Tahribatı Yüksek Yaylı Tüfek Önerileriniz??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • peki hem 100+ m atışlar için hem tahribat hem de isabet için GAMO gibi kaliteli markalardan 600 TL civarlarında iyi bir yaylı bildiğiniz var mı?

• peki hem 100+ m atışlar için hem tahribat hem de isabet için GAMO gibi kaliteli markalardan 600 TL civarlarında iyi bir yaylı bildiğiniz var mı?

gamo kalteli marka evet ancak 600 tl ye 2. el temiz alman yaylılara bakabilirsiniz yada 100+ mesafe için pcp düşünebilirsiniz +/- 600 tl 2.el set at44 alabilirsiniz

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

Malesef öyle bir yaylı yok. Muhakkak saydığınız özelliklerin en az birinden vazgeçmeniz gerekiyor.

• Arkadaşlar malesef güç , uzun mesafede isabet ve tahrip pek de aynı oranda olmuyor. Güçlü tüfekteki küçük tepmeler 100+ da sapmalara sebep oluyor. Kısa mesafe (bence 50-60mt) atışlarında yaylı, uzun mesafe atışlarında pcp en mantıklı seçim olur. :thumbup:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Arkadaşlar malesef güç , uzun mesafede isabet ve tahrip pek de aynı oranda olmuyor. Güçlü tüfekteki küçük tepmeler 100+ da sapmalara sebep oluyor. Kısa mesafe (bence 50-60mt) atışlarında yaylı, uzun mesafe atışlarında pcp en mantıklı seçim olur. :thumbup:

evet bu işi bilenler sizin gibi söylüyor ancak maalesef hobiye yeni başlayanlar genelde 100+ ve hatta 200m ye atmak istiyor aslında çoğu insan yaylı silahta bu mesafeleri denemez bile bencede gerek yok millet nerden sardı 100 m üzeri mesafeye anlamış değilim ^^
    havalı silahlara ilginiz varsa pcp nin tadına mutlaka bakın arkadaşlar ;)

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• anladım arkadaşlar. teşekkür ederim... :) o zaman hatsanın yeni jenerasyonlarına bakarız. hiç çoktan hatsan mod 125 2013 versiyonu ve aynı anda çıkacak olan nirtojenli versiyonunda hem pellet çıkış hızı olarak, hem geri-ileri tepme olarak çok daha iyi durumda olacaktır. (okuduğuma göre böyle, yanlışım varsa düzeltin...)

• Aldığında izlenimlerini ve grupmanlarını yayınlarsan sevinirim. :thumbup:

• benim cf X royal 4.5 silahım var ve uzun mesafelerde bile isabetli ama güç açısından 5.5 olarak; Gamo hunter 1250 ve diana 460 denemek istiyorum. Bence hem güç hem isabet düşünen bunlar üzerinde durur.

• mod 125 sniper (5.5mm)öneriyorum 150m den şişeleri ağlatıyorum ince mehmet abimizin saçmalarıyla bile çok etkili. servis yönündende memnumum.

Hatsan At-44 Long LW TH. 22cal. - Tasko 4-16x50 AOE

• 600 tl bütcen varsa W&S Special edition tüfeğim satılıktır sıfırı 350 400 arasında 200tlye bırakırım tahribat için bunu kullanırsın yanına bide x20 sub. alıp keyfini sürersin. karar senin ama gerçekten tahribatı iyidir araştırmalısın :) 400 tl artanla envanterini zenginleştiririm yerinde olsam. Saygılar

Crosman 2100 .177

Crosman 1077 .177

Webley&Scott Special Edition .22

Torun m210 .22

• mobydick74 arkadaşımızın mod460 diana 5.5 tüfeği satılmış olmasaydı ben almayı düşünüyordum. Umarım bir tane daha rastlarım. Hem tahribat hem isabet benc doğrusu budur.

• Kısmet değilmiş abi benim tüfek illede gurbete gidecem dedi..

• alana satana hayır getirsin getirsin kardeşim, bazen böyle oluyor işte at bulunuyor meydan bulunmuyor.

• Gamo Hunter 1250 ile 13mt den kurşun kalemin başındaki silgiyi vurabiliyorum. Devamında da kalem bitene kadar ıskalamadan vuruyorum. Güçlü olduğu kadar stabil bir tüfek, ne yazık ki uzun mesafe denemek için ne yerim var ne ortamım. Eğer olur da bir gün şu bir türlü toparlanamayan Antalya grubu toparlanırsa bende 150-200 mt denemek istiyorum dürbünün sıfırını 20-30mt arası yaptıktan sonra. Hunter 1250 ortalama 3-4 aydır bende ama daha 200 pellet bile atamadım sanırım. Tabii araya hastalık falan girdi onunda etkisi büyük tabii ama bu güne kadar kullanmaktan zevk duyduğum 2 tüfek varsa bunlardan 1.si 1.Nesil Webley Patriotum du, 2.si Hunter 1250 dir. Bende en çok pişmanlık yaratan tüfeğim ise Diana Mag.350 olmuştur ...