Cometa lynx v10 fikirleriniz

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Merhaba,
    Durumum uygun olduğunda alacağım pcp yi araştırıyordum. Evanix windy city de karar kılmıştım ki bu cometa lynx v10 karşıma çıktı. Fiyatı çok uygun yorumları güzel. Bu forumda nedense arattığımda hiç başlık çıkmıyor. Bilgisi olan var mı?

• Cometa yüksek tüp hacmi ve regülatörü sayesinde stabil ve çok atış yapıyormuş bu 100 lere kadar çıkıyormuş. Ama ihtiyar nikli Ülkü amcanın dediğine göre pellet endeksleme mili namluya tam merkez değilmiş yani pellet namluya yamuk giriyor ve tüm seriler böyleymiş. Eğer torna makinanız yoksa ewanix ve cometadan uzak durun o paralara 2. El AA S510 Alın atış yapın,tamirat değil.

• PArdon evanixin tornayla olan ilişkisini anlayamadım.Evanixlerde sıkıntı mı var.Bir evanix kullanıcısı olarak 6 aydır atış yapıyorum.Hiç tornalık bir durum olmadı bugüne kadar???

• Cometa yüksek tüp hacmi ve regülatörü sayesinde stabil ve çok atış yapıyormuş bu 100 lere kadar çıkıyormuş. Ama ihtiyar nikli Ülkü amcanın dediğine göre pellet endeksleme mili namluya tam merkez değilmiş yani pellet namluya yamuk giriyor ve tüm seriler böyleymiş. Eğer torna makinanız yoksa ewanix ve cometadan uzak durun o paralara 2. El AA S510 Alın atış yapın,tamirat değil.

O zaman yazık etmişler tüfeğe ... Eğer peleti ezik alıyorsa namluya, bu her şeyi etkiler diye düşünüyorum .. ( İsabet ve hız gibi .. ) Gerçekten anlayamıyorum bu kadar büyük bir ayrıntıyı atlayıp tüfeği harap etmelerini ... :thumbdown:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

• Yüzlerce kez açıp kapadım aşınma olmadı ama olmaz değil aluminyum sonuçta eğer çok sıkarsanız diş kaçırır bir daha da tamir edilemez.
    Evanixle ilgili sadece 2 şikayetim oldu ;
    1. şarjörü çeviren mekanizmanın yayı çekiç sertliğinden bağımsız olarak sürekli kopuyordu ,tasarım hatası , at44 teki yay sıkışma yöntemi ile çalıştığından şu ana dek bozulma olmadı, olduğunu da duymadım ama evanixte yayı uzatıp gererek kurma sistemi var ki bu da korozyona neden oluyor , 2 kutu mermi atmadan yayı elime aldım , önceki evanixte de aynı şey olmuştu. (2 tüfek te 2010 modeldi)
    2. Çekicin içine geçen ve bolt, side-lever ile çekici kuran döküm mil, çekiçten taşan yaya çarpa çarpa aşınıp koptu , çekicin içine takoz koyarak yayın taşmasını engelledim ve özel birinçten bir mil taktım ve hiç sorun yaşamadım.

Onun dışında çok güzel bir tüfektir. Valfi büyüktür ve modifiyeye müsaittir. Atış eğrisi de uygun yay-basınç ayarıyla regülatörü aratmaz.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Çok ilginç şeyler duyuyorum, demek tecrübe gerçekten önemliymiş. Evanixte problem duyacağımı hiç sanmazdım.

• Bazı tüfeklerde zaman zaman tasarım hataları çıkabiliyor , 2012 modellerde bu hataları düzeltmiş olabilirler , benim 2 tüfek te 2010 üretimiydi . Tek isteği fabrikadan krono ile ayarlanıp öyle çıkarsalar keşke , 1 tüfeği kronoda ayarlayıp diğer tüfeklere aynı ayarı uygulayıp kronodan geçirmeden paketliyorlar, üretim kalitesine ve standardın korunmasına bağlı birşey , çıkan tüm tüfekler aynı kalitede olmayınca isabeti de değişiyor malesef. AirArms tabi başka bir dünya ama onda da regülatörler takılıyor , ayarlar yapılıyor , tüfeğin tüm atış hızları birbirine yakın hale getirilimeye çalışılıyor. Amaç 30-40 atışı aynı yere atması.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Berke sana katılıyorum ikinci el 800_900 lira civarı alınacak mükemmel bir silah ewanix senin yorumların üzerine almıştım AAS410 kullandım o başkaydı ama EWANİX yabana atılacak silah değil emin ol uygun denk gelirse oğlum için bitane daha almayı düşünüyorum

Stoeger X20 177 cal
    Weihrauch HW-40 PCA 177 cal
    Crosman 2100 177 cal

• Sağol abi , 1000 TL bir evanix düşerse foruma kaçırmadan alınabilir , ama 2.000 bütçem var diyene air-arms derim , sınırsız bütçem var diyene de ahşap kundaklı bir airwolf derim :)

filinta

dulce bellum inexpertis

• 6 aydır kullanıyorum.Bu anlattığınız evanix tüfek hatalarının hiçbirini yaşamadım.2012 model olmasından mı kaynaklanıyor acaba?Belki bu hatalar 2012 modelinde düzeltilmiştir.Tüfeğimi 16 Haziran 2012 tarihinde aldım.Bu da linki;

Evanix Evanix Windy City Satılık (5 Aylık PCP Tüfek)

• Bence model yılı ile çok bir alakası yok. Bir s10 bir de bolt widy city kullandım. S10 muhteşemdi, en ufak bir problem yaşamadım. Windy city hem şarjör yayı kırdı, hem tetik problemi çıkardı, hem de hava kaçırdı. En son bolt kolunu çekerken, şarjörü çeviren yassı parçaların bloğa bağlı olduğu pimi kırıp mekanizmayı kitledi. Kısacası bendeki windy city beni sanayide epeyce yordu. Ama, gerekli parçaları çelik olanlar ile değiştirince tam canavar olmuştu.

• Alper bey evanix maxx düşünüyormuşsunuz. Türkiye de satışı yok sanırım. Yurt dışından havalı silah getirilebiliyor mu?

• Tüfek kalitesi ve standardı İngiliz , Amerikan veya Alman olmadığı sürece biraz piyango sayılır . Bazı tüfekler 5 yıl bakımsız gider , bazısı 2 haftada adamı bezdirir .

filinta

dulce bellum inexpertis

• selam. ben cometa kullanıyorum pellet merkezleme sorunu yok isabeti gerçekten müthiş regületörlü olmasıda çok güzel. ben memnunum arkadaşlar bu şans işi ülkü abimde sorunlu çıktı ama bende değil kısmet yani alırsanız kontrol ederek alın pcp yi. parasına göre bence gayet iyi bir pcp. saygılarımla

EDGUN MATADOR 6.35
    KALIBRGUN-CRICKET WST 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR

• ilk serilerde pellet merkezleme sorunu %90 vardı şimdikiler nasıl bilmiyorum youtubeda aynı sorundan muzdarip olan çok kişinin videosunu izledim

• ilk serilerde pellet merkezleme sorunu %90 vardı şimdikiler nasıl bilmiyorum youtubeda aynı sorundan muzdarip olan çok kişinin videosunu izledim

Şu bendeki silahta o sorun yok gayette güzel atışları var.

EDGUN MATADOR 6.35
    KALIBRGUN-CRICKET WST 6.35
    HAWKE 6-24x56
    DRAGER 6lt 300 BAR

• Cometta Lynx 10 da güç düşürülüp yükseltme olabiliyormu pratik olarak

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)
    Stoeger X20 Suppressor 0.177
    Stoeger 4x32 Compact Işıklı
    Hatsan PCP Pompa

Tekparça Ayak

https://www.youtube.com/channel/UC1k_dMslFEFRSxrrc7R7NCw

• blacksir : Oluyor , düşük güçte sitesindeki iddia 8 joule 'e ayarlarsan ve 400 cc tüp olursa 1000 atış diyor :D Saçma gelebilir ama en yüksek güçte 80 atış yapıyor regüle. Silahın artısı çok ;

Soğuk dövme çelik BSA namlu
    Namlu ceketi ve entegre Air stripper
    Hafif sayılır, boyu da ideal. (100 cm )
    Entegre regülatör
    400 cc tüp
    Mekanizmalı 14 'lü şarjör ve istersen tekli kullanım için aparat.
    Ceviz kundak
    Paintball regülatörü kullanıldığı için parça sıkıntısı yok.

Eksi olarak ;

Tetik daha iyi olabilirdi, bir yay değişimi ile yumuşatılıyor, bendeki Mikail abi sağolsun halledilmiş.
    Çok popüler bir silah değil, ikinci elde sorun olabilir.
    Servisi çok iyi olmayabilir, hele ki Hatsan 'dan sonra :D
    İlk serilerde indeksleme sorunu varmış, bunlarda yok ama.
    Şarjör yumuşak ve içi boş pelletleri ezebiliyor diyorlar, ben böyle birşey görmedim.

Hatsan Super Nova RG 5.5mm
    Hawke Eclipse 30 SF 6-24X50 Metrik Mil-Dot
    Drager 6LT 300BAR

Scuba tüpleriniz Coltri kompresörümüzle 50 TL 'ye (gidiş geliş kargo dahil) doldurulur.

• Güç ayarı regülatör demi yapılıyor yoksa çekiç yayındanmi

AT44 FT 0.177 +TAC Vector Optics Sentinel 10-40x50
    Hawke Sidewinder 8-32×56 20x ½ Mil Dot
    BSA 8-32×44
    Zoraki HP 01 Ultara 0.177 + Red Dot + Wragner Moderatör+ Zoraki Dipcik
    Beretta Elitte II 4,5 + Red Dot Laser Sight
    Bushnell 10x25 Rangefinder
    Seben kamera aparatı
    The Beta Shooting Chrony
    iNTERSPiRO 6lt 300 bar Scuba Tüp

Optima 3x12-44 AOE
    Sniper 4x32 Compact Işıklı (MilDot)