A Takımı Toplantı Duyrusu (05.05.2012)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 200 tl fazla gibi gorunse de yapilan masraflar dusunulunce yeterli olmadigi asikar. Kalan kisimlar da aidatlar vs ile ancak kapatilabildi. Hala eksiklerimiz var ( hedef ... vs ) ve zamanla giderilecek. A takimi uyelerinden bu miktarin 2 - 3 kati verenler de var ancak en az veren arkadaslar 200 tl verdi.

Steyr Challange FT 4,5 mm + Falcon 10-50 / 60
    Cricket 5,5 mm PLB

• Hayır değil, neden olsun ki? Bahsettiğimiz yerin yapımı için yapılan tüm masraflar kalem kalem yazı olarak elimizde mevcut. Çok fazla tatmin edici bir görüntü vermemiş olabilir size lakin topladığımız para ve özverinin sonucu bizleri güneş altında çamur içinde atış yapmaktan bu günlere getirdi. Türkiyenin görmüş olduğu (Burada saygıdeğer FİLİNTALARI tenzih ediyorum) en kapsamlı ve büyük Field Target yarışmasını düzenledik, organizasyon ile ilgili tüm yazıları okuyabilirsiniz. Sonuç olarak bu işler Takım ruhu, özveri ve elbette ki maddi imkanları gerektiriyor. Bizler de istiyoruz ki, atış alanımız dünya standartlarında olsun, bir kompresörümüz olsun, yolu çamur olmasın ama dediğim gibi iş dönüp dolanıp maddiata dayanıyor. Öte yandan özverili çalışma ve bunca işimizin gücümüzün dışında hobimiz için vakit ayırma meselesi... Saygılar

• Hayır değil, neden olsun ki? Bahsettiğimiz yerin yapımı için yapılan tüm masraflar kalem kalem yazı olarak elimizde mevcut. Çok fazla tatmin edici bir görüntü vermemiş olabilir size lakin topladığımız para ve özverinin sonucu bizleri güneş altında çamur içinde atış yapmaktan bu günlere getirdi. Türkiyenin görmüş olduğu (Burada saygıdeğer FİLİNTALARI tenzih ediyorum) en kapsamlı ve büyük Field Target yarışmasını düzenledik, organizasyon ile ilgili tüm yazıları okuyabilirsiniz. Sonuç olarak bu işler Takım ruhu, özveri ve elbette ki maddi imkanları gerektiriyor. Bizler de istiyoruz ki, atış alanımız dünya standartlarında olsun, bir kompresörümüz olsun, yolu çamur olmasın ama dediğim gibi iş dönüp dolanıp maddiata dayanıyor. Öte yandan özverili çalışma ve bunca işimizin gücümüzün dışında hobimiz için vakit ayırma meselesi... Saygılar

+1, nerden nereye geldik.

• Zaten konununda basinda ismi belirtilen uyeler maddi olarak cok daha fazlasini verdi ki orada yapilan calisma yine uyeler tarafindan yapildi, kisacasi hem para verildi hemde tabiri caizse bildigimiz amele isleri yapildi ki hala yapilmasi gereken isler var.

A-TAKIMI

• Şu üye isim listesini mekana bırakalım, üye kayıt defterini de kullanıma açalım. kim ne zaman gelmiş, ne olmuş belli olsun. Elini kolunu sallayan gelip girmesin.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Kaptanlara katılıyorum,,Ankarada ikamet eden,Aramıza katılmak isteyen,Yeni Hobidaşlara yol gösterici ve üyelik şartlarını belirten,, mekanı kullanma şartlarını içeren, yeni bir başlık açılırsa ,özel mesajla sorulanlarada cevap niteliğinde yol göstermiş oluruz.Amacımız Hobimizden zevk alıp stres atmak,Neticede,sıkıntılı işler ,sorunlar , uyumsuz kişilerle uğraşmak veya mekan sahiplerini rahatsız edecek olaylar hepimizi üzer.

A Takımı Üyesi

• Uğraştığımız iş oyun değil, kullandıklarımızda oyuncak değil. Kendimiz bile hata yapıp, kazara tetik düşürebiliyoruz.

Emniyet konusundaki hassasiyetini bilemediğimiz kişilerin gelir gelmez silahıyla atış yapmaması lazım. Çok şükür henüz üye olmayan, yeni katılan arkadaşlarda böyle bir durum yaşamadık ama bundan sonra bizimle tanışacak insanlarda bunun olmayacağı kesin değil.

Üye olmayanların kendi silahlarıyla atış sahasına alınmaması gerekir. Buradan yanlış yorum çıkmasın. Üye olan, olmayan herkese zaten kapımız açık. Gelip bizi ziyaret edebilir, fikir alışverişinde bulunabilirler. Bundan sonrası diyaloğa ve takıma kalıyor.

• Murat abi saolsun antreman hedefleri yaptırmış , bugün onları alan yerleştirdik . Mesafe tebelalarını düzenledik . Alanı kullanan arkadaşlardan ricam bu tebelalara kesinlikle atış yapılmaması yönündedir. Ayrıca idman hedefleri güçlü silahlar için çok zayıf kalıyor. Bununla ilgili yeni bir başlık oluşturalım ve bu konuları arkadaşlara aktaralım.

Yaz yaklaşıyor , genelin müsait olduğu bir zamandada şu masa işini çözelim artık. 19 mayısa birşey kalmadı , alanı düzenleyip bir an önce çalışmalara başlamak lazım.

Steyr Challenge 4,5 - Schmidt&Bender FTII 12.5-50x56
    Steyr Hunting 4,5 - Sightron SIII 10-50x60
    FX Bobcat 6,35 - Bushnell 4200 6-24x50
    AA S410 5,5

• Ellerinize sağlık, bencede öncelikle müstakil masalarımızın yapılması lazım. Mevcut masaların üzerine eşyaları koyduğumuzda atış yapacak yer kalmıyor, yer olsa bile, sarsıntı atışı bozuyor.

Masalar için bir gün belirleyelim, birlikte yapalım aradan çıksın.

• Ellerinize sağlık, bencede öncelikle müstakil masalarımızın yapılması lazım. Mevcut masaların üzerine eşyaları koyduğumuzda atış yapacak yer kalmıyor, yer olsa bile, sarsıntı atışı bozuyor.

Masalar için bir gün belirleyelim, birlikte yapalım aradan çıksın.

Çok haklısın Yasin, en kısa zaman da masaları tamamlamamız lazım. Evet beyler alan hepimizin, hep beraber elimizi taşın altına koyma vakti geldi. Saygılar

• Murat abi serdar abi ellerinize sağlık.

yardım konusundada elimden geldiğince gelip yardım edebilirim abiler.

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• Hep birlikte mekanı bu hale getirdik masalarada son halini veririz hayırlısıyla.. Müsait olduğumuz zamanı belirleyip dalalım masalara.. degobaj ve şarjlı ile ordayım...bekleriz. :thumbup:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• Tarihi şimdiden belirlemekte fayda var, ben şuan Ankara dışındayım, 1-2 hafta daha Yalovada olabilirim tam dönüş tarihim belli değil, Ankarada olduğum müddetçe elimden geleni yaparım.

A-TAKIMI

• 01.04.2013 İtibari ile güncel üye listemiz;

A Takımı Takım üyeleri listesi aşşağıdaki kişilerden oluşmaktadır:

01- CEM KÜRKCÜ (SKYWAGON)
    02- BAHADIR MUHARREM (BMC67)
    03- MURAT ARIK (MOBYDİCK74)
    04- OSMAN TAŞPINAR (TEKNOSMAN)
    05- SERDAR HAVSUT (Serdar Havsut)
    06- MEHMET ALLAHVERDİ (meenet)
    07- LEVENT GÜRÜNLÜ (levent7706)
    08- ERDİNÇ BİLGİLİ (Erdinç)
    09- MUSTAFA İNCE (crow)
    10- TARIK KARTAL (walter/Tarık Kartal)
    11- CÜNEYT AKTAN (cüneyt06)
    12- HÜSEYİN ÜNKOÇ (Bulletz/Hatsan4eveR)
    13- KAMURAN YÜCEL (kyucel)
    14- EVREN HOCAOĞLU (eblemis)
    15- MURAT DEMİREL (baybars)
    16- ERDEM KAYA (Raptorx)
    17- BASAR CANDEMIR (ardenne)
    18- ERKAN ŞAHİNER (erksah)
    19- HAYDAR MUMCU (Hema123)
    20- SERHAT SUT (serhat_sut)
    21- THENİGHTHAWK (TheNightHawk)
    22- BÜLENT HAMURCULU (Bülenth)
    23- GÖKHAN AREL (Gökhan Arel)
    24- ATİLLA KOMUTAN (atiko)
    25- İSA ARSLAN (İsa)
    26- YASİN (wrangler)
    27- ÖMER (omer845627)
    28- FURKAN (mft)
    29- MURAT CEYHAN (mmceyhan)

• A Takımı Atış Alanının Kullanımı İle İlgili Olarak;

Atış alanı sadece A Takımı üyelerinin kullanımına aittir

Üye alımı Takımın üyelerinin ve Takım Kaptanlarının onayına bağlıdır

Üyeliği onaylanan üye 200tl katılım payı ve aylık 20tl aidat ödeme yapacaktır

İlk Önceliğimiz Takıma uyum konusudur, "parayı veren düdüğü çalar" maalesef bizde olmayan bir durum:)

Elbette ki tüm hobiseverlere kapımız açık, gelin buyrun çayımızı için tanışalım, görüşelim, kafalarımız uyuşuyormu görelim,

Kullanılmakta olan tesis Ankarılı hobiseverlerin atış yaptığı DEĞİL, A Takımı üyelerinin kullandığı bir tesistir. Lütfen üyeliği kesinleşmemiş kişiler tesise gelip bizlerden habersiz atış alanını kullanmasın. Saygılar

• Buradan tekrar belirtmekte fayda var:

Özellikle belirtilmesi gereken husus; üyeler dışında atış alanına silah getirilmemesi. Misafirlerimizden gerekli duyarlılığı bekliyoruz.

Sonuç itibariyle kullandığımız silahlar hafife alınacak cinsten değil, emniyet hususunda emin olmadığımız kişiler için bu konuya özen göstermemiz gerekir diye düşünüyorum.

• Merhaba arkadaşlar ben de Ankara'dayım ... bu hobiye yeni başlıyorum ... şu anda alacağım tüfeği belirlemek için forumun altını üstüne getiriyorum ... ankarada buluşmalarınıza ben de katılabilir miyim ? imkan dahilinde midir ?
    selamlar ...

• Merhaba arkadaşlar ben de Ankara'dayım ... bu hobiye yeni başlıyorum ... şu anda alacağım tüfeği belirlemek için forumun altını üstüne getiriyorum ... ankarada buluşmalarınıza ben de katılabilir miyim ? imkan dahilinde midir ?
    selamlar ...

Forumun altını üstüne getiriyorsunuz fakat forum kurallarını görmezden geliyorsunuz anlaşılan ?

Öncelikle kendinizi tanıtmalısınız..

Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun...Che Guevara