Yeni tüfeğimi aldım ve bir sorum var.

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese merhaba.
    Bu sitedeki çok değerli konuları ve yorumları uzun süre inceledikten sonra bir tüfek aldım ve tercihimi Steoger x20 den yana kullandım. Combo seti ile gelen dürbünden de satın aldım. Dürbünün ömrünü uzatmak amacı ile hiç vakit kaybetmeden dampa ayağı almayı düşünüyorum. Bana satın alma konusunda yardımcı olabilir misiniz ? Bu dampayı heryer satmıyor sanırım. Nereden ve ne kadar fiyata almalıyım ? Dikkat etmem gereken konular neler olmalı bu satın alma sırasında ? Şimdiden teşekkürler. Yorumlarınızı bekliyorum.

• stogerde dampaya gerek yok sanırım ama yinede kullananların yorumlarını bekle.yok ben almak istiyrum dersen ;yatagun.com dan 0 alabilirsin.Eğer 2. el istersen forumdan bakman uygun olur.Biraz beklemen gerekebilir.saygıları
    ;grin;

• evet yatagundan satınalabilirsin. Şu anakadar hiç ayıplı mal sattıklarına rastlamadım. ama ben bu sitede kerem91 isimlı şahıstan bir dürbün satıunalmak için para gönderdim bir kaç ay sonra gelmeyeceğini anladım artık bklemiyorum. ama şu ana kadar yatagun dan herhangi bir sorunla karşılaşmadım çok şükür

• x20 oyle çok tepmasi sarsıntısı olan bir tüfek değil. ben şahsen dampasız kullanıyorum ne ayarı bozuldu ne de dürbünde bi hasar meydana geldi. combo pakette gelen 4x32 yi de kullandım ayrı satın aldığımı 3x9x32 dürbünü de kullandım her ikisiyle de 500 atış yapmışımdır herhangi bi sorun ortaya çıkmadı. ama dampa kullanmak her zaman daha faydalıdır dürbün için. dampa için ya forumun "satın almak istedikleriniz" bölümünde ilan açabilirsin ya da uygun bir dampa düşmesini bekleyebilirsin. hemen almak istiyorum diyosan yatagun dan ya da google a "sportsmatch dm60 dampa ayak" yazarak ilk çıkan siteden alabilirsin.

• yaylılarımda hep dampa kullandım. bir kere mod 95 te kullanmadım ordada dürbünün ayarı kaçtı.
    dampaaa kullanmak bir kasko gibi.alın ve kullanın.
    stoeger tempesi az olsa bile uzun süreli düşünmeli ve almalısınız.

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• SAtın alırken dikkat etmem gereken konular var mı ? Kalitesine göre çeşitleri değişiyor mu ? Ya da dürbünüme ve tüfeğime uygun olur mu ? Belirli ölçülere dikkat etmem gerekiyor mu vs... ?

• eğer tüfeğiniz suppressor ise dampa aayak takamazsınız.
    3x9-40 lık dürbün ise yatagun alabilirsiniz ben kullandım hiçbir şikayetim yok. 1 inç lik yani ve11 mm ayağa sahip olandan alıcaksınız.

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Tüfeğim suppressor değil. Dürbünüm de 3x9 - 40 AO
    O halde dediğiniz gibi 1 inç lik yani ve11 mm dampa araştırmasına yatagun dan başlıyorum. Yorumlar için herkese teşekkürler.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen boblee ().

• eğer tüfeğiniz suppressor ise dampa aayak takamazsınız.
    3x9-40 lık dürbün ise yatagun alabilirsiniz ben kullandım hiçbir şikayetim yok. 1 inç lik yani ve11 mm ayağa sahip olandan alıcaksınız.

Neden dampa takamıyoruz suppressor tüfeğe bir anlam veremedim???Ben taktım arkadaşımınkini gayet de güzel oldu...Hatta tek parça rambo marka 11 mm kızak genişliği 30 mm. boğaz çapı olan stoper vidası da bulunan dürbün ayağı da var suppressor'umun üstünde...

[Resim Engellendi: http://h13.abload.de/img/20120508_2327454cffm.jpg]

[Resim Engellendi: http://h13.abload.de/img/20120508_23261255cks.jpg]

[Resim Engellendi: http://h13.abload.de/img/20120508_232549c6cwh.jpg]

• Suppressor a bsa dürbünde çok yakışmış güzel uymuş arkadaş güle güle kullan Arkadaş dampa takılamaz derken suppressor un yanında gelen hediye dürbüne takılamaz demek istemiş olması lazım .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• +1 , dampa ayaklar 9-11 mm dir , 9-11 dovetail kızağı olan tüm havalı tüfeklerle uyumludur...

filinta

dulce bellum inexpertis

• Suppressor a bsa dürbünde çok yakışmış güzel uymuş arkadaş güle güle kullan Arkadaş dampa takılamaz derken suppressor un yanında gelen hediye dürbüne takılamaz demek istemiş olması lazım .

yoo suppressorun yanında gelen 4x32 ye da dampa takılır sonuçta gövdesi 25mm. ama gider de merceği 50mm çapında olan teleskop gibi bi dürbün alıp dampa ayakla bağlamaya kalkarsan o zaman olmaz. ayaklar alçak gelir. surtme yapar :)

• +1 , dampa ayaklar 9-11 mm dir , 9-11 dovetail kızağı olan tüm havalı tüfeklerle uyumludur...

yoo suppressorun yanında gelen 4x32 ye da dampa takılır sonuçta gövdesi 25mm. ama gider de merceği 50mm çapında olan teleskop gibi bi dürbün alıp dampa ayakla bağlamaya kalkarsan o zaman olmaz. ayaklar alçak gelir. surtme yapar :)

O değilde suppressorun yanında gelen reddot özelliği olan dürbün kısa oldugu için dampaya olmuyor sanırım kafa avcısı daha önce yazmışdı yanlış hatırlamıyorsam .

Hatsan AT44-10 TH LW .22 Stoeger x50 Synthetic combo 5.5 / Stoeger x20 Synthetic 4.5mm / Hatsan mod 99 limited edition 5.5 / hatsan mod 88 4.5mm / Dıana 460 magnum 5.5 /hatsan mod 135 5.5 /gamo cfx 5.5 / kıral safari 5.5 / hatsan mod 95 4.5 / hatsan mod 125 4.5-5.5 / kıral magnum 4.5 / kıral kanas 5.5 /jet 4.5 / sarsılmaz crom :thumbup: 4.5 /hatsan mod 45 4.5 /flaş 4.5

• H.lalavdaki sportsmatch dampaya 50 mm ye kadar dürbün takılabiliyormuş. Ama 200 TL. ;grin;

filinta

dulce bellum inexpertis

• Ben yatagun dampamı 4-32 lik supressorun yanında gelen dürbüne takamamıştım . tüp uzunluğu kısa kaldı. tufanow beni anlamış teşekkürler.
    ben kendimi tam ifade edemediğim için kendime kızdım. kusura bakmayın tekrar.
    diğer dürbünlere istediğiniz gibi takılabiliyor tabikide bu dampa ayak...

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Gamo Pr776 .177 Revolver

• Bir sıkıntım daha var aslında...
    Tüfeğime 3x9 - 40 AO dürbünü taktım fakat dürbünün en ucu tüfeğe sıfır durumda kaldı. Yani sürtme derecesinde duruyor ve iki taraflı arasında lastik olan dürbün kapaklarını dürbüne takamıyorum. Dampa aldığımda dampanın dürbünü 1 cm civarı yükseltmesini ve kapakları takabilmem için imkan sunmasını umuyorum. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Bir dampa dürbünü tüfekten kaç cm yükseltebilir ? Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

• Bir sıkıntım daha var aslında...
    Tüfeğime 3x9 - 40 AO dürbünü taktım fakat dürbünün en ucu tüfeğe sıfır durumda kaldı. Yani sürtme derecesinde duruyor ve iki taraflı arasında lastik olan dürbün kapaklarını dürbüne takamıyorum. Dampa aldığımda dampanın dürbünü 1 cm civarı yükseltmesini ve kapakları takabilmem için imkan sunmasını umuyorum. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Bir dampa dürbünü tüfekten kaç cm yükseltebilir ? Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

google a şunu yaz : Tek parça Dürbün Ayağı (yüksek model)

üstten bir değil ikinci senin ihtiyacın olan parça..

• Öncelikle önerin için çok teşekkür ederim. Ben dampa almaya karar vermiştim. Alacağım dampa bu sorunuma da çözüm olur mu onu bilmek istiyorum. Dampalarda da yüksek modelleri var mı yoksa standart olanları da sıkıntımı çözer mi ?

• ben hiç dampa kullanmadım onu bırak çapı 32den buyuk dürbün de kullanmadım. o yuzden yanlıs yonlendirmek istemem seni. en iyisi kullanan birisinin yormunu dinlemen. ama alacağın dampanın teknik verilerini ayak yuksekliğini mm cinsinden öğrenebilirsen o zaman aşağı yukarı bi hesaplama yapabiliriz.

• Dampanın çeşitleri ve ölçüleri hakkında hiç bir bilgim yok. Tüfeğim x20, dürbünümde 3*9-40 AO. Dürbünün sürtmeyeceği şekilde nasıl bir dampa tercih etmeliyim? Dürbün en az 1cm yukarıda kalırsa benim için çok iyi olur. Çünkü dediğim gibi dürbün kapağını takmama engel oluyor.