Tahribatı Yüksek Yaylı Tüfek Önerileriniz??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese selamlar;

Tahribatı yüksek(70-100 metre arası tercihen) tavsiye ettiğiniz 5.5mm (6.35mm de olabilir) yaylı tüfek var mı bütçe olarak 600 TL ayırdım (dürbün, dampa vs hariç sadece tüfek için). Önerilerinizi bekliyorum şimdiden çok teşekkürler saygılar..

Evanix Windy City Sidelever 22.cal ---> Hawke Sport-HD IR 4-12X50 AO IR
    Hatsan Mod 125 Sniper 22.cal ---> Optima 3-9X44E

• ayırdığın bütçenin yarı fiyatına, mod 125 sniper öneririm 5.5 mm olarak
    aynı şekilde bütçeni üzmeden 6.35 diyorsan webley patriot, 2 ci nesil olsa bile sas ve quatro mevcut 250m/s çıkış hızı var ve kaliteli bir tüfek.
    ayırdığım bütçeme göre birşey alayım dersen, 5.5 mm diana 350 magnum, temiz bir ikinci el o fiyatlara bulabilirsin

• cevaplarınız için çok teşekkürler aslında forumdan takip ettiğim kadarı ile mod 125 sniper baya etkiliymiş ki arkadaşta resimlerini paylaşmış saolsun ama şu var hatsanın tüfeklerine çabuk bozuluyor veya 100- 200 atıştan sonra vidaları gevşemeye başlıyor diye duydum aslı astarı nedir kesin bilmiyorum. Bu arada name-20 nickli arkadaş bu tahtalara kaç metreden attış yaptın ? delip geçmiş pelletler

• 10-15 metre hangi pelletle atarsan at hiç fark etmiyor. 30 metreden yaptığım atışlardada deliyor. bugün bizzat denedim. hanım cay bardağının kenarını kırmıştı. 20 metreden attım sadece altının optik yeri kaldı. dağılışını görmen lazımdı. harika bişey makina yanımda eğildi çekerdim bi video

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E

• Ben size butcenıze uygun gamo onerırım cfx royal olabılır hem saglam hemde isabeti iyi ..

Ewanix windy city 5.5

Nikko stirling nighteater 4x16-50

Norica mod 61 4,5

Hatsan Special edition 5,5

Tuka 4,5

• Ben size butcenıze uygun gamo onerırım cfx royal olabılır hem saglam hemde isabeti iyi ..

Cfx royalin tahribat gücü nasıl mesafe ve yaptığı tahribata göre??

• Cfx royalin tahribat gücü nasıl mesafe ve yaptığı tahribata göre??

5.5 -> 240 metre/saniye
    4.5 -> 305 metre/saniye
    denmiş
    pyramid air da 4.5 u 300 FSP olarak belirtmiş kesinlikle bir hata olmalı 300 fps cok komik bir rakam. Bence alacağınız tüfek 5.5 i 1000 FPS atmalı. 4.5 1250 FPS olmalı. Hatsanın ve gamo nun bu güçte modelleri mevcut. Tabi söz konusu tahribat olunca devreye jull değereri giriyor, FPS dışında J değerlerine de bakın. J sadece tüfeğe bağlı değil kullandığınız pellet e göre de değişiyor.

http://www.hn-sport.de/en/prod…ing/rabbit-magnum-ii.html bu pellet hoşuma gidiyor max distance / J ortalaması güzel.

calibre seçimi olarak da 5.5 öneririm, mesafe / hız / hasar değerleri en uygun olanı bence.

ayrıca aşağıdaki linklte 1300-1650 FSP arası yüksek hız ve tahribat tüfekleri listesi var, alacağınız modeli burdan beğenebilirsiniz
    http://www.pyramydair.com/a/Ai…les/150/vel_1300_0T1650_0

• benim mod 125 sniperi seçmemdeki sebep 305metre/ saniye atması oldu.

• ben gamo cfx royal 4.5 kullandım hız değerleri hiç bir zaman 1000(305mt/sn) fps olmadı 870 civarıydı.stabil atış yaptığını isabetli olduğunu söyleyebilirim.fps ölçümünde firmalar en hafif pellet i seçiyorlar sizleri yanıltmasın.yani 1250 fps diye aldığınız tüfek kullandığınız pellete göre o hızlarda atmayabilir şaşırmayın.küçük bir hatırlatma yapmak istedim.

sevgiler

İ Z M İ R
    Sarsılmaz Kılınç Light 2000 9 mm
    Sarsılmaz Sar9 - Mete 9mm

ZORAKİ Hp-01 Ultra .177

Gamo Cfx Royal .177 + Tasco 3-9x56 red AOE

Weihrauch HW 97 K .177 + Falcon T50 10-50 x 60
    Nikula 6-24x50 Red-Green AOE

Üç kuruşluk adama beş kuruşluk değer verirsen aradaki iki kuruşa seni satar

H İ T

• ben gamo cfx royal 4.5 kullandım hız değerleri hiç bir zaman 1000(305mt/sn) fps olmadı 870 civarıydı.stabil atış yaptığını isabetli olduğunu söyleyebilirim.fps ölçümünde firmalar en hafif pellet i seçiyorlar sizleri yanıltmasın.yani 1250 fps diye aldığınız tüfek kullandığınız pellete göre o hızlarda atmayabilir şaşırmayın.küçük bir hatırlatma yapmak istedim.

sevgiler

çok doğru ben zaten web deki değerleri verdim, firmalar kapalı özel ortamlarda özel durumlarda ölçüm yapıyor ve maximum değerleri veriyor. siz bu değerleri hiçbir zaman göremeyebilirsiniz ama yinde x tüfeği 1000 FPS, y tüfeğide 1250 FPS yazıyorsa aradaki 250 FPS lik fark bakidir :)

• dostum al sana bi fotoğraf daha biraz daha fikir verir. 15 mt tahta bile 1-2 mm içine çöktü. istiyosan 1 tane daha çay bardağı var. bugün video çekebilirsem koyayım. paranın bilerek yazı tarafına attım. bunu belirtiyeyim dedim.
    k [Resim Engellendi: http://img69.imageshack.us/img69/505/sam0043r.jpg]

• walla tüfek iyi geldi ya düşünce sınırlarımı bazen zorluyor. f;s;s ;avci;

• mod 125 sniper alacam galiba bu gidişle resimler baya iyi :rolleyes: Çıkardığı ses nasıl çok fazla mı ?

Yorumlarınız ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

• mod 125 sniper alacam galiba bu gidişle resimler baya iyi :rolleyes: Çıkardığı ses nasıl çok fazla mı ?

Yorumlarınız ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

hatsanın kırma namlu tüfeklerin en fazla ses çıkaranı sanırım. ama 800 pellet attım ilk hırçınlığı ve sesi biraz azaldı.

• dostum al sana bi fotoğraf daha biraz daha fikir verir. 15 mt tahta bile 1-2 mm içine çöktü. istiyosan 1 tane daha çay bardağı var. bugün video çekebilirsem koyayım. paranın bilerek yazı tarafına attım. bunu belirtiyeyim dedim.
    k [Resim Engellendi: http://img69.imageshack.us/img69/505/sam0043r.jpg]

Dostum bu atışı mod125 ile kaç metreden ve hangi paletin kaç grainiyle yaptın?Mod 125 sniper güzel silah fakat bana ağır geliyor.O bakımdan dün yaylı ihtiyacımı sıfır bir stoegerle giderdim.5.5 kalibresi gayet başarılı.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• yazmıştım 15 mt yaptım. arkasındaki tahtayı 1-2 mm içine çökertti. ağırlığı ayrı bi konu gücü tartışılmaz.

• bu mod 125 sniper için 100 -200 atıştan sonra vidalar gevşemeye başlıyor dediler. Atış yaparken elimde kalmasın bu silah dökülmeye başlamasın sonra! name-20 arkadaşım sende böyle sorunlar oldu mu? yoksa şans işimi? Ayrıca birde stoeger X20 combo supressor da tavsiye ediliyor güzelde duruyor tüfek bu konuda neler söyleyebilirisiniz. İkisi arasında kararsız kaldım şimdi ?(