A Takımı 50m Puanlı Mini Yarışması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • yarışmaya başladığımızda 4 kişiydik, Serhat sıfırlamasını yapıp, silaha biraz alıştıktan sonra 50m ye hedefleri koyduk. İlk önce ben atışlarımı yaptım. 10x ile siyah bölgeye gelince neyi vurduğumu göremiyordum ama Serhat bana kendi dürbünü ile bakıp söylüyordu.

[Resim Engellendi: http://i50.tinypic.com/2d6tr7p.jpg]

Bu arada yağmur hızlandığından hedef kağıdı hamur olmadan atışlarımızı yapmaya çalışıyorduk.

Sonra Serhat atışlarını yaptı, böylece A Takımı ile ilk kez bir yarışmaya katılmış oldu.

[Resim Engellendi: http://i48.tinypic.com/97s8ip.jpg]

Sırayla Kamuran :

[Resim Engellendi: http://i46.tinypic.com/2jebd74.jpg]

ve Murat'ta atışlarını yaptılar

[Resim Engellendi: http://i49.tinypic.com/4hw0w.jpg]

hedefler:

[Resim Engellendi: http://i48.tinypic.com/2eeesy9.jpg]

[Resim Engellendi: http://i48.tinypic.com/2lmoxhi.jpg]

sonuç:
    1. Erdem (44+48+44) = 136 puan
    2. Serhat (44+46+45) = 135 puan
    3. Murat (45+45+43) = 133 puan
    4. Kamuran (39+43+40) = 122 puan

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• :thumbup: :thumbup: :thumbup: benim gözüm yemedi abi yağmurda gelmeye.. biraz da işler vardı onları hallettim . Bu arada güzel buluşma olmuş.

Serhat abi yeni tüfeğin hayırlı , havan da bol olsun. :thumbup: :thumbup:

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• :thumbup: :thumbup: :thumbup: benim gözüm yemedi abi yağmurda gelmeye.. biraz da işler vardı onları hallettim . Bu arada güzel buluşma olmuş.

Serhat abi yeni tüfeğin hayırlı , havan da bol olsun. :thumbup: :thumbup:

Murat üstümüz kapalı, altımızda mobilya :) üstünü iyi giyindikten sonra nefis oluyor ... ama iyi giyinmek lazım, baya soğuk yani 8|

.

ankarateam.png

• Valla n deyeyim süpersiniz.Ben bir türlü fırsat yaratamıyorum atış için :( Kamuıram abi kullandığınız dürbünün markası ve modeli nedir acaba?taretler cok hosuma gitti.Ayrıca dürbun sabit odaklımı?paralax da yok sanırım?Cok merak ettim :)performansı nasıl?

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Güzel vakit verirmişsiniz, takip etmesi bile zevkli, iyi eğleneler ... :thumbup:

AA S510 - Hawke 8.5-25x42 SW Tactical

• Valla n deyeyim süpersiniz.Ben bir türlü fırsat yaratamıyorum atış için :( Kamuıram abi kullandığınız dürbünün markası ve modeli nedir acaba?taretler cok hosuma gitti.Ayrıca dürbun sabit odaklımı?paralax da yok sanırım?Cok merak ettim :)performansı nasıl?

Merhaba Sinan, silah ve haliyle üzerindeki dürbün Erdem e ait, kendisi daha detaylı bilgi verir.

Bu sabahı buluşma yine keyifliydi. Aslında birinciliği için Erdem i ilk Taylan beyin tebrik etmesini gerekirdi :) ama ben tebrik edeyim. Tüm arkadaslarıma teşekkürler...

• Birinci olduğu için Erdem Bey'i ve bilahare yarışmaya katılan herkesi kutluyorum... Bakıyorum üstadlar her zaman konunun üstünde... Fotoğraflara bakınca masa-sandalye ofis ortamıda bir atış yarışması gibi göründü gözüme :) ... İnşallah çok keyif almışsınızdır...

• Bu örnek dostluk ve arkadaşlık, özveri ile ortaya çıkan atış alanı A takımının kalitesini bir kez daha ortaya koyuyor. Yarışmada birinci olarak süpriz yapan Erdemi de kutlarım. Şartlar çetin, sohbet muhabbet güzeldi. Soğuk havaya ve yağmura rağmen sabahın köründe burada ne işim var bile demedim :rolleyes:

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Fena soğuk vardı bugün, yağmur çamurdu heryer buna rağmen güzel bir yarışma yapmışsınız tebrikler. Yarışmanın adını şafak operasyonu da koyabilirdin Erdem abi bu arada :)
    Serhat abi yeni tüfeğinde hayırlı olsun konuşturmuşsun hemen, güle güle kullan.

dürbün Bushnell Elite Tactical 10x40 Mildot
    50yarda sabit parallaks, 10x sabit zoom , Japon üretimi çok kaliteli bir dürbün.
    Sabit parallaks işini de ön bileziği hafif gevşeterek yaptım , bir tür AO oldu, şu an 20-100m arasını cam gibi net gösteriyor, daha uzağa atacaksam tekrar ön bileziği elimle sıkıyorum.
    İçinde 70-80MOA düşey ayarı var, onlarıda denedim mesela 18g ile atış yaparken 100m için 23 MOA, 130m için 32 MOA yukarı alıyorum. geriye alınca tekrar 40m ye sıfırlanmış oluyor.
    Kliklerle kullanmak için çok güzel bir dürbün. ama 50m ve ötesi grupman için 10x bana az geliyor.

.

ankarateam.png

• Dünki havaya bak bugüne bak ya keşke bugün gelseymişiz .Erdem abi tebrikler güzel yarışma olmuş,Serhat abi senin tüfeğinde hayırlı olsun.Pelletiniz ve havanız eksik olmasın saygılar.Bu arada A Takımının adı yavaş yavaş AA Takımı oluyor.

e gelseydiniz :) ben Cem ile 6.30da buluştum, 9 gibi döndüm. Cem hala orada olabilir...

.

ankarateam.png

• Erdem'i 1. liğinden dolayı tebrik ediyorum.(Sonunda :rolleyes: ) Bütün kuponları yatırdın abi yaa.

FİLİNTALAR GRUBU

• ne mutlu size :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Merhabalar,

Öncelikle Erdem'i tebrik etmek lazım... 510 Carbine i hem eline çok yakışıyor hem de silahına çok uyum sağlamış, çok rahat ve tereddütsüz atışlar yapıyor... Murat ve Kamuran da oldukça iyi iş çıkarttılar... Hava soğuktu ama muhabbet ve arkadaşlık sıcacıktı...

Atıştan sonra eve gelip üstümü değiştirip federasyon genel kuruluna gittim, gece eve geldiğimde saat 1 gibiydi ve yaklaşık 14 saattir oturmamıştım...

Bugün resmen yataktan çıkamadım, kalktığımda saat 8 olmuştu, iyi yorulmuşuz demek ki... O yüzden günün yoğunluğu da bastırınca gidemedim alana...

İlk fırsatta gene tekrarlarız elbette...

Kendinize iyi bakın, sevgiler...

Air Arms S510 FAC 5.5 + NikkoStirling TargetMaster 10x50x60MD
    (Yivlilerimi ve Skeet tüfeklerimi yazmıyorum - burası ile alakası yok)