Mod 90 ile ağır pellet kullanma ?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Arkadaşlar jsb pellet lerin iyi olduklarını okudum. Araştırma yaparken 25,4 gr 5.5mm JSB marka pellet buldum. Mod 90 ile bu pellet i kullanırsam + ve - leri neler olur ?

Mod90 5.5 (Onunla çok mutluyum)

• Official Post

ne olur??
    50m de 1 mt düşer. top atışı yaparsınız ama ürettiği enerji normal pelletlerden biraz daha fazla olacaktır.
    size en iyisi 13grain jsb ler olacaktır.
    +16 graini magnum sınıfı yaylılarda ve pcp lerde kullanmak iyi olacaktır

agt agtagt

• 13,43gr çok hafif değilmi ? Özellikle mu mevsimde rüzgarlı havalarda. Gamo pro hunter kullanıyorum 15.43 olması lazım. Hiç öyle aşırı düşme yaşamıyorum 50m de nerdeyle 5-6 cm düşme var diyebilirim.

Mod90 5.5 (Onunla çok mutluyum)

• Öncelikle özür dilerim konu biraz eski ama kullanmanızı önermem. Çünkü eğer mod90'ın mod99'la aynı namlu çıkış hızına sahip olduğunu, mod99'un da 16 grainlik pelletleri 710 fps'yle (Sideprensi adlı üyenin chrono videosundan örnek veriyorum) attığını varsayarsak bu tüfek 25 grainlik pelleti 574 fps hızla atacaktır, pellet de bu hızda 50 metrede 20 inçlik düşme yapar (eğer yanlış bir şey yapmadıysam Chairgun böyle söylüyor) 20 inç de 50 cm'ye denk gelir, ben önermem fakat sadece bunu söylemek istedim gerisi tabi ki de sizin kararınız keyifli atışlar... ;grin;

Torun Magnum 5.5 MM

Hatsan Mod 99 5.5 MM

Gamo P-23

Hatsan AT44 W-10 Long LW