeği bize kargolanamız gerek dedi. Ancak yeni bir tüfekte böyle bir problem niye oldu anlamış değilim. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu merak etmekteyim? Ayrıca şimdi kargo masrafı çıktı birde. Hatsan'a herhangi bir kargo firmasıyla göndersem olur mu yoksa mecburen göndermem gereken çalıştıkları bir kargo firmaları var mı?

"Hatsan Mod 99 Limited Edition [5,5]"
    "Optima 3-9*32"

• Merhabalar;

Öncelikle geçmiş olsun. Böyle bir problem yaşamanıza üzüldüm. ARAS Kargo ile anlaşmaları var. Kargoya gidip HATSAN'a göndereceğim derseniz indirim yaparlar, HATSAN da size aynı firma ile yolluyor. Malatya'dan git-gel toplam 13 TL tutmuştu.

• Merhabalar;

Öncelikle geçmiş olsun. Böyle bir problem yaşamanıza üzüldüm. ARAS Kargo ile anlaşmaları var. Kargoya gidip HATSAN'a göndereceğim derseniz indirim yaparlar, HATSAN da size aynı firma ile yolluyor. Malatya'dan git-gel toplam 13 TL tutmuştu.

Abim öncelikle mesajın için teşekkürler. Demek o kadar ucuz tuttu. İnşallah bizede indirim yaparlar :). Cidden şaşırdım kaldım. 10 atış bile yapmadan böyle birşey oldu. Havalı tüfek tarihinde görülmemiş birşey belki de benim başıma geldi :). Ne yapalım artık katlanacağız. İnşallah gidip geldikten sonra böyle bir problem daha olmaz.

"Optima 3-9*32"

• Kardeşim ne demek, hobidaşlarımıza yardım bizim için zevktir. HATSAN'la ilgili yorum yapmıyorum, benden çok daha tecrübeliler konuyu okuyunca yorum yazacaklardır. Yine geçmiş olsun. Ben de arkadaşıma air bir adet MOD 125'i yeni aldığında tamire yollamıştım ordan tecrübeliyim.

Sağlıcakla kal.

• kurulmadığına eminmisin?acaba tetik takılı kalmış olabilirmi ?yani şu an tüfeğin kurulu ancak tetik görev yapmıyo olabilir.hatsanlarda genelde kurma kolu arızası pek yaşanmaz.ama bu yeni sistem tetikte bi anormallik olabilir.tabi her durumda fabrikaya yollaman gerekecek.geçmişolsun.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• kurulmadığına eminmisin?acaba tetik takılı kalmış olabilirmi ?yani şu an tüfeğin kurulu ancak tetik görev yapmıyo olabilir.hatsanlarda genelde kurma kolu arızası pek yaşanmaz.ama bu yeni sistem tetikte bi anormallik olabilir.tabi her durumda fabrikaya yollaman gerekecek.geçmişolsun.

Peki tüfek şuan kuruluysa tekrar kurmaya çalışıldığında yay zorlamaz mı? Yani şuan tüfeğin namlusu hiç güç harcanmadan en alta kadar geliyor. Eğer öyleyse belki de tetiktedir. Ancak bunu nasıl anlarım ki?

"Optima 3-9*32"

• tüfek kuruluysa namlu dediğin gibi çalışır rahatça gider sona kadar.kurulu olup olmadığını anlamak için ne yapabilirsin güzel soru:)kurma koluyla kundağın arasından bir ışık tutup bak eğer kurma kol bitiminden sonra yayı görebiliyosan tüfek kurulu değildir ama yay görünmüyosa gördüğün şey pistondur büyük ihtimalle ve tüfek kuruludur.bu durumda herihtimale karşı tüfeği dolu bırakma yani namluda pellet olmasın ve fabrikaya yolla.

Weihrauch hw100s 5.5 + remington 4-16 *50AO

hatsan at44-10 optima 4-12*44

• Abi sanırım tetik arkadaşında dediği gibi tetik mekanizması kurulu kalmış ama yayın kurulu olup olmamasının burdan anlaşılması kesin sonuç vermez ki anlaşılması önemli değil asıl sorun tetik mekanizması bozulmuş yani yay tetiğe geldiğinde kilitli kalmıyor. Bu sorun eğer içinde parça kırılması yoksa çok basit cozumlenebilecek bi şey ama garanti kapsamı açarsan devreden çıkıyorsa ver gitsin kargoya...
    Saygılar, geçmiş olsun tadı damağınızda kalmıştır şimdi :)

At44-10'uma POMPA ARIYORUM!

• tüfek kuruluysa namlu dediğin gibi çalışır rahatça gider sona kadar.kurulu olup olmadığını anlamak için ne yapabilirsin güzel soru:)kurma koluyla kundağın arasından bir ışık tutup bak eğer kurma kol bitiminden sonra yayı görebiliyosan tüfek kurulu değildir ama yay görünmüyosa gördüğün şey pistondur büyük ihtimalle ve tüfek kuruludur.bu durumda herihtimale karşı tüfeği dolu bırakma yani namluda pellet olmasın ve fabrikaya yolla.

Hemen bakıyorum dediğini dikkate alarak. Pelleti çıkarmak zaten uğraştırmıştı. Hatırlatma için teşekkürler ama :)

"Optima 3-9*32"

• Kardeşim, ne yaparsan yap ÖNCE EMNİYET. Lütfen her zaman silahına dolu muamelesi yap. Daha önce yaylı silahla parmaklarını kıran bir hobidaşımız olmuştu. Bunu tekrar hatırlatmak isterim.

• Bu arada tüfeğin namlusunu normalde kırınca otomatik olarak emniyete alıyordu. Ancak şimdi almıyor. Buda garip değil mi? :S..!

"Optima 3-9*32"

• hatsan mod101de tetik mekanizmasıyla emniyet bağlantılıydı sizin tufeginizde de bağlantılı olduğu için olabilir.

At44-10'uma POMPA ARIYORUM!

• Bugün Aras Kargo ile yolladım. Ancak görevli sözleşmenin görünmediğini söyleyerek normal gönderim yaptı. Ben de yine Aras Kargo'yu neden sevmediğimi tekrardan anlamış oldum :). 14,50 TL ücret alındı. Ancak Aras Kargoya durumu bildireceğim. Sözleşmenin niye görünmediğini anlamakta fayda var..!

"Optima 3-9*32"

• kargoyu siz gönderirken indirim olmuyor ama yinede 14 tl çok uygun hatsan gönderdiği zaman ucuza geliyor 5 tl

Yok zaten 14 TL çok uygun 5 desi bir gönderim için. Hatsan 5-6 TL'ye gönderiyormuş dediğiniz gibi. Problemsiz yapılsında o önemli değil zaten..!

"Optima 3-9*32"

• Bugün bir arkadaş tüfek namlusu açıkken hiç boşa sıktın mı diye sordu bu arızayı söyleyince. Bende şunu hatırladım. Tüfek ilk geldiği zaman boş kurup birkez sıkmıştım. Ancak sıktıktan sonra namlunun tam kapanmadığını farkettim. Çok az bir açıklık kalmış kapandığını zannetmiştim. Edindiği bir tecrübeden dolayı bu yüzden olabileceğini söyledi. Acaba bu tür bir yanlışlık mı sebep oldu sizce bu arızaya?

"Optima 3-9*32"

• Kargoyu Hatsan' a ödetin yay kırılmış anladığım kadarıyla. Geçmiş olsun.

FİLİNTALAR GRUBU
    Daystate Airwolf MCT Tactical .22
    [size=12] [font='Arial, Helvetica, sans-serif'][b]Hawke Sidewinder30 6-24x56 IR SR PRO

• Yardımcı olan tüm arkadaş ve abilerime teşekkürler. Bugün Hatsan'dan aradılar ve tüfeğin yapıldığını bugün kargolanacağını bildirdiler. Adres teyit etmek için aramışlar. Açıkcası bu kadar kısa süreye yapacaklarını tahmin etmiyordum ancak arıza çok büyük değildi dediğiniz gibi..!

"Optima 3-9*32"

• namlu açıkken tetik düşürürsen namluyu heder edersin.arkadaşınıza bunu iletin :)

anlatımınıza göre tüfek kurulu kalmış.sorun tetik mekanizmasına bağlı..
    böyle durumda şunu deneyin işe yarıyabilir..namlunun boş olduğuna bakın ve namluyu kapatın.

tüfeğin dipçiğini yere vurdurun,olmadı bir daha vurdurun.tekrar namlu kırıp kilitmenmesi için tetst edin.tetik düşürün.

• namlu açıkken tetik düşürürsen namluyu heder edersin.arkadaşınıza bunu iletin :)

anlatımınıza göre tüfek kurulu kalmış.sorun tetik mekanizmasına bağlı..
    böyle durumda şunu deneyin işe yarıyabilir..namlunun boş olduğuna bakın ve namluyu kapatın.

tüfeğin dipçiğini yere vurdurun,olmadı bir daha vurdurun.tekrar namlu kırıp kilitmenmesi için tetst edin.tetik düşürün.

Valla abim gözden nasıl kaçırdım bende anlamadım o an.. Tüfeği az önce aldım kargodan.. Sıkıntısını gidermişler sağolsunlar.. Ancak sanki yağ banyosuna sokmuşlar.. Denemek için birkez attım namluyu kırdım duman çıktı.. Bu yağdan olsa gerek? Daha önce duman farketmemiştim çünkü.. İlki acemilikti ancak şimdi daha dikkatliyim :)..!

"Optima 3-9*32"