kendin yapnamlu ceketi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese iyi forumlar.FXt12 tüfeğim için namlu ceketi yapmak istiyorum.Acaba yurt dısındaki sitelerde gezinirken buunla ilgili bişeyler gören oldumu?Yani kendinyap şeklinde herhengi pcp için ?Ayrıca namlu ceketinin ingilizcesi nedir acaba?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• bu aralar gördüğün en iyi namlu ceketi cometa lynx inki. bende windy city var namlu ceketi yok. onu örnek alarak yenisini yapacağım.
    ancak tasarımda gördüğüm birşey var namlu ceketinin moderatör görevini tam yapması için baya kalın olması gerekiyor. windy de orjinal ceket göstermelik. adamlar moderatörü arkaya doğru
    görsellik bozulmasın diye uzatmışlar. yani namludan arkaya giden hava falan yok. ne varsa önde.

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Selam Sinan,

Ceketli namlu "shrouded barrel" olarak geçer. "DIY barrel shroud" diye aratabilirsin.

0.177 H.Weihrauch HW97k + Hawke SW30 8-32X56IRSF SR12
    0.22 HATSAN AT44 Long + Hawke
    SW30 8-32X56IRSF 20X 1/2 Mil Dot
    0.22 H.Weihrauch HW40 + 0.177 Zoraki namlu
    0.22 H.Weihrauch HW45 + Maccari yay
    6 mm. WE Model GBB Colt's 1911
    6 mm. WE Model GBB S&W M&P

• Dış çap 22mm iç çap 18mm standart aliminyum profil işini görecektir yanlız pcp nin namlu ve dolum tüpü arasında yeterli boşluk olmadığı için profilin belli bir seviyeden boylu boyunca traşlanması gerekiyor.Traşlamayı tüpün ucuna kadar gerçekleştirip tüpten sonrasını olduğu gibi bırakıyorsun.Daha sonra namlu tutucunun (Varsa)namluyu tutan kısmını söküp yerine namlu çeketini vidayla sabitliyorsun.Tabii bu işlem için kılavuz diş açma aparatı gerekiyor.Namlu ceketini statik mat siyah boyatabilirsin.Ceketle namlu arasındaki boşluğu almak için uygun çaplarda oring kullanacaksın.Bu şekilde çeketi sabitleyip arada namluyu serbest konumda kullanma imkanına sahip oluyorsun.(Free plotıng).Moderatör kulanacaksan namlu ceketini bileziğe kadar ölçü alıp bilezik üstüne tornacıda çektireceğin(Aliminyum) 22mm çap ikinci bir bileziği geçirerek bütünlüğü sağlayabilirsin.Selamlar.

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• Kemal abi sen bu işlemi senin tüfeğe yaptın mı? Verim aldınızmı?benim derdim moderatörle alt vuran ve bi miktar güç kaybı yaşadığım tüfeğimin bu eksilerin, ceketli, n amlu ile cözmek.Sizce mantıklımı yoksa sadece görse fantazi amaclı bi calışmamı olur?fantazimi olur bilemedim?moderatörle kullanmaya devam etsemmi bilemiyorum

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Namlu ceketinin görsellikten öteye bir halta yaramadığını söyleyebilirim.Moderatörlü atışlarda alt vurması moderatörün yapısından kaynaklanan bir durum.Güç kaybının ise farklı sebepleri olabilir.Mesela namlu iç oringinin aşınması,Çekiç yayının deformasyonu,setuskur vidasının gevşemesi v.b

Fx T12 Typhoon 5.5 /Leapers 6-24x50 Mil-Dot AO - Norica twin 5.5-4.5 Scuba (Drager 300 Bar)
    Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam

• ben windy city ye namlu kalın görünsün düye bir boru ve ucuna moderatör yapmayı düşünüyorum. orj mod. işe yaramaz. zaten moderatörün iş yapması için hacminin namlu hacminden en az 10 katı büyük olması lazım ki bu başlangıç hacmi.
    air stripper li moderatör daha verimli olacak diye düşünüyorum. 3 farklı model yapıp deneyeceğim bakalım hangisi randımanlı olacak.

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• lynx ,air stripper li namlu ceketi çok farklı bir çalışma gerçekten.Sesi de belli bir ölçüde kesiyor galiba.

Armsan A612S Slug 61 cm.

Kemal Yılmam