enkolay.com.tr

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kayseri de bir firmadır.

İnternet siteleri üzerinden alışveriş yapılabilmektedir(!)

FAKAAAT...

Bu firma alan adını alırken çok ütopik davranmış. Enzor.com.tr olsaydı gerçeği yansıtırdı.

Ne siz sorun ne ben söyleyeyim....

Yaşadığım diyaloglar :

Stokta var mı diye aradım, var dediler. YOKTU. Yalan söylediler...
    "Kargo çıkamadı, depoda sayım var..." Yalan. Depoda ürün yok, balıkesir üzerinden başka firma tüfeği bana gönderdi...
    (ücreti sabah, erkenden ödeseniz dahi) Kargolar akşam veriliyor...
    Muhasebeci çıktı (Para iadesi konusundaki yalan)
    Meğer elimizde yokmuş, balıkesirde bir firma var. Onlar size gönderecek,
    500 küsür TL 'lik alışveriş yapıyorsunuz, gelen kargoya ücret ödüyorsunuz,
    "Hızlı Kargo" lu ürün olmasına (ürünün altına kocaman kocaman yazmışlar) ve Pazartesi ödeme yapmanıza rağmen Cuma kargonun elinize ulaşabilmesi için telefon trafikleri, stresler...
    İnternet sitelerinde var gözüküp, ödeme aldıktan sonra "ürün yokmuş" demeler... (Haa, ücret iadesi ne zaman yapılacak, Allah kerim.....)

Sakın. Paranızla rezil olmak istiyorsanız orası ayrı.

Sonra; vay efendim niye büyüyemiyoruz, neden iş yapamıyoruz.
    Zannediyorlar ki, kimsenin bunlardan haberi olmayacak...

Bilginiz olsun.

Stoeger X20 Suppressor + 4x32

Vzor 7.65mm
    Sarsılmaz Kılınç 2000 L 9mm

• Ben bundan 1 hafta önce o siteden alışveriş yaptım. Banada aynı şekilde tüfek firmadan gelecek diğer siparişlerinizi biz yollayacağız dediler fakat 1 gün içerisinde elime ulaştı. Her hangi bir kargo ücretide ödemedim. İlk alışverişimdi bu ve memnun kaldım.

Sanal mağazacılık gerçekten zordur. Ürünleri ellerinde stoklamaları zor oluyor ciddi sermayeler ister. En iyi sitelerde bile bir sürü tedarikçi firmalardan kaynaklanan sıkıntılar olabiliyor. Tabi eğer sizin başınıza gelen benimde başıma gelseydi bende kızardım. Daha dikkatli olmaları gerekir.

Benim o siteden alışveriş yapma nedenim alacağım tüfeğin diğer firmalardan biraz daha uygun olması ve 6 taksite vade farkı eklememeleriydi. Çünkü bilindik bir kaç siteye bakmıştım ilk fakat nedense kredi kartları taksitlerine yüksek vade uyguladıklarını gördüm. 440 tllik tüfeğe 500 tl alıyorlardı 6 ay taksit olunca. enkolay.com.tr de ise 6 aya kadar vade farkı yoktu.

Şahsi görüşüm bu tip hatalar olabilir ama bazı müşterileri istemeden mağdur ettiklerinde en azından gönüllerini alacak bir hediye yollasalar en azından müşteri bunu sineye çekebilir ve firmanın iyi niyetli olduğunu anlar ve bu tür kötü yorumlarda bulunmaz.

• "Kalite" denen bir kelime var.

Ürün geri geliyorsa değil, müşteri geri geliyorsa kalite vardır...

Aynı tüfeği almışız.
    Size kaç günde ulaştı, bana kaç günde...

Hepsini geçtim, söyledikleri yalanlar ne olacak?

İnsanlar böyle firmalardan ağzı yanmasın, sakınsın diye yazmıştım bunları... Siz memnun kalmışsınız. Söyleyecek bir şey yok.

Vzor 7.65mm

• şimdi hata ve kusur bugün mercedeste bile var, araçlarını toplatıyorlar gerektiğinde, kalite denilen olgu müşterinin beklentisiyle alakalıdır, burada mağdur olan arkadaşımız sonuna kadar haklı, çünkü ilanda verilen bilgilerin fiyat hariç neredeyse tamamı uygulanmamış, ama tabi bunun çözümleri vardır, bizlerde mal satıyoruz kendi sektörümüzde ,müşterilerimizle karşılıklı diyaloglar geçiyor,bunların hepsi güllük gülistanlık değil tabiki, ama burda müşterinin gönlünü alıp işi uzatmamak var, maden bu tarz bir olay yaşatmışsın müşterine, arkadaşın dediği gibi 2 kutu pellet koy yanına hediye, yada bir özür mektubu, yani çam sakızı çoban armağanı, karşı tarafa ''benim için önemlisin'' mesajını verecek bir hareket yap, umarım şirket yetkilileri okurlar bunları,çünkü ticarette ayakta kalmak zaten zor, birde buralarda adınız kötüye çıktımı işiniz biter

• internet üzerinden bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız şikayetvar.com sitesinden arama yapın. neyi var neyi yok çıkıyor ortaya.

evanix windy city

hatsan at44 lw 3-9x40 optima

fabarm pump action 5+1 sarsılmaz concorde 12 ga

elektrikli pcp pompası (proce sürüyor)

• Benim eskı karım kayseriliydi ve nedense kayseri merkezli bir firma deyince aklıma memnuniyet gelmiyor. Tabii bunun konuyla bir ilgisi yok :)

yine de her alışverişinizde dikkatli olun.

Bu forumda hep uyarı yazıları vardır ve ben bunları dikkate almadım. kerem91 rumuzlu üyeye dürbün göndermesi için para havale ettim. bir kaç ay oldu hala haber yok. Benim dikkat etmediğim uyrıları dikkate alın.

saygılar

• Tavsiyeniz üzerine Şikayetvar sitesine baktım, yazmış millet şikayetlerini... Aynı şeyler geçiyor genelde. Demekki Enkolay'dan sorunsuz alışveriş yapan kendini şanslı saymalı.

Bu siteyi öğrendiğim iyi oldu. Teşekkürler bilgi için.

Vzor 7.65mm

• inanın ben yaklaşık 3 yıldır enkolaydan alışveriş yaparım böyle bir olayla karşılaşmadım ama karşılaşmadım diye de böyle şeyler yaşanmıyor diyemem olmuştur ama sebebini sormak lazım diye düşünüyorum
    saygılar

hatsan mod 99 .22
    nikko stirling

• bende uzun zamandır enkolay dan alışveriş yaparım söylediğiniz gibi herhangi bir problem yaşamadım 1 adet tüfek 2 adet tabanca bir çok malzeme aldım hepsi eksiksiz zamanında geldi hatta isteğim pelletleri bulabilsem oradan sipariş verecem ama çok fazla pellet yok

• havalı tabanca aldım sorunsuzdu havalı tüfek siparisi verdi stokta var diyordu sitesinde siparişten sonra 4 gün geçti kargoya verilmedi stokta olmadığını beni oyalaıklarını anladım aradım iptal ettirdim ptt+kapıda ödeme yi seçtiğim için para konusunda sorun yaşamadım tekrar buradan alışveriş yapabilirim ancak bi dahakine arayıp ürün stokta varmı sorarım..

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Tam tahmin ettiğim gibi, iade konusunda da sıkıntı oldu. 2 ayrı sipariş için ücret iadesi olacaktı. Sadece biri yapılmış. Pazartesiye kaldı... Tam tahmin ettiğim gibi.
    En azından insanı tahminlerinde yanıltmıyorlar.

Vzor 7.65mm

• şahsi fikrim kayseri merkezli herhangi bir iş yapmamaktır. :)

• bu lanet siteden daha önce dürbün almıştım sorunsuz alışveriş olmuştı
    geçen hafta maalesef ödemesini kartla yaptığım dürbün ve ayağının akibeti hala belli değil telefonlada ulaşamıyorum kimseye pazartesiye kadar bekleyip tüketici hakem heyetine başvurucam

• 11. gün sonunda iletişim kurmayı başarıp ellerinde isteiğim marka dürbün olmadığını söyleyip muadillerinden biri önerip kargolardılar.