Hatsan Mod125 ve Stoeger x20 Suppressor için ayrıntılı incelemeler. herkeze yararlı olacaktır

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • evet yazıların tamamını okudum ve arkadaşa katılıyorum. ayrıca videolarınıda daha önce seyretmiştim çok başarılı. teşekkürler paylaşım için. :thumbup:

Hatsan At-44 Long LW TH. 22cal. - Tasko 4-16x50 AOE

• İncelemeler yeterince bilgilendirici ,paylaşım için sağolun.

Stoeger x20 suppressor combo

• Arkadaş biraz sivri dilli

Ben bilirim siz bilmezsiniz tavırları forumlara sataşmaları özellikle ve özellikle kendi kullandığı ürünlere toz kondurmaması dikkat çekici.

Ben bilirim siz bilmezsiniz tavırları forumlara sataşmaları özellikle ve özellikle kendi kullandığı ürünlere toz kondurmaması dikkat çekici.

:thumbup:

• [Resim Engellendi: https://resmim.net/f/p8mYLh.jpg]
    • Hatsan Nova Compact 5.5 mm
    • Kral Puncher Pro 5.5 mm
    • Hatsan Mod.99 5.5 mm
    • Swiss Arms Tanfoglio Limited Co2

Konusma tecrubesiz forum uyesi. :) bide simdi sallamayada baslarsin.
    Neyse incelemek paylasmak guzel seyler ama Onurunda dedigi gibi havalara girmeninde alemi yok.

A-TAKIMI

• Mod125 kötü tüfek değil ancak hobiye başlanğıç uygun değil yayının büyük olması kurarken insanı yorar çoğu kişi dampa ayağın ne oldugunu bilmez dürbün kırar hobiden soğur şahsen ben bu forum sayesinde dampa ayağın ne olduğunu öğrendim (forumdaki çokbilmiş tecrube sahibi abilerim sağolsun) yoksa sen git herhangi silah dükkanına en dandik tek parça ayağı evet bu dampaların babası diyerek kakalar ne dandik saçmayı en kaliteli diyerek satar havalı silahları gerçek ederinin 2 katına satar maalesef böyle aç satıcılar var tabi bunların taktikleri forumdan öğrendiklermiz sayesinde bize işlemiyor bu forum ve üyelerine saygı duyuyorum ''Yani kısacası forumlardaki çok bilmişleri boşverin siz'' lafına asla katılmıyorum.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• Havalı tüfekte silah deneyimini en iyi yaylı tüfekler hissettiriyormuş bu abiye göre.Tüfek deneyimi istiyorsan alırsın bir tane otomatik veya pompalı koyarsın slug mermini deneyimi yaşarsın.Bunu yapmak için açık hava poligonlar var.Havalı tüfeklerle atacağın mesafeler zaten bellidir.50-100 metre.PCP tüfekler maliyetliymiş.Bu hobide herşey maliyetli.Yaylı tüfek alınca bedavaya mı geliyor?Bedavadan ucuza mı geliyor?Tüfek almanın amacı nedir?Avlanmak mı?Müsabakalara hazırlanmak mı? (Field Target.Bilmeyenler youtubeda izlesinler) Yoksa yazdan yaza piknik yaparken 3-5 soda şişesi kırmak mı?Bence herkes ihtiyaçları doğrultusunda hareket etmeli?İlk başlayanlara yaylı ile başla dememizin sırrı nedir?Tüfek tepince deneyimmi yaşamış oluyorlar?Aksine hedefi vuramıyorlar.Hobiden soğuyorlar.Yaylı ya da PCP diye bir ayırım olmamalı.Her ikisinin de kendine has masrafları ve isabetlilikleri var.Diana'nın yaylı tüfekleri bir Pcp kadar başarılıdır.Nitro piston modelli yaylılar PCP kadar tepmesi azdır.Herkes kesesine göre tercihini yapmalı.

• Hiç bir yaylı tüfekte gez ve arpacıktan aldığım hazzı ne dürbün nede red dot vermedi.
    Gözlerinin optik araç gereksinimi bulunmayanlar için tavsiye ederim.

Atıcılığın gelişmesine kanımca çok faydası bulunmaktadır.

Naçizane ve acizane...

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)

• Valla biraz Jim Chapman tadında bir blog olmuş , beğendim. Ama biraz daha az eleştiri yapılabilir.

filinta

dulce bellum inexpertis

• mod 125 incelemesi ile alakalı bu fakirin acizane bir kaç eleştirisi bulunuyor;

305 m/s hangi pelet ile ölçülmüştür? Gamo raptorla mı acaba? Eleştirilen forumlarda crono ile farklı peletlerle bir çok ölçüm bulunmaktadır. Hiç biriside böyle bir sonuç vermez.

Pistonlu tüfekler ateşli silahlar gibi geri değil aslında ileri teperler ama siz tüfeği omzunuza sıkıca bastırdığınız için tüfek geri teper sanırsınız.

Havalı silahlarda en beğenilen ve önerilen kalibre pistonlu silahlar için .22 değil .177 dir. Bunu bu mereti icat eden ingilizler bile kabul etmiş durumdadır. Uluslar arası müsabakalar bu kalibre ile yapılmaktadır. .22 ve üzeri fantazidir..

Fakirinde ilk tüfeği mod 125 idi ve sadece sas bulunuyordu, ilk kullandığımda 2 kutu pelet atmıştım belkide fazlasını, kontrol zorluğu tepmesinden değil, ağırlığından kaynaklanır. Bir süre sonra kollarınız tüfeği kurmakta zorlanırlar. Uzun namlusu ve ağırlık merkezinin önde olması sebebi ile tüfek sürekli siz fark etmeseniz de öne ve aşağı doğru salınım yapar, siz onu dengelemek için vira fark etmeden tüfeğin namlusunu ufak ufak şahlandırırsınız.

Genel olarak değerlendirmeyi beğendim ama yukarıda ki hususlar önemli kanımca.

Son olarak Hatsan!ı çok seven bu hobiye meraklı birisiyim. Ama bir hw yada diana dahası AA ile mod 125 yada başka bir hatsan ürünü pistonlu tüfek şu an için aynı kategoride değiller. İnşallah o günlerde gelir, bizde gururla o silahları kullanırız, ama bugün o günlerde değiliz. Biraz daha zamana ihtiyaç var. Belkide böylesi daha keyifli...

Baki kalan bu kubbede hoş bir seda imiş...
    Gamo CFX Royal .22 cal. (envanterde)
    Zoraki Hp 01 Light .177 cal.(envanterde)
    Hatsan Mod 95 SAS .177 cal.(envanterde)
    Walther Falcon (.22 cal) ; dampa ayak + tasco 3-9x32 (envanter dışı)
    Webley Raider Tekli (.22 cal);maderatör + Tasco 6-24x50 AOE(envan. dışı)
    Webley Patriot I. Nesil (.25 cal) + Walther Red Dot (orijinal) (envan. dışı)
    Crosman 1377c (.177 cal) + Özel Yapım Ayak + optima 3x7-20 dürbün (envan. dışı)