nitro piston

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • selamun aleyküm. ben bir yıldan beri havalı tüfek almayı düşünüyorum ve şuan son olarak mod 125 sniperda karar verdim ve biz 3 arkadaş 3 tane alacağız bunun için en iyisi olsun istiyorum bu mod 125 te nitro piston olayı varmış ama ben türkiye'deki silah satan sitelerde bulamadım. konya'da çarşıda bakmıştım ama nitro pistonlusunu yine bulamamıştım. bu konuda bi satıcı hatsanın bütün model çeşitlerinin türkiye yede satılmadığını söyledi acaba bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi nerede satıldığı veya ikisinin arasında ki fark konusunda.

》Kral Breaker ★★★
    》4-12x40 IR Hawke ★★★

• hosgeldin, mod 125 sniper iyi bir seçim normal yaylı olanını al nitro piston olayına bulaşma şimdilik, daha tam randıman alınamıyor malesef,

• Nitro piston sağlamlık yönünden mi yoksa hız konuşunda mi sıkıntılı ?

》Kral Breaker ★★★
    》4-12x40 IR Hawke ★★★

• Nitro piston sağlamlık yönünden mi yoksa hız konuşunda mi sıkıntılı ?

Silahın sağlamlık yönünden sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Aksine yaylılardaki gibi büyük bir sarsıntı ve çarpma olmayacağı için daha dayanıklı olurlar bence. Daha önce nitro piston kullanmadım ama çok ilgimi çekiyor :) Hız konusu da gaz yoğunluğu, namlu uzunluğu, sıkıştırma oranı, piston büyüklüğü gibi bir sürü değişken olduğu için modelden modele farklılık gösterebilir. Ama orta güçteki yaylıların gücünü rahatlıkla yakalayabileceklerini düşünüyorum.

Hatsan Mod 95 sas .177 + 3-9x56 tasko
    Ekol viper 4.5''
    Tanfoglio Witness 1911

Milli ülküye, tam bir
    bütünlükle yürümekte olan Türk milletinin, büyük
    millet olduğunu, bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha
    tanıyacaktır. ~Mustafa Kemal Atatürk~

• Silahın sağlamlık yönünden sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Aksine yaylılardaki gibi büyük bir sarsıntı ve çarpma olmayacağı için daha dayanıklı olurlar bence. Daha önce nitro piston kullanmadım ama çok ilgimi çekiyor :) Hız konusu da gaz yoğunluğu, namlu uzunluğu, sıkıştırma oranı, piston büyüklüğü gibi bir sürü değişken olduğu için modelden modele farklılık gösterebilir. Ama orta güçteki yaylıların gücünü rahatlıkla yakalayabileceklerini düşünüyorum.

Peki hocam başka bi konu ama dürbüne kamera takıyorlar o aparat satılıyor mu saatlerce google aradım bulamadim bu aparatin satıldıgı yer varsa link paylaşabilir misiniz ?

》Kral Breaker ★★★
    》4-12x40 IR Hawke ★★★

• Kamera takma aparatı yaylı bir tüfek için uygun değil sanırım,sarsıntı kamerayı bozacaktır yanı sıra çekilen görüntülerde de bozulma olacaktır g;$i

• Nitro -piston , gas-ram vb. sistemler kullanan tüfekler arıyorsanız size gamo igt (inert gas technology) serisini öneririm , özellikle gamo - shadow igt çok güzel şık ve güçlü bir tüfek.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Tavsiyeniz için teşekkür ederim dediğiniz tufege bakacam.

》Kral Breaker ★★★
    》4-12x40 IR Hawke ★★★

• Kamera takma aparatı yaylı bir tüfek için uygun değil sanırım,sarsıntı kamerayı bozacaktır yanı sıra çekilen görüntülerde de bozulma olacaktır g;$i

Hocam ben zaten nitro pistonlu almaya düşünüyorum ve silahı alınca iyi bi tanede dampa ayak alacağım bu şekilde kamera takarsam sıkıntı olacağını sanmam ama nasıl takacam o kışmi sıkıntı bide mod 125 sniperin nitro pistonluşu önümüzdeki senegelecek demişti bi arkadaş acaba hangi ay olduğu bellı mi ona göre bekleyecem veya gamo alacağım.

》Kral Breaker ★★★
    》4-12x40 IR Hawke ★★★

• kullanamazsın dostum onlar ağırlıklara dayanamaz eğilir bükülür.
    onlar camera sabitlemek için. ;grin;

Yukarıda ben anlatmak istediğimi anlatamamışsım benim yapmak istediğim dürbünun gerisine önü takip kameranin ucunu dürbüne göre ayarlıyacam ve hem dürbün yakınlaştırmiş ölçalar hemde optik zum ile kamara. Ama o tufegi tutarmi tutmazmi ondan korkuyorum 5 kg kadar ağırlık taşıyabileni var.

》Kral Breaker ★★★
    》4-12x40 IR Hawke ★★★

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen aydenizİ1510 ().