Stoeger X20 Suppressor Kullanıcıları

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba.

[Resim Engellendi: http://img594.imageshack.us/img594/9663/x20suppressorsiloleft3q.jpg]

Forumdaki tüm Stoeger X20 Suppressor Kullanıcıları bu başlık altında buluşursa hepimiz için yararlı olabilecek ;

- X20'nin sevdiği - sevmediği pelletler
    - 4,5 - 5,5 kullanıcılarının yorumları
    - Karşılaştığımız sıkıntılar
    - Dürbün seçimleri
    - Teknik servis konuları

gibi paylaşımlarda bulunarak tüfeği daha iyi tanıma fırsatının yanı sıra, tanışma-kaynaşma fırsatı da yakalayabiliriz.

Bu başlığı gören Stoeger X20 Suppressor Kullanıcıları, en azından bir merhaba yazsa, görülür kim kimiz diye...
    (Forumda tanıdığınız tüfekdaşlar varsa özel mesaj yoluyla bu başlıktan haberdar ediniz.)

Şimdiden iyi paylaşımlar dilerim.

Stoeger X20 Suppressor + 4x32

Vzor 7.65mm
    Sarsılmaz Kılınç 2000 L 9mm

• selamlar benim x20 de bir sorun olmadı şuana dek oyüzden servis konusundada birşey diyemiyeceğim ama isabeti çok yüksek bilhassa (Air Arms Diablo Field 5.52) ile benim tüfek bu pelleti çok sevdi hatta jsb dende dah çok sevdi.

dürbün olarak 6-24*50 kullanıyorum gayet yeterli oluyor kendi dürbünüyle bi iş olmaz beratta nemaksatla koymuşsa onu tüfeğin üzerine :) :)

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• Selam.Ben de 5,5 mm. stoeger kullanıcısıyım.Yaylı tüfek olarak çok memnunum.Üzerindeki dürbün bir nevi red dot diyebiliriz.10 metreden grupman yapabilirsiniz.Ama 30 metreden ancak yarım litrelik pet şişe veya soda şişesi vurabilirsiniz.Onun için ben 3.5-10x40 dürbün kullanıyorum üzerinde.50 metreye kadar yetiyor.Bugüne kadar hep destekli atışlar yaptım.Destekli atışlarda oldukça başarılı bir tüfek.Ama desteksiz oturarak,diz çökerek ya da ayakta atışlar yapmanızı tavsiye ederim.Bu atışlarımı geliştirmek için gamo marka demir sincap aldım.

[Resim Engellendi: http://www.abload.de/img/109816_ts677op.jpg]

Bu arada İstanbuldaki ''Filintalar'' grubunun düzenlediği ''field target'' yarışmalarına kaldım.5 hedef 4 kulvardan oluşan bir yarışmaydı.Dediğim gibi bugüne kadar hep destekli atışlar yaptığımız için oturarak,diz çökerek ve de ayakta atışlara alışık olmadığım için bir de pcp tüfeklere karşı yarıştığımız için hiç şansımız yoktu.Ama yarışmaya katılmak ve orada canlı canlı 5000 tl.lik tüfekleri ve 1000 tl.lik dürbünleri görmek dokunmak harika anlardı.Hatta ''Daystate Airwolf'' ile atış yaptım,üzerinde de hawke dürbün vardı.O gece uyuyamadım.Rüyalarıma girdi tüfek :).Bir de sırf yaylı tüfeklerin olduğu bir yarışma gerçekleşse ne güzel olur.Konu fazla dağıldı.440 tl. ye alabileceğiniz en iyi yaylı tüfeklerden birisidir stoeger.Alan herkes memnun.

• alacağım her üründe fiyat penformas düzeyine dikkat ederim parasının hakkını veren malmeze işçilik kalitesi istikrarli şekilde isabet ve buna rağmen güç olarak sıkıntısı olmayan bi yaylı tüfek yapanlar güç ve isabet dengesini çok iyi yakalamış italyan tasarım plastik kundak severim bence yaylı tüfekler arasında en iyi görünüşe sahip olan tüfek (1000 lerce liralık alman amariken ağaç kundaklı tüfekleri ayrı tutuyorum onlar sanat eseri) 4.5mm kullanıyorum hobiye başlangıç için 4.5mm bence yeterli tabi 5.5mm nin daha popüler olduğuna biliyorum.servis konusuna gelince yaklaşık 1 yıl oldu alalı 2000 üzeri atış yaptım hiç bi sorunu yok servisi istanbullu herkes bilir imesi imes sanayi sitesinde stoeger in ülkemizde kurulu fabrikası var bu fabrika servis hizmeti veriyor.pellet olarak genelde 500lük paket gamo prohunter kullandım 8tl işimi görüyor en nihatinde 20 - 25 - 50 - 70m mesafelerde soda ve rakı şişesi patlattım bana yeterli geldi..
    ^^ başlık sup. modeli içinmiş güç,isabet,kalite,işçilik olarak sup. la gez arpaçıklı model arasında fark yok zaten stoeger x20 alda hangi modelini alacağın sana kalmış yukarda yazdıklarım geçerli...

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Merhaba,
    Benim 5,5mm'lik "gamo ts-22 ve H&N field target" peletlerle 40 metreden (destekli) gayet iyi grupmanlar çıkartıyor. Diğer arkadaşların söylediği gibi gayet başarılı bir tüfek. Bence tek eksiği bipod ve kayış takılamaması.

"Kadına güvenme, Kendine güvenme, Çeliğe güven!" - Barbar Conan-

• Bence tek eksiği bipod ve kayış takılamaması.

http://www.airgunturk.com/1513…%B1-kay%C4%B1s%C4%B1.html bu linkteki arkadaş askı kayışı takmış, bibot ta bence biraz kafa yorulsa mutlaka bir çözüm bulunur

FX Dreamline Compackt 5,5 mm + zeiss 5*25*50 ffp satılık

kral puncher np01 5,5mm + leapers 3-12*44 mini swat mildot satılık

reximex tormenta 5.5 mm + tac vektor 4-16*50 sf satılık

kral mortal 5,5 + tac vektör sentinel 4-15x50 e-sf satılık

• merhabalar;

bipod ve kayıs uygulamarını bızzat yaptım ;) gereken tum detayları paylasabılırım...

bendekı 4.5 lık ve uzerınde gamo 4x12x44 luk dampa ayakla kullanıyorum.

Gamo 4.5 Delta Cadet, Daystate MK4 MTC 5.5, AA MPR, AA FTP900, FX impact, Armsan RS-X1, Armsan Phenoma, Ataarms SP, Husanarms (12cal)...

• .Bir de sırf yaylı tüfeklerin olduğu bir yarışma gerçekleşse ne güzel olur.Konu fazla dağıldı.440 tl. ye alabileceğiniz en iyi yaylı tüfeklerden birisidir stoeger.Alan herkes memnun.

cok guzel olur gercekten

bu arada konuya donersek;

- X20'nin sevdiği - sevmediği pelletler:
    ben yaklasık 15 farklı model marka pellet ıle denemeler yaptım, tumu hedef kagıtlarına seklındeydı ve gamo red fire da karar kıldım
    duzgun ve ıstıkrarlı atıslar yapabılmemı saglayan yegane 4.5 oldu
    [Resim Engellendi: http://www.weaponsandgear.com/pictures/_G/_Gamo/GAM632270154_1.jpg]

- 4,5 - 5,5 kullanıcılarının yorumları
    her ıkı urunude Alper sayesınde deneme sansım oldu ;) benım kullanmakta oldugum 4.5 guzel ve hızlı mermıler ıle gayet basarılı fakat 5.5 ın ezıcı gucu bır baska :)
    - Karşılaştığımız sıkıntılar
    ben otomatık olarak devreden olan emnıyet kılıdınden memnun degılım; ayrıca tetık 16 kademelı gıbı cok kaba guc gerektırıyor...
    - Dürbün seçimleri
    gamo AO 4x12x44 dampa ayak ıle
    - Teknik servis konuları
    herhangı bır sorun yasamadım henuz...

Gamo 4.5 Delta Cadet, Daystate MK4 MTC 5.5, AA MPR, AA FTP900, FX impact, Armsan RS-X1, Armsan Phenoma, Ataarms SP, Husanarms (12cal)...

• Benim bu şekilde delikler olan kundaklar hoşuma gidiyor. Örnek vermek için resmi ekledim aşağıya, buna benzer delikler açılabilir mi sizce kundakta ?

[Resim Engellendi: http://e1206.hizliresim.com/y/b/7rbf6.jpg]

bu tur bır calısma yapılabılır ama dıpcık kısmının dolgu malzemesı ve teknık detayları hakkında bılgı almak gerekır. stoeger Turkıye ye konu hakkında danısabılırsınız sanıyorum

• x 10 kullanıcısıyım.x20 suppressor ile arasında ne fark vardır sesinin az olmasından baska?

Stoeger x10 synthetic combo
    Tuka Tek Kırma Düzce 16 Cal
    Sarsılmaz New Avrasya Süperpoze 12 Cal
    Üzümlü Lazer 7+1 71cm 12 Cal
    Eser yaylı 4.5 mm

• Bu tüfeğin yaylı olarak tek eksik yanı bence tetiğin çok sert olması.Tetiğin sert oluşu atışlara kesinlikle etkiliyor.Özellikle desteksiz ve ayakta yapılan atışlarda.Buna bir çözüm bulmamız gerekiyor.Artun arkadaşımız bir tetik modifiyesinden bahsetmişti.Bunu ilk biz yapmak istiyoruz.Bakalım abd.den getirtebilecekmiyiz?

• güç farkı varmı x10 ile x20 arasında

Stoeger x10 synthetic combo
    Tuka Tek Kırma Düzce 16 Cal
    Sarsılmaz New Avrasya Süperpoze 12 Cal
    Üzümlü Lazer 7+1 71cm 12 Cal
    Eser yaylı 4.5 mm

• Başlığı açarken açıkçası "kimse ilgilenir mi?, başlığı yaşatabilir miyim?" diye düşünüyordum ama çok hızlı bir giriş yapmışız foruma... Umarım tüm paylaşımlarımız sürer, bilgimize bilgi katarız.

Açıkçası başlığı açarken ve bir nevi grubun temellerini oluştururken "Suppressor" olmayan Stoeger X20'leri de kapsayacak şekilde olsun mu diye düşündüm. Yeterli sayıda X20 Supp. kullanıcısının oluşu ve konunun dağılabileceği endişesi beni bu sadeleştirmeye itti.

-----------

(Air Arms Diablo Field 5.52) ile benim tüfek bu pelleti çok sevdi hatta jsb dende dah çok sevdi.

Sayın Webgezgin; ben de özel tavsiye ile Air Arms "Diabolo Field" 4,5mm - 8,4 grain aldım iki kutu. Gayet memnunum. Rüzgarlı-Rüzgarsız denedim. Rüzgarsız ortamda isabetli.
    Rüzgara da yapacak bir şey yok. Malum, 4,5 mm oluşu ve 8,4 grain gibi düşük bir ağırlıkta pellet ile çalışmak rüzgarda isabetsizlik sağlıyor.

-----------

Hazır pellet konusu açılmışken; bvlt nickli tüfekdaşımız, Gamo TS10 modelinden şikayetçi. Ağır olduğu için tercih ettiği bu pellet tüfek yayını kırmış.
    Bvlt bana Air Arms Dabolo Field 'ın yanı sıra JSB Exact Diabolo 8,44 grain 'i de önerdi fakat JSB satan online mağaza bulamadım :(
    Ayrıca kendisi bilgili bir arkadaş, onun da bu başlığa katılması hepimiz için daha iyi olacak. Kendisine msj gönderdim. Umarım yakın zamanda gelir...
    (Lütfen siz de tüfekdaşlara bu başlık hakkında bilgi veriniz...)

-----------

Destekli atışlarda oldukça başarılı bir tüfek.Ama desteksiz oturarak,diz çökerek ya da ayakta atışlar yapmanızı tavsiye ederim

Alper Bey Merhaba.
    Sizin yazılarınızı özellikle takip ediyorum. Sizin de tüfekdaş olmanız, ayrıca bu başlık altında olmanız özellikle beni sevindirdi.

Desteksiz atış konusu benim özellikle çalıştığım çünkü zayıf olduğum alan. Tabiri caizse 20 kg kol var çarp ikiyle ... Sabit tutamıyorum haliyle :) (toplam kilo 120)
    Desteksiz atış derken; bunu açıklayabilecek link gönderebilir misiniz, örnek olması açısından... Ya da kabaca tarif edebilir misiniz. Çünkü desteksiz atış dediğinizde benim aklıma ilk gelen şey, oturur pozisyonda dirseklerimizin dizlerimizden aldığı destek...
    Destek derken vücut harici kullandığımız harici destekler mi?

-----------

Air Arms Diablo Field 5.52) ile benim tüfek bu pelleti çok sevdi

Evet, tüfek sevince haliyle biz de seviyoruz.
    5,52 diye tabir ettiğiniz terim gram biriminden ağırlığı mıdır?

-----------

Bir de sırf yaylı tüfeklerin olduğu bir yarışma gerçekleşse ne güzel olu

Alper Bey, itilmeye kakılmaya son :)
    İşin şakası bir yana, diğer tüfekdaşlar da gelince, bırakın sadece yaylıları; sadece X20 kullanıcıları olarak bile kendi aramızda etkinlik yapabiliriz. Her şey bir anlık gaza bakar :D

-----------

başlık sup. modeli içinmiş güç,isabet,kalite,işçilik olarak sup. la gez arpaçıklı model arasında fark yok zaten stoeger x20 alda hangi modelini alacağın sana kalmış yukarda yazdıklarım geçerli...

Bu bölüm sadece X20 Suppressor kullanıcıları içindir! :D Şaka şaka :)
    Yazıyoruz, paylaşıyoruz öğreniyoruz hocam. Siz de bildiklerinizi ve yaşadıklarınızı eksik etmeyiniz.

Zaten suppressor veya düz X20 arasında kaldığım zamanki ilk düşüncem; "Sessiz ama bunu sessiz yapmak için acaba neyden ödün verdiler?" Sorusuydu... Anladığım kadarıyla teknik değerler konusunda pek bir fark yok.

-----------

Merhaba,
    Benim 5,5mm'lik "gamo ts-22 ve H&N field target" peletlerle 40 metreden (destekli) gayet iyi grupmanlar çıkartıyor. Diğer arkadaşların söylediği gibi gayet başarılı bir tüfek. Bence tek eksiği bipod ve kayış takılamaması.

Merhaba.

Artun Kocaman Bey bipod takmış fakat, tüfeklerimizin orjinalinde olmayan yuvayı kendisi açmak zorunda kalmış.
    Tüfek üzerinde delik açmak sizin için sorun değilse ve bipod ihtiyacınız varsa; Artun Bey'den bilgi alarak eksiğinizi gidermiş olursunuz...

-----------

x 10 kullanıcısıyım.x20 suppressor ile arasında ne fark vardır sesinin az olmasından baska?

Merhaba, sanırım çıkış hızı, güç gibi değerleri merak ediyorsunuz... Google'a sordum, verdiği cevaplar şu şekilde:

http://usa.stoegerairguns.com/…ts/stoeger-x10-airgun.php

MUZZLE VELOCITY: .177 cal. - up to 1200 fps with alloy pellets, 1000 fps with lead
    .22 cal. - up to 1000 fps with alloy pellets, 800 fps with lead

-----------

Bu tüfeğin yaylı olarak tek eksik yanı bence tetiğin çok sert olması.Tetiğin sert oluşu atışlara kesinlikle etkiliyor.Özellikle desteksiz ve ayakta yapılan atışlarda.Buna bir çözüm bulmamız gerekiyor.Artun arkadaşımız bir tetik modifiyesinden bahsetmişti.Bunu ilk biz yapmak istiyoruz.Bakalım abd.den getirtebilecekmiyiz?

Alper Bey, yardımım dokunabilecekse lütfen çalışmayla ilgili beni de bilgilendirin. Projede adımın geçmesi önemli değil, maksat biraz teknik bilgiye sahip olabilmek.

-----------

Tüm tüfekdaşlara paylaşımları için teşekkür ederim.
    Görüşmek dileğiyle.

Ayrıca;
    Gamo Whisper IGT düşünürken beni Stoeger almaya zorlayan Kafa Avcısı nickli "Metehan" dostuma da en içten sevgilerimi ve teşekkürlerimi gönderiyorum.

Erkan "Saka" Yaman
    facebook.com/erkan.yaman

Vzor 7.65mm

• .Bu atışlarımı geliştirmek için gamo marka demir sincap aldım.

Kafamda uzaktan kumandalı hedef yapımı fikri var. Siz de ilgilenirseniz üzerinde kafa patlatmak isterim.

Vzor 7.65mm

• Bu tüfeğin yaylı olarak tek eksik yanı bence tetiğin çok sert olması.Tetiğin sert oluşu atışlara kesinlikle etkiliyor.Özellikle desteksiz ve ayakta yapılan atışlarda.Buna bir çözüm bulmamız gerekiyor.Artun arkadaşımız bir tetik modifiyesinden bahsetmişti.Bunu ilk biz yapmak istiyoruz.Bakalım abd.den getirtebilecekmiyiz?

sizin dediğiniz grt 3 tetik basit bi mudahale ile x20 ye de uygulanabilir.
    uygulama videosu linkte

http://www.youtube.com/watch?v=nmi6I2mceQs

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Tetik konusunun ayrıntıları bu linkte mevcut.

Suppressor diye ayrıca belirtilmemiş, dikkatinizi çekmek isterim. Tetik mekanizması aynı mıdır, sormak soruşturmak, gerekirse Servis Manuel 'leri karışaltırmak gerekir.

http://www.charliedatuna.com/GRT-III%20Trigger%20New.htm

Videonun haricinde ayrıca bir word dosyası var, bu linkte hepsi mevcut.

İngilizcesi yeterli olan arkadaşlar X20 ile ilgili kısımları çevirirse, özellikle Word dosyasında yazanları...
    ( Word dosyası daha önemli gibi geldi, mutlaka çıkarılmaması gereken pimler falan varmış sanırım :p )

Vzor 7.65mm

• Alper Bey,

Stoeger x20 Suppressor 30-50 metre hedef atışları
    link indeki atışlarınızda kullandığınız pellet leri yazmışsınız fakat sizden ayrıntılı yorum almak isterim.

-1. ve 2. videoda Gamo Expander Sivri Uç Havalı Tüfek Saçması 5.5mm kullandım
    -3. videoda pellet olarak RWS SUPER POİNT EXTRA 5,5 MM 0,94 G-14,5 GR. kullandım.
    -4.videoda pellet olarak HATSAN JSB STRATON JUMBO 5.5 MM kullandım.

Gerçi sizin 5,5 mm ama en azından kullandığınız tüm marka modeller arasından birini favori gösterirsiniz.

Vzor 7.65mm

• Predator Polymag 5,5 mm pelletlerden çok memnunum şahsen. Birde sivri uçlu gamo magnum isabet konusunda istikrarlı.

Gamo pro magnumu ise beğenmedim bir daha almam.

Suppressor gerçekten çok ses çıkarmıyor fakat forumda gördüğüm pet şişeden moderatörün bir benzerini silikon kalıp ile yapmayı planlıyorum. Birde tetik ayarı ile oynayanlarınız oldu mu hiç vidasından ? Forumda bir arkadaşımız aşırı yumuşuyor dikkatli olmak lazım yazmıştı ben henüz denemedim.

• Merhaba arkadaşlar bende x20 suppressor combo 4,5mm kullanıcısıyım üzerinde gelen mevcut dürbünü (4x32) kullanıyorum. Gerçekten çok isabetli bir tüfek. Sıfırlamasını yaptıktan sonra iyi atışlar çıkarttım. Dün kırsal alanda yaklaşık 100 adım - 80 adım - 50 adım ve 30 adımdan soda şişesi kırdım. Bence tahribat olarak 4,5mm de fena değil ama 5,5mm yorumları daha etkili olduğu gösteriyor. Pellet olarak Gamo Pro Hunter 4,5'luk 250 paket bitirdim (2 günde) Dünde 500'lük paket aldım. Bidod çalışması ve atış desteği ile ilgili benimde bir çalışmam olacak paylaşırım.