27 metre At44 grupman (ince mehmed -jsb)

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Tam bir komedi sonuçlar. JSB straton 15,89 grain ile 5 atış. İnce mehmet 30,25 grain ile 3 atış, çünkü 2 tane daha atmaya gerek görmedim sapar mapar zaten attığım yer depo hasar vermeyelim sağa sola :)

JSB straton 15,89 5 atış

[Resim Engellendi: http://img1.ressim.net/out.php/i6277334_grupmanjsb.jpg]

Aşağıda ise İnce mehmet 30,25 grain ile 3 atış. Tam ortayı hedefledim atışlarda. Tamam İnce mehmet ağır bir pellet ama sonuçta yukarıya gitse bile aynı noktada toplanması gerekirdi diye düşünüyorum. Hedefin arkasında yarattığı tahribat JSB nin 2 katı ama isabet konusunda aynı şeyi söyleyemem.

[Resim Engellendi: http://img1.ressim.net/out.php/i6277333_grupmanince.jpg]

Saygılar.

• atışlar hangi silah ile yapıldı

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• sizin silah İnce Memeti sevmemiş...

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• Official Post

ahh Kırsehir ahh. bizi ince mehmet ve jet pelletlere itiyor.
    at44 üm var diye sevinirken bunları görünce üzülüyorum.

agt agtagt

• atışlar hangi silah ile yapıldı

Termodinamik dersinden çıkınca sudan çıkmış balık gibi olmuşum kusura bakmayın at44 yazıyormuş off :)

Bu kadar fark olması çok tuhaff ..

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• sizin silah İnce Memeti sevmemiş...

Katılıyorum abi, tüfekler pellet seçiyor. Ben bir çok pellet denedim, baktım en iyi sonucu stratonda alıyorum hemen 10 kutu sipariş ettim. İnce mehmeti hadi bir derece bununla tahribat amaçlı büyük hedeflere atabilirim, sonuçta tahribatı güzel. Gerçi namluyada zor sürülüyor benim tüfekte ince mehmet. Sıkışacak diye korkuyorum.

• hatsanın pelleti fena değil fakat ince mehmet bende kullanıyorum çokta memnunum özellikle 100m üzeri atışlarda gayet başarılı.yakın mesafe atışlarında ağır pelletler başarılı olmuyormu aceba?

• dürbünü ince mehmet ile sıfırlamak lazım ki ondan sonra atış yapmak lazım farklı pelletler ile atış yapıldığında özellikle gramajıda farklı ile tekrardan sıfırlama şart

• ince mehmet 30 grain pellet piyasada isabeti bilinen bir pellettir ... Onun haricinde bildiğim kadarıyla jsb 18.13 isabeti en iyi pelletlerden ... Buna rağmen 60 metre - 300 metre arasında şahsım ince mehmet 23 grain ile jsb 18 grain ile müsabakaya hazırım ...

- (23 grain airforce'da memnunum , ancak at 44 de arkadaşım 25 graini tercih ediyor, tüfeğe göre değişiyor olabilir...)

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• bi tuhaflık var ama pellette oldugunu sanmıyorum.

• 200 metreden kola kutusunu vurdukları bi pelletin böyle bi grupman yapması gerçekten ilginç...

bir yerde kücük insanların büyük gölgeleri varsa o yerde güneş batıyordur...

HATSAN AT44-10PA

bushnell 6x24x50

hatsan bt65 rb

• 200 metreden kola kutusunu vurdukları bi pelletin böyle bi grupman yapması gerçekten ilginç...

262 metreye attığım 5 atışdan ikisi ıska olmak üzere 3 pelleti kibrit kutusu kadar yere toplandı... hemde insanı itecek kadar rüzgarlı bir havada...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• ince mehmet 30 grain pellet piyasada isabeti bilinen bir pellettir ... Onun haricinde bildiğim kadarıyla jsb 18.13 isabeti en iyi pelletlerden ... Buna rağmen 60 metre - 300 metre arasında şahsım ince mehmet 23 grain ile jsb 18 grain ile müsabakaya hazırım ...

- (23 grain airforce'da memnunum , ancak at 44 de arkadaşım 25 graini tercih ediyor, tüfeğe göre değişiyor olabilir...)

Tüfeğe göre değiştiği kesin. Bana şey gibi geldi sanki, pelleti namluya sürerken kol zorlanarak itiyor baya zorlanıyor hemde. Pelletin yapısını bozmuş olabilir. Mesela benim tüfekle jsb 18,13 lük pelletler straton kadar iş yapmıyor ama yinede isabetli. Arkadaşımın tüfeğinde ise straton bu kadar isabetli değil. Ben şarjörlerdende uyuz olmuyor değilim aslında. 4 tane şarjör var bende ve 2 tanesi kesinlikle stratonları isabetli atmıyor.

Hergün pratik yaptığımdan kaçırmam mümkün değil bu mesafede. Mesela 10 tane grupman yapayım hepsinde aynı sonucu alabiliyorum. Ama diğer 2 şarjörü kullanınca illaki bir bozukluk yaşanıyor. Youtubede bir Rus şarjörü eğeliyordu bir şeyler yapıyordu ama bir şey anlamamıştım.

İnce mehmeti uzun mesafe denerim ama cidden korkmaya başladım namluya sürmeye. Kolu ittirirken biraz güç harcıyorum sanki sıkışacak gibi oluyor.

hatsanın pelleti fena değil fakat ince mehmet bende kullanıyorum çokta memnunum özellikle 100m üzeri atışlarda gayet başarılı.yakın mesafe atışlarında ağır pelletler başarılı olmuyormu aceba?

Dostum sende ince mehmet rahat girip çıkıyor mu namluya? Bende kurma kolu zor kapanıyor inanki.

• Tüfeğe göre değiştiği kesin. Bana şey gibi geldi sanki, pelleti namluya sürerken kol zorlanarak itiyor baya zorlanıyor hemde. Pelletin yapısını bozmuş olabilir. Mesela benim tüfekle jsb 18,13 lük pelletler straton kadar iş yapmıyor ama yinede isabetli. Arkadaşımın tüfeğinde ise straton bu kadar isabetli değil. Ben şarjörlerdende uyuz olmuyor değilim aslında. 4 tane şarjör var bende ve 2 tanesi kesinlikle stratonları isabetli atmıyor.

Hergün pratik yaptığımdan kaçırmam mümkün değil bu mesafede. Mesela 10 tane grupman yapayım hepsinde aynı sonucu alabiliyorum. Ama diğer 2 şarjörü kullanınca illaki bir bozukluk yaşanıyor. Youtubede bir Rus şarjörü eğeliyordu bir şeyler yapıyordu ama bir şey anlamamıştım.

İnce mehmeti uzun mesafe denerim ama cidden korkmaya başladım namluya sürmeye. Kolu ittirirken biraz güç harcıyorum sanki sıkışacak gibi oluyor.

23 yada 25 graini dene birde , ama 23 işini görür gibi geliyor oturma açısından ama hangisini tüfeğin sever bilemiyorum denemen lazım ... istersen piyasada bulunmayan incemehmet pelletlerden denemen için gönderebilirim, benim pcp güçlü olduğundan isabeti hoşuma gitmedi ancak bir arkadaşımın hoşuna gitti !!! ...

• Katılıyorum abi, tüfekler pellet seçiyor. Ben bir çok pellet denedim, baktım en iyi sonucu stratonda alıyorum hemen 10 kutu sipariş ettim. İnce mehmeti hadi bir derece bununla tahribat amaçlı büyük hedeflere atabilirim, sonuçta tahribatı güzel. Gerçi namluyada zor sürülüyor benim tüfekte ince mehmet. Sıkışacak diye korkuyorum.

vuramadığın birşeyde tahribat yaratamazsın, en iyi pellet hafifte olsa isabetli atılan pellettir.

.

ankarateam.png

• vuramadığın birşeyde tahribat yapamazsın, en iyi pellet hafifte olsa isabetli atılan pellettir.

Hemşerim dediğine katılıyorumda hafif pelletle de uzak mesafeye pek atılmıyor , düşme yapması atışın zevkini berbat ediyor...
    Mesela favori pelletlerimden olan ve isabeti de belli olan jsb 18 grain ile 125 metreye atmaktan inan zevk almıyorum...

• iyi de grupmanı atan arkadaş sadece 27m ye atmış, 13.43g atsada olur...

.

ankarateam.png