Bu da mı gol değil?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Denerim ama ev bukadar. :) Dışarda denemem lazım. Daha önce bu konuda bir topic açtım. Sıkıntılı grupmanlar yapıyorum diye. Arkadaşlara acaba pelletlerden mi diye sormuştum. Çıkan sonuç; namlu sıkıntılı olabilir diyen arkadaşlar oldu... ben de pelletleri değiştirdim ve tekrar denedim.

• bence sorun pelletlerden kaynaklanıyor ben size jsb pelletlerini öneririm biraz pahalıdır ama bir kereliğine de olsa alın ve silahtan mı pellettenmi kaynaklanıyor sorun öğrenin genel kullanımda da gamo öneririm en azından elinizdeki pelletlerden iyidir

• Official Post

Denerim ama ev bukadar. :) Dışarda denemem lazım. Daha önce bu konuda bir topic açtım. Sıkıntılı grupmanlar yapıyorum diye. Arkadaşlara acaba pelletlerden mi diye sormuştum. Çıkan sonuç; namlu sıkıntılı olabilir diyen arkadaşlar oldu... ben de pelletleri değiştirdim ve tekrar denedim.

elimde 7-8 çeşit pellet var hepsini 10 mt den deniyorum sonuclar cok az farklı. mesafe uzayınca ak koyun karakoyun ortaya cıkıyor genlde jsb nin ağır pelletleri fark atıyor.

• bence yine gol değil.( Atıcı kaynaklı hata yoksa , kubbe başlı jsb 16 gr saçma ve iyi ayarlanmış bir dürbün kullanıyorsanız tabi)

• Bu mesafe de pellet farkı tespit edilemeyeceği için bence buna çalışmayın. ''bu da mı gol değil'' ifadenizin nedeni pellet değil güçlü tüfeğinize biraz daha alışmanızın sonucu olabilir. Ben yaylı tüfeklerle sürekli 10 mt atışlarıyla en iyi sonuca ilerleyip sonra mesafe arttırıp diğer etkenleri değerlendiriyorum. Tüfek güçlü, sabırlı olunursa yakın ve uzak zevk alınacak çok şeyler var :) Saygılar

• Atıcının her silaha alışma süresi farklıdır bana göre. Ben ilk kez mod125 ile atış yaptığımda şok olmuştum :) Çok fazla deneyemedim 8-10 atış yaptım sanırım. Mod 95den sonra böylesine vahşi bir silaha alışmak eminim baya zaman alırdı :) Tetiği çektiğinizde silahın nasıl bir tepki vereceğini bilirseniz inanın işler daha kolay olur. Pelletin her silaha etkisi var ama mod 125 için çok daha önemli çünkü çok güçlü. Huyuna gitmek lazım :P

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• İlk göz ağrım mod 125 sniper
    atışlar için ilk yapılması gereken konu tetik ayarı elinizdeki tüfek quatro tetik ise çok hasas ayarlayabilirsiniz öyle güzel ayarlanıyorki
    AA S 510 uma öyle ayar yapamadım tetik boşluğunu çok hafif ezme noktasını da incecik bir tık ile ayarlarsanız harika olacaktır
    ikincisi mutlaka jsb paraşüt başlı pellet kullanınız
    üçüncüsü tüfeği yumuşak bir yüzey havlu olabilir kundak kısmından yaslayınız namlu değil
    dördüncüsü kundaktan tüfeği hiç tutmazdım kendi salınımında brakırdım 10 m cam çivisi bilenler bilir 5 te 4 vuruyorduk arkadaşlar dahil sadece ben değil atıcı faktörü devre dışı
    beşinci ve en önemli faktör ise kısa mesafede genellikle dürbün paralax hatası yapıyor şöyle açıklamak isterim
    tüfekle 10 m nişan alın tüfek sabit olsun yanağınız dipçiğe yapışık iken kafanıız yani dürbünden biraz yarım cm yukarı aşağı yapın ne demek istediğimi anlarsınız merkez noktanız değişecektir buda hatalara sebep olacak
    genellikle tüfekle beraber gelen dürbünler yakın mesafede paralax oturmadığından tüfeği her omuzladığınızda merkez noktanız değişecektir
    mod 125 var iken bana bunları öğretmişti harika tüfektir halen özlüyorum anlatımım da bir ksuru olduysa aff ola