Hangi sumatra modeli en güçlü ve en büyük tahribatı verendir?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • ;kffx;

hala böyle bi düşüncesi olan varmi? ;şrofls;.;şrofls;.;şrofls;.

Prestige kub mtc viper 4-16-50,
    Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Sumatra 500 ü neden önermediğini merak ettim abim 100 fpe.

Galiba 500 modeli en güçlüsü secimim olabilir :thumbup:

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• 500 ile carbine arasında 6-7 fpe. ve ağrlık farkı var. Arazide 500 ile yorulursunuz. Zaten 10-15 atış yapacaksınız bence carbine yeterli , oturarak grupman tahribat vs. için 500 daha iyidir.

filinta

dulce bellum inexpertis

• İnanin bu tüfekler ile ilgili bi bilgim yok yukarda 6136 ile aranızdaki yazışmaları okudum ve tüfeklerin birisi 100 fpe birisi 65 fpe aralarındaki fark çok büyük değilmi? Hala carbineyi tavsiye ediyormusunuz? Evetse,Neden ?

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• 500 ile carbine arasında 6-7 fpe. ve ağrlık farkı var. Arazide 500 ile yorulursunuz. Zaten 10-15 atış yapacaksınız bence carbine yeterli , oturarak grupman tahribat vs. için 500 daha iyidir.

Bir geyiğin kafatası kalınlığı kaç mm olabilir ortalama sence Berke ?

• İnanin bu tüfekler ile ilgili bi bilgim yok yukarda 6136 ile aranızdaki yazışmaları okudum ve tüfeklerin birisi 100 fpe birisi 65 fpe aralarındaki fark çok büyük değilmi? Hala carbineyi tavsiye ediyormusunuz? Evetse,Neden ?

Carbine daha hafif taşıması daha kolay bu yüzden tavsiye ediyor. Aslında aralarındaki fark büyük gibi gözüksede büyük değil. İkiside sert pellet kullanılırsa dediğiniz tür hayvanların kafatasını deler bana göre. Ben ar6 ile 2 cm kalınlığındaki dana kemiğini delebiliyorum incememet pelletle. Sanmamki dediğiniz hayvanların kafatasıkalınlığı daha fazla olsun.

• Ağırlık önemli değil gücü yeterli olsun yarı yolda kalmayacağım bi tufek olsun yeter.

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Ekleme:

Eğer büyük bir hayvanı 300 fpe. altında bir tüfekle avlayacaksanız çok isabetli olmanız gerekir , kalbin sol kulakçığına veya kafatasının ince yerine falan denk getirmelisiniz. Bilemiyorum riskli iş , hayvanı yaralayıp sakat bırakmak öldürmekten daha kötü bence.

Hicbirzaman hayvana uygun pozisyon olmadan atış yapmam dediğiniz noktaları Guzel sifirlanmis bi dürbün ile rahatlıkla vurabilirim. Sayet trde hiç dürbün kullanmadım ama atışlarım iyidir.bu ise olan merakımdan olsa gerek.

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Forum av forumuna dönüyor sanki !!!

Airforce SSS LW 5.5 (Modifiye) + Vector 4-14x50 + Hill + Drager 6lt + İnceMehmet Solid (23 + 25 + 30 grain) + Jsb 15,89 Grain (kısa mesafe)

• Lütfen ama sadece üyelerin görüşlerini almak için açılmış bir konu. x(;

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Alkan arkadaşım, silah işlemleri sırasında Türk olduğun için farklı davranıyorlar mı?

Hayır abi kesinlikle oyle Birşey yok.oturma izni ve trdeki ruhsat prosedürünün aynısı benim bildigim fazlalik olarak 2 kişi ruhsat almak isteyen kişiyi tanıyan (aile doktoru vs.ama Polis olamaz) kefalet vermesi gerek verilen form lari polis Karakolu'na onların götürmesi gerek ve sorulan bi kaç teknik soru.. Ve silahı almadan önce evin güvenli bir yerinde kilitli silah sandığı olması lazım! Biraz cetrefilli

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Orası gercekten Dogru.elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım bu konuda..saygılar

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• Konuyu dağıtmayalım da senden güzel güzel bsa fotoları incelemeri görsek ne güzel olur :)

Bi de şunlardan hiç gördün mü acaba?

http://www.phoenixairguns.co.uk/

Weihrauch HW97K 0.177-Hawke Sport HD 3-9x40 AO
    Hatsan Mod 87 QE 0.22 - Hawke Vantage 4x32 AO

Gamo Viper Express 0.22
    Zoraki HP-01 Ultra 0.177

• Konuyu dağıtmayalım da senden güzel güzel bsa fotoları incelemeri görsek ne güzel olur :)

Bi de şunlardan hiç gördün mü acaba?

http://www.phoenixairguns.co.uk/

Bsa :him:s ?? Bide o silahlardan hiç görmedim ^^

Hatsan mod 70-22 ,
    Simson 12 çifte,
    Tek kırma,
    Kral magnum 5.5
    Hatsan mod 33 4.5
    Beretta92fs co2 4.5

• dostum eğer maddi durumun yerindeyse, al bi daystate wolverine 303, hem 100m de nokta atışı yap, hemde vurduğunu parçala.gerisi hikaye bana göre.diğer airgun larda, gücü yüksek olanın isabeti zayıf, isabeti iyi olanın , gücü düşük.
    Bana göre bi havalı tüfekte kalite=yükse tahribat gücü+stabil isabetli atış sayısı+silahta kullanılan malzemenin dayanıklılığı.
    Tüm bunlar wolverine 303 de var ve İngiltere de bunu rahatlıkla bulabilirsin hemde uygun fiyata.