RWS ROCKET DESTRUCTOR 5.5mm VE RWS HOBBY 5.5mm DENEMELERİ

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • arkadaşlar mod 125 sniper ile pellet arayışına devam etmekteyim. bu sefer yine gamo ve rws yi karşılaştırdım. avsan marka ile sıfırlama kontrolü yaptım. mesafe 15m.
    öncelikle rws hobyy 5.5mm 0,77gram ile başladım. pelletler nişan aldığım noktanın 5-6 cm sol alt tarafında toplandı. bana istikrarlı gibi geldi. sonra gamo rocket destructor 5.5mm 0.94 gram buda istikararlı nişan aldığım noktanın sol 1,5-2 cm sol tarafında toplandı. ama tahrip gücü beklediğimin çok üstünde geldi. f;s;s söz sizde arkadaşlar. :thumbup:
     [Resim Engellendi: http://img687.imageshack.us/img687/7978/sam0002h.jpg] [Resim Engellendi: http://img15.imageshack.us/img15/1992/sam0008q.jpg]

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E

• bakın isabetlilik için basit bir formül vereyim.

1-namlu giriş ve çıkış havsaları kontrol edilir, hatalı ile en azından ince bir zımparayı koni şekline getirip, havşalar hafiften adam edilir.

2-önce namludan harbi ile pellet geçirilir, pellet eteğindeki yivset izlerine bakılır, 360 derece de homojen bir iz oluşturmalı.

3-atacağımız pelleti tüfek en fazla 950fps ile atmalı en iyisi 850-900fps arası bir hızda atacak pellet kullanmak.

4-kullandığımız pellet, namlu girişine bırakıldığında kendiliğinden cuk oturmamalı, en azından pellet baş kısmı hafif sürtünerek girmeli. en iyisi zorlanmadan ancak setleri keserek oturan pellet baş çapıdır. kendiliğinden oturan pelletin baş kısmı namlu içinde yalpa yapar.

bu 4 maddeyi sağladıktan sonra, isabet için gereken iyi bir atıcıdır.

not: nasıl hw100 namluları çok geniş deniyor 5.52-5.53 pellet arıyor ya atıcılar, hatsan ın 5.53 namluları içinde durum bu. geniş çap pellet bulunamıyorsa en azından 21 grain pellet atarak istikrar arttırılabilir. mesela hw100 de hn baracuda/diana high power pelletler iyi sonuç veriyor diye hatırlıyorum. belki mod125 de de işe yarar.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen xray ().

• +1
    0,94 gram neki ben mod 88 de en hafif 1gram gamo kullanıyordum bide hatsan torpedo deneyin daha iyi sonuç verebilir en azından tahribatı çok daha iyi olur

• abi gamo ts-22 (22gr) denedim sonuç felaketti. forumda paylaşmıştım. baktınızmı bilmiyorum. mod99 la yaptığımız denemede aynı oldu. denizlide hızı ölçemem ama deneme yanılma yöntemi ile farklı pelletler ile çözmeye çalışıyoruz.
    xray abimize teşekkür ediyorum. tavsiyelerinizi elimden gelen en kısa sürede uygulamaya çalışıcam.

MOD 125 SNİPER 5.5mm OPTİMA 3-9x44E