AT44-10 ile ilk 10 m atışlarım...

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Geçen hafta fuardan almış olduğum AT44-10 S kundak tüfeğim ile ilk defa grupman deneme şansım oldu... Her ne kadar ev içinde 10 m mesafeden de atmış olsam sizlerle paylaşmak istedim. Mod 125'ten sonra bu tüfek ilaç gibi geldi bana, atış yaparken çifte yememek çok güzel bir şey :) Destekli olarak 10 atış yaptım ve durum aşağıdaki gibi, bir tane kaçak var sol üstte diğer 9 tane sürü halinde takılıyorlar. Bu arada dürbünümün artıkılı 10 metre mesafede bulanık gözüküyor ve her yerini kurcalamama rağmen düzeltmeyi beceremedim. Fakat 20 metreden sonra çok net bir görüntü veriyor. Dürbün GAMO 3-9x32 WR SPORTER...

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/2012-06-18190740.jpg]

[Resim Engellendi: http://i1123.photobucket.com/albums/l547/umitdulger/2012-06-18191753.jpg]

• hayırlı olsun bende plastik kundak seviyorum bana daha güzel geliyor,acaba fuardaki fiyatı nedir daha mı avantajlı fuarlarda bazı şuursuz satıcıların milleti saf yerine koyup fazla fiyat çektiğini daha önce duymuşluğum var sizin adlığınız fiyat nerdir.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• hayırlı olsun bende plastik kundak seviyorum bana daha güzel geliyor,acaba fuardaki fiyatı nedir daha mı avantajlı fuarlarda bazı şuursuz satıcıların milleti saf yerine koyup fazla fiyat çektiğini daha önce duymuşluğum var sizin adlığınız fiyat nerdir.

Aynen dediğiniz gibi çok fazla şuursuz satıcı vardı fuarda ve bu işle alakası olmayanları (çok afedersiniz) kazıklamak için ellerinden geleni yapıyorlardı. Ben piyasa fiyatına aldım tüfeği, dürbün hariç 550 liraya yani. Fakat bir kaç yerde bu tüfeği bana 900 liraya satmaya çalışanlar oldu ki biraz bu işten anladığımı görünce kızardılar utançtan :) İlk başta hiç birşey bilmiyormuş gibi yaklaştım özellikle, adam tüfeği 385 m/sn hızı var diye anlatmaya başlayınca fazla dayanamadım ve bildiklerimi sıraladım, 900 lira dediği tüfek için bir sonraki cümlesi şu oldu, abi sana 600 liraya verelim o zaman, ben de kalsın diyerek uzaklaştım :)

• tüfeğiniz hayırlı olsun güle güle kullanın.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• O tüfek 10 metrede işaretlediğiniz kırmızı nokta kadar gurup yapmalıydı bence zamanla alışır bu gurubu 50 metrede yaparsınız.saygılar

İnşallah zamanla o da olur. Mod 125'ten sonra bu grupman bile gelecek için umut veriyor en azından :) Dürbünün sabit paralaxlı olmasından dolayı nişan alırken zorlanıyorum ev içerisinde ve 10 metre mesafede, artıkıl çok bulanıklaşıyor ve buna bağlı olarak kalınlaşıp hedef noktayı kaplıyor...

• Güzel tüfek hayırlı olsun.Yaylı kullanıp PCP de ki yeni atış konforunu görünce atıcı ilk atışları ve ayrıntıları pek ciddiye almıyor. Pozisyon, destek, hedef, pellet, dürbün v.s çok titiz davranmak gerekiyor. Tüfeği tanıdıktan sonra 50 mt atışlarınızı paylaşmanızı bekliyorum. Saygılar

• Bu forumdaki en pozitif yorumları siz yapıyorsunuz Erhan Bey.Karşı tarafın ufak tefek hataları bile olsa tatlı konuşmanızla nazikçe uyarıyor ve sonunu çok güzel bağlıyorsunuz.Bu yüzden sizi ayrıca tebrik etmek istiyorum.Sizin gibi deneyimli insanlara bu forumda çok ihtiyacımız var.Hakikatten yaylıdan pcp ye geçince sizin dediğiniz gibi oluyor.Yeni pcp tüfek almanın mutluluğu ve konforuyla herşeyi bir anda unutuyorsunuz.Tüfeği tanımak çok önemli.Bu hafta sonu 50 metre grupman yapmaya çalışacağım.

• Bu forumdaki en pozitif yorumları siz yapıyorsunuz Erhan Bey.Karşı tarafın ufak tefek hataları bile olsa tatlı konuşmanızla nazikçe uyarıyor ve sonunu çok güzel bağlıyorsunuz.Bu yüzden sizi ayrıca tebrik etmek istiyorum.Sizin gibi deneyimli insanlara bu forumda çok ihtiyacımız var.Hakikatten yaylıdan pcp ye geçince sizin dediğiniz gibi oluyor.Yeni pcp tüfek almanın mutluluğu ve konforuyla herşeyi bir anda unutuyorsunuz.Tüfeği tanımak çok önemli.Bu hafta sonu 50 metre grupman yapmaya çalışacağım.

Bazı nedenlerden dolayı diğer arkadaşların yanlış anlamasından korktuğum iniş çıkışlarım olsa da beni doğru anlamış olmana memnun oldum. (izninle resmiyeti kaldırıyorum :love: ) Bence senin samimi paylaşımlarını herkes zevkle takip ediyor.

• Bazı nedenlerden dolayı diğer arkadaşların yanlış anlamasından korktuğum iniş çıkışlarım olsa da beni doğru anlamış olmana memnun oldum. (izninle resmiyeti kaldırıyorum :love: ) Bence senin samimi paylaşımlarını herkes zevkle takip ediyor.

Alper abiye aynen katılıyorum. Yaptığınız yorum ve eleştiriler benim gibi bu hobide taze olan arkadaşlara ders niteliğinde olmalı, alınacak hiç birşey yok bu forumdaki eleştirilerde. Buraya show yapmaya değil öğrenmeye, öğretmeye ve paylaşmaya geliyoruz sonuçta... Teşekkürler yorumunuz için...

• Pcp ler markası ne olursa olsun gerçekten çok hassa atışlar yapan ürünler. O yüzden atış esnasında yapılan milimetrik hataları asla affetmez. Gün geçtikçe hem pcp nizi tanıyacak hemde konsantrasyonunuz artacaktır. Saygılar

• Teşekkürler. Ben de deliğin genişlemesinin sebebi olarak dürbün artıkılındaki bulanıklığı görüyorum aslında. Hedef aldığım nokta da çok büyük olunca hassasiyet azalıyor ister istemez. Haftasonu açık havada 30 ve 50 metre denemeleri yapacağım, inşallah daha iyi sonuçlar alırım...

• Abi sana tek tavsiyem noktan küçük olsun.mesela raptiye kadar..ben raptiye takıyorum,ona nişan alıp atıyorum grupman yaparken çoğu zaman :)

AA s510 carbine .22 ( Audrius regülatör ) BSA 8-32*44ao

AB Rh (-)

• hayırlı olsun bende yenı aldım ama şehir dışında oldugum ıcın daha kavuşamadım tüfege evde yatıyor. 10 m den 3 zoomla bulanık gostermemesı lazım baska bır dürbünleede aynı mesafeye aynı zoomla bakın durbundemı sorun ortaya cıkar. fiyatda makul ama durbunu hatsan hedıye edıyor dıye bılıyorum ben dürbün kutusunda cıkıyor bende aldım evdekıler kutudan 3-9-32 optıma durbun cıktıgını soyledıler. ve bıger tufeklerınınde hepsının ıcınd e ben durbun görmustum