hatsan jsb 18gr 5.52 ve 16gr 5.51 pelletlerin " r e z a l e t i "

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar ben son atışdiye bişey demedim ki :) arada oluyor dedim.Örnek olarak son atış denebilir.Neyse şimdi çatıdan indim stoger markatüfeğimin kullanmadığım durbununu monte ettim namlu ust ve iç oringleri yeniledim moderatör iç malzemelerini kontrol ettim namlu tutucusunu cıkartım ve gergisini alarak senkron sekilde namlu setuskurlarını ve namlu tutucu setuskurlarını sıktım.Atışlar 15m mesafeden hafif rüzgarda oturarak yastık desteğiyle yapıldı.Pellet olarak açılmamış bir kutu hatsan jsb 5.52
    18gr kullanıldı.Hedefe 20 adet pellet atıldı.(dünkü kutuyu denemedim 20 adete yakın kaldı o kutuda havuzda denicem o saçmaları) Sonuç resimlerde...

[Resim Engellendi: http://img337.imageshack.us/img337/3236/dsc0339pi.jpg20adet atış yapıldı

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Gayet iyi çıktı :) şaşkınım. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.Buarada pelletleri tek tek yükledim.sıcakta çabucak attım.4x zoomla 15den bukadar.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Unutmadan söyle bir durumda vardı.Namlu dış oringleri standart olandan daha etli ve birazdaha büyükyü.Yatagundan aldığım yedeklerle onları yeniledim.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Sonuç olarak pellet bu sonuçları verebilirde vermeyebilirde yani benim kullandığım partıde bir sorun olabilir.Ama tabiki bu markanın (hatsanın jsb si için konusuyorum jsb icin değil) tamamını etkilemez.Ben yine bu saçmayı kullanıcam sonuçta.Bakalım suya attığım atışlarda bişey çıkıcakmı.Amaçım emin olmak

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Ustalarım, Konu ile alakalı olmayacak ama , Evanix ar6 nın en sevdiği pelleti önerebilirmisiniz.

Bu tüfekle alakalı olarak dik bir vaziyette iken yani dipçik ayağınızı gösteriyor iken, havaya yapılan bir atışta şarjörün dönmemesi normalmidir.

Bendeki ar6 yere paralel olana kadar horozu kaldırınca şarjör dönüyor , ama açı dikleşmeye başlayınca dnmüyor.

Bilgilerinize...

Kimi Tevbe eder esfiya olur, kimi inat eder eşkıya gider. Sen; Esfiya olanlaardan Eyle yarabbi.

• AR6 etekli pellet sevmez , bullet yani solid pelet atmalısınız , ince mehmet 30 gr. öneriyorum. rabbit magnum 25 gr. çok pahalı ve isabetsiz.

filinta

dulce bellum inexpertis

• AR6 etekli pellet sevmez , bullet yani solid pelet atmalısınız , ince mehmet 30 gr. öneriyorum. rabbit magnum 25 gr. çok pahalı ve isabetsiz.

çok teşekkür ederim peki ya diğer yaşadığım olay normalmidir, yani dik açıda horoz şarjörü çevirmezmi?

Kimi Tevbe eder esfiya olur, kimi inat eder eşkıya gider. Sen; Esfiya olanlaardan Eyle yarabbi.

• Bugün bir pelet denedim, ve daha önce havalı tüfek kullanmadım dedim kendime 8o .
    gamo ları iyi sanırdım jsb lerden kötü sonuç alınca :thumbup:
    tartışmayı kendi adıma bitiriyorum denediğim pelet markası: RWS Super Field 15.90 grain 5.51mm

peletler tam olarak kubbe başlı, fakat buna rağmen namluya girerken traşlanma olmuyor ( jsb leri sevmememin bir nedenide namluya zor girmeleriydi, düz sokmak oldukça problemliydi, kafaları büyük geliyor ya çok traşlanıyor namluya gireken traşlanan kurşun yaprak şeklinde dökülüyordu, yada sokmak için uğraşırken pelet ister istemez eziliyordu. jsb leri yandan açılı bir biçimde çok dikkatli olarak namluya sürüyordum buda sıkıntı yaratıyordu hem uzun sürüyor hem zahmetli oluyordu, gamoları sevmemin bir nedenide çat diye kolayca namluya oturuyorlardı asla ezilme ve traşlanma olmuyordu.

ancak bu rws bambaşka, gamolar kadar sert jsb ler kadar ymumuşak değil tam ayarında. tam kubbe başlı, içi ve dışı pırıl pırıl zerre artık fazlalık yok, toz bile yok namluya çok güzel oturuyor ne çok sıkı nede gevşek sanki benim namlu için dizayn etmişler, kesinlikle ezilme yamulma traşlanma yok
    kutuyu açtığıınızda görsel bir şölen oluşturuyor yanıyor adeta peletler. tahribatı oldukça iyi, heleki isabeti attığımı vurur oldum, şimdiye kadar kullandığım tartışmasız en iyi pelet daha iyisi varmıdır bilmiyorum, kutusu 500 lük hemen gidip 4 kutu aldım kendime 8o bayide kalmayınca gelecek mallardan parasını ödeyip sipariş bile verdim.
    yakın zamanda chrono ölçüm sonuçlarını ve 25m grupmanı ekleyeceğim.

• bu pelleti not ettim. ayrıca mahsuru yoksa 500 lük kutu fiyatını yazabilirmisiniz.

hatsan mod 99 22 cal -
    hatsan at44 s 10 22 cal -

hatsan mod 135 vorteks 22 cal-

hatsan nova compackt 22 cal

hatsan bt 65 elite 22 cal

gamo stutzen 17,7 cal

ersus ers 17 - 36 cal

ata arms neo 12 cal

canik 55 shark fc 9 mm

zoraki ultra 4,5 mm -

• Arkadaşlar ben son atışdiye bişey demedim ki :) arada oluyor dedim.Örnek olarak son atış denebilir.Neyse şimdi çatıdan indim stoger markatüfeğimin kullanmadığım durbununu monte ettim namlu ust ve iç oringleri yeniledim moderatör iç malzemelerini kontrol ettim namlu tutucusunu cıkartım ve gergisini alarak senkron sekilde namlu setuskurlarını ve namlu tutucu setuskurlarını sıktım.Atışlar 15m mesafeden hafif rüzgarda oturarak yastık desteğiyle yapıldı.Pellet olarak açılmamış bir kutu hatsan jsb 5.52
    18gr kullanıldı.Hedefe 20 adet pellet atıldı.(dünkü kutuyu denemedim 20 adete yakın kaldı o kutuda havuzda denicem o saçmaları) Sonuç resimlerde...

[Resim Engellendi: http://img337.imageshack.us/img337/3236/dsc0339pi.jpg20adet atış yapıldı

Olası etkenleri değiştirerek düzelince sorunun nerede olduğunu bilemeyeceğiz. Olmadı yani :)

• kutu fiyatı 35 tl ama aldığınıza değecek emin olun

• Olası etkenleri değiştirerek düzelince sorunun nerede olduğunu bilemeyeceğiz. Olmadı yani :)

Tabi soron cözüldü ama bir çok şeyi değiştirdim.Acaba n olduğunu bulabilmek için geriye doğru giderek problemi bulucam.Bu sabahta atış yaptım problem yoktu.Yarın dürbünü takıcam orinğleri eskisi gibi yapıcam bakalım n cıkacak. en son olarak kalan saçmaları suya atıçam.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• SİPARİŞİNİ İNTERNETTEN BU GÜN VERDİM HAYDİ HAYIRLISI..

UMARIM EVANİX AR6 İÇİN HAFİF GELMEZ

• Tabi soron cözüldü ama bir çok şeyi değiştirdim.Acaba n olduğunu bulabilmek için geriye doğru giderek problemi bulucam.Bu sabahta atış yaptım problem yoktu.Yarın dürbünü takıcam orinğleri eskisi gibi yapıcam bakalım n cıkacak. en son olarak kalan saçmaları suya atıçam.

Belki atışları yaptığınız sırada namlu o ringi hasarlı veya yanlış ebatta olabilir miydi. Değiştirince belki düzeldi. Ayrıca çok merak edilen Crown da hasar oluştuğunu nasıl anlarım sorusunun pratik bir testi var. Bildiğiniz kulak temizleme pamuğunu namlunun ucunda şöyle bir kulağı temizler gidi gezdiriyoruz, sonra pamuğu çekip bir büyüteçle yakınlaştırarak namlunun taç kısmına bakıyoruz, pamuk parçaları takılmışsa crown hasar almış demektir. Crown'u yeniden düzeltmek için özel çakılar aletler olsa da, yeni kesilen namlular ve bozulmuş crown ları matkabın ucuna kubbe başlı pirinç tüz vida takıp üzerine parlatma macunu sürerek crown düzetmek gibi bir yöntem var. Mesela meşhur Midway USA - Larry Patıurfiyld amcanın bu konuda bir videosu bilem var. That's the way it is :)

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• benim sorunum sanıyorum namlu oringlerindeydi bir ihtimal pelletlerin aldığım partosinde.O kutuyu bitirdim ve oringleri değiştirdim ayrıca yeni kutu saçmayla denemeler yaptımki 20 atıslı foto yukarıda var.Buda dün yaptığım 5 atislık grup.Tüfekğim gayet isabetli :)

Fx t12 12m 5 atış (şimdiye kadar yaptığım en küçük grup)

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• oldum olası hiç sevmem jsb peletleri, 10 a yakın havalı tüfekle defalarca denedim, çıkış hızları muadillerine göre herzaman düşük, isabeti gamo peletler kadar bile değil, peletler hamur gibi yumuşacık yamur yumul oluyor, vurduğu yerde tahribat bile yok doğru dürüst.
    hadi dedim 1-2-3 değişik tüfekler kullandığımdandır dedim değilmiş, jsb peletler iğrenç birde okadar para istiyorlar yüklü miktarda almıştım ilk alışımda elimdekileri ya hediye ettim. açılmamış kutularıda sattım. kutusu 5 lira dahi etmeyecek marka, tek bir modelini değil farklı çapta birkaç modelini denedim hepsinde sonuç hüsran oldu.
    zaten elinize alınca farkediyorsunuz kutudan çıkarıp yüklemek için aldıgınızda elinizde eziliveriyor kagıt gibi, kutuları ayrı bir alem, insan kutu kapağına paso koyar, kaç kere taşırken kutular açıldı yerlere saçıldı peletler.
    şu an Diana mod 54 ümde dahi gamo pelet kullanıyorum gerek çıkış hızı, gerek tahribatı, gerek isabeti jsb lere göre çok üstün, inanmayan varsa atışa gitmek için buluştugumuzda video çekip göstericem, kimse kusura bakmasında jsb ler gerçekten rezalet 5 kuruş vermem

sizin burada beğenmediğiniz hat-jsb pelet STRATİON JUMBO ise anlarım zira EXACT JUMBO'ya nazaran daha isabetsiz ve namluya sürülmesi zor bir pelet,bunun haricinde hat-jsb 'nin 15,89 kubbe başlı olanı ve 18 gr'den çok fazla olmamakla birlikte binlerce pelet atmışımdır,ewanıx s10,AAs410,diana ve raider'imle,hepsinde de en güzel sonucu hat-jsb ve daha önce kullandığım jsb peletlerle aldım,siz nasıl bu kadar kötüleyebiliyorsunuz diğer hobidaşlarım gibi bende anlamış değilim doğrusu!!benim fikrim,jsb türevi peletlerin muadili de crosman'dır.bunun haricin de daha kaliteli peletler varmıdır bilemiyorum daha önce kullanmadım çünkü ama JSB türevi peletler dünyada kabul görmüş ve havalı silah kullanıcılarının büyük çoğunluğunun 1 numarasıdır diye düşünüyorum.ayrıca 5 kuruş etmediği doğru,çünkü daha fazlasını hak ediyor,saygılar..

• Rahmi beye katılıyorum. ikimizin kullandığı palet her halde 150 bini geçmiştir.