İnceMehmet 6,35 Pellet

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • İzzet abiye gelen farklı boylardaki numunelerli bugün Air Ranger ile denedik.Sonuç şöyle:
    [Resim Engellendi: http://img809.imageshack.us/img809/9518/img0067q.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Air ranger gibi bir tüfekle üstelik çok uzun olmayan bir mesafede sonuçlar pek iç açıcı görünmüyor. Bence tasarımdan kaynaklanıyor ama en üstteki tahribat amaçlı kullanılabilir keyifle.

• Tum emek veren kafa yoranlara tesekkurler bende bekliyorum seri uretim olsun ve kullanabilelim
    Syagilar iyi aksamlar.

GALATİAN ıv 5.5 lw
    Bsa 8 32 44
    Wrangler moderator
    Sumatra 500 25mm
    AT 44 LONG LW 5.5
    AT 44 10 S 5.5

• Gönderilen 6.35 Solid İnce Mehmet 10,3 - 10,5 ve 10,7 mm uzunluğundaki pelletlerin, her birinde 21 adet ayırarak uzunluk, çap ve ağırlıklarını ölçtük, dağılım aşağıdaki gibi:

[Resim Engellendi: http://www.filintalar.org/images/im6-35-43g.jpg]

Testler sonucu, en iyi grupman 10,7 uzunluğundaki pelletler ile sağlandı.

• Elinize sağlık Taylan abi ve İzzet abi , 43 grain dehşet birşey , grupman da 80 fpe. 'ye göre fena değil :thumbup:

filinta

dulce bellum inexpertis

• İzzet bey ve Taylan beye teşekkürler... Uzunda karar kılacağız anlaşılan... Ancak design da biraz değişiklik yapılması düşünülüyor arkakısımda 0,5mm düz gidip ortada hafif boşluk...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Bugün Alparslan beye gelen İnce Mehmet 6.35 numuneleri test ettik. Hava çok soğuktu ve çok fazla numune yoktu o yüzden tam irdelenmiş bir çalışma olmadı. Çap, uzunluk veya ağırlık ölçümü yapamadım. Soğuktan mermilerin yüzüne bile bakamadım diyebilirim :)

Silah Sumatra 6.35 uzun namlu.
    Önce JSB Exact King 6.35mm - 25.4grain ile deneme atışları ve grupman yaptım, sonra sırasıyla 10.8 - 10.5 - 10.3 mm uzunluktaki solid numunelerle 50 metre grupman denedim.
    Tüfeğe alışamamış olmakla alakalı, grupmanlar biraz açılmış olabilir ama genel olarak; gelen numunelerin hepsi JSB den iyi grupman çıkardı.

10.8 uzunlukta olan numune ile iki grupman denedim, diğerleri ile tek. Silaha alışmaya başladığım atışları 10.5 ve 10.3 uzunluktakilerle yapmış olsamda, bu ikisi 10.8 e göre daha başarılı olabilir belki bu silahta. Bu tip güçlü silahlar için pellet değilde bullet kullanmak daha iyi sonuç veriyor belli ki.

Test silahı:
    [Resim Engellendi: http://img703.imageshack.us/img703/5259/20121216130417.jpg] [Resim Engellendi: http://img836.imageshack.us/img836/1498/20121216130438ed.jpg]

Sumatra şarjör tasarımı ile solidlerin pek uyuşmadığını söyleyebilirim, dikkatli takılması gerekir:
    [Resim Engellendi: http://img19.imageshack.us/img19/5397/20121216124416.jpg]

JSB Exact King vs. İnce Mehmet Solid 10.8mm - 50metre

[Resim Engellendi: http://img24.imageshack.us/img24/8848/20121216131322.jpg]
    JSB baştan kaybetti :)

Son kağıtta üç numunenin grupmanı var.
    10.8 de soldaki atış benim hatam olabilir. 10.3 grupmanında 6 değil 5 atış var

[Resim Engellendi: http://img202.imageshack.us/img202/2319/20121216131117.jpg]

• Sumatra ile bu atışları yapmana şaşırdım gerçekten , tebrikler ... (Neticede tahribat tüfeği grupman tüfeği değil)

Yalnız şu ilgimi çekti AirRangerde 10.7 isabetli , Sumatrada ise Alparslan beyin dediğine göre 10,3 ... Çok ilginç...

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• ''Grupman tüfeği , tahribat tüfeği değil'' , vuramadıktan sonra nasıl tahribat yapacak ?

filinta

dulce bellum inexpertis

• ''Grupman tüfeği , tahribat tüfeği değil'' , vuramadıktan sonra nasıl tahribat yapacak ?

Grupman tüfekleri daha hassas oluyor, tahribat tüfeklerinde o kadar hassasiyet olmayabilir ... Ona rağmen atışlar benim hoşuma gitti ...

• Konuda bahsi geçen 6.35 ama bu jarjörden düşme olayı hoşuma gitmedi,geçenlerde aldığım 23 grainleri deneyeyim dedim pellet daha kolu itmeden namluya girip sıkıştı sorunu halledip ateşleyince de dağa taşa gitti,Sonrakilerden de sanırım jarjöre tam oturmadığından olabilir pek verim alamadım.31 grainler üretilmeye devam edecek mi acaba bilgisi olan var mı?

ALİ İHSAN
    aa s500 xtra fac .22+hawke 6-24x44 varmint sf g;$i
    at 44 p2 .22 + 1x40 optima red dot sight :thumbup:
    at 44 long .22 long lw th
    Zoraki HP-01 (4,5)Ultra+laser kit
    Hatsan Mod 99 Limited Edition (5,5) + 3-12x40 Optima Dürbün

• Bu tip solid mermilerde tekli yükleme yapmak ya da, bu mühimmat için modifiye edilmiş şarjör kullanmak gerekir. Hatsan, Evanix, Airarms ta bunu yapmak kolay. Sumatra ve Air Ranger da ben olsam uğraşmayıp tekli yükleme aparatlarıyla kullanırdım.

• Sumatralarda basınç ayarını çoğaltığınız zaman hafif peletlerin etekleri dolaylı olarak ince oluyor ve namludan çıkmadan parçalanıyor
    buda balans yapıyo
    sumatrayla air ranger arasındaki fark olmasının sebebi air rengeren ve sumatranın namlu içi yiv set farkından olabilir veya yiv set sayısı aynı olsa bile burgu farkından veya yiv ve set arasındaki kesit derinliği farkından olabilir çünki kurşun yumşak bir malzeme.

Sumatraya gurupmanını beyenmeyenlere söylemek istiyorum.Kaliteli bir dürbün tüfeğe uyan kaliteli peletle çok iyi iş çıkaracağına inanıyorum uzun mesafelere atış yapmak içinde ağır ve düzgün peletlere ihdiyacı var bunuda bulmak zor ve incemehmet bunun için uğraşıyor 6,35 kalibre samyangın peletleri çokda kaliteli deyil balans yapıyor ve zor bulunuyor.
    kısa mesafelerde ben air armsın diablo fieled 25,4grains peletini kullanıyorum basınç ayarını 6. veya 7. kademede atıyorum.
    Hedef olarak sigaranın üstüne 5,5 kalibre mermi dikiyorum 30 metredende vurabiliyorum. DAHA NE OLSUN DİYORUM. SAYGILAR.

Torun 5,5 hediye edildi
    Kral safari magnum 6,35 hediye edildi
    Hatsan mod 70 quatro sas 6,35 satıldı
    Retay Troy 100x 4,5 : satıldı
    Samyang Sumatra 500 6,35 :thumbup: f;s;s
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen OSMAN SERTER ().

• Konuda bahsi geçen 6.35 ama bu jarjörden düşme olayı hoşuma gitmedi,geçenlerde aldığım 23 grainleri deneyeyim dedim pellet daha kolu itmeden namluya girip sıkıştı sorunu halledip ateşleyince de dağa taşa gitti,Sonrakilerden de sanırım jarjöre tam oturmadığından olabilir pek verim alamadım.31 grainler üretilmeye devam edecek mi acaba bilgisi olan var mı?

30 Grain var üretim bitmedi ...

• wrangler arkadaşım sen sumatranın şarjörünü tersmi kullanıyosun biraz önceki büyük harfler içinde özür dilerim

Forumlarda büyük punto harflerle mesaj yazmak yasaktır, bu şekilde mesaj yazmak bağırmak, hakaret anlamları taşır, bu hususlar forum kurallarımızda açıkca belirtilmiştir.
    Lütfen Forum kurallarını okuyun

Torun 5,5 hediye edildi
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen OSMAN SERTER ().

• Resimlerde peletleri şarjöre ters koyulmuş gördüm belkide onun için şarjörde durmuyo peletler.

Torun 5,5 hediye edildi
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#

• namlular arasındaki twist oranı farkından dolayı, airranger ile sumatranın farklı boyda mermileri sevmesini açıklayabiliriz.
    twist oranı küçük olan namlu misal: 1/12" ile 1/16" yı karşılaştırırsak 1/12" lik twiste sahip olan namlu daha kısa mermileri sevecektir.
    benim yorumum bu

Twist: bir merminin namludan çıkarken bir inç(25.4mm)de attığı tur sayısıdır. Örneğin 1/12" twist olan namluda mermi 12"(inç) yani 30.4 cmde bir tur atarken twist oranı 1/16" olan namluda mermi 16"(40,6cm)de bir tur atacaktır.

• başka şarjörün varmı belkide o şarjörde sorun var bende jsb kullandım herhangi bir sorun yok

Torun 5,5 hediye edildi
    Çatüs 36 cal 7+1 g;$i
    Çatüs 36 cal 7+1 ;tufey#