isabetliliği en iyi tabanca sizce hangisi?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 22 clb leri geçtik diyelim. 7.65 ve 9mm içinde en iyi isabetliliği olan hangisi sizce? çok sitede okudum bu olayı.ciddi isabet sorunu var bu silahlarda.

mesela, havalı silahlarda sabit namlumu kırmamı derken,havalı silah gibi konforlu silahlarda bile bu sorun yaşanırken sürgüsü namlusu birçok yeri atış esnasında oynayan tabancadan çok beklememek gerek. parabellum tipliler biraz hoşuma gitti ama satılmıyor galiba. toplulara gaz kaçağı ve emniyet sorunu olayından biraz daha geri duruyorum.

sizce sorunsuz ve isabet sorunu olmayan şarjörlüler hangisi? ismini namını duyup yada test ettiğiniz?

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png

• H&K VE sig sauer bunlar en iyiler artı olarak walther 9 mm ler içerisinde en iyi olanlar :huh: diyebiliriz tabi bunlarında versiyonları var sana en uygununu alırsın 7.65mm.ise tek baretta başka olmaz. ;tese;kkur
    bu arada tabancayla nişan almak çok zordur yani nokta atışı peş peşe isabetli atış diye bir şey yoktur . her atışda namlu yukarı kalktığı için düzenli nişan alamazsın. çok atış talimi ve tecrübeyle belki iyi atışlar yapabilirsin.
    £tabanxalı$£tabanxalı$

hamdım piştim yandım oldum.

• 50m den 5cm nin altında grup bekliyorsan evet hareketli bir sürü parçası olan H&K sana göre bir silah değil.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• benım bıldıım bişey var oda toplu tabancalar şarjörlu tabancalardan isabetlı ve guçlu toplu tabanca dıe tabır edılen mısal 357 magnum namlusu sabit gezı ayarlanabılır tetıe basıldığında şarjörluler gıbı kızağın ustunde hareket etmıor.

Evanıx s 10 blızzard - BSA 3,5x10-40

• benım bıldıım bişey var oda toplu tabancalar şarjörlu tabancalardan isabetlı ve guçlu toplu tabanca dıe tabır edılen mısal 357 magnum namlusu sabit gezı ayarlanabılır tetıe basıldığında şarjörluler gıbı kızağın ustunde hareket etmıor.

Kızağın hareket etmesi sadece bir sonraki merminin gideceği yeri değiştirir diye biliyorum, çok seri atmazsanız belirli seviyede namluyu aşağıya çekerek bunu engelleyebilirsiniz, tabii ki toplu tabancalar şarjörlülerden daha isabetlidir. Ayrıca boş kovanı dışarı atma durumu da yoktur. :)

Emekli SAS Binbaşı Sn. Göksev OLCAY, "Kısasa KıSAS" adlı kitabının bir bölümünde ve sonunda tabancalara yer vermiş ve şarjörlü tabancalarla toplu tabancaların farklarını gerçekten güzel anlatmış.

Nurettin ARIKAN

Gamo CFX .177 + BSA 3-9x40
    Webley Patriot .25

• yanı sonuç olarak toplu tabanca sarjörlulerden ısabetlı genel olarak bu böle bılınıo ama ben gınede sarjörlude olsa sılahına göre deişir derım çok kalııte tabancalar var ayrıca ben kendım her zaman 15+1 tercıh ederım ve toplu tabancaya oranla daha avantajlılar serılığı olsun tasıma kolaylığı olsun olsaı bı çatışma durumunda en ıdeal 15+1 ler sadece atış sıportıf faliyet için se 357 magnum tercıh ederım

• daşiyacağsan 7.65 daşı dirim gardaş ötekü dabancalar balta gübü ağır neme lazımm. ;kihhik, hemide dudukluk itmez. :whistling: memleket ağzıynan konuşayım dedimde bi an ^^

hamdım piştim yandım oldum.

• 7.65 tasımak buyuk tabancaları tasımaktan daha zor ıkıde bır duşuo belımden bazen pacamdan çıkıo kemere takarım oturunca çıkar panatolona takarım pacamdan cıkar en ıyısı kışın montun cebıne koymak.

• benim tercihim kesinlikle smith wesson uzun namlu 44 lük modeli .AMT AMP AUTO MAG 44lük ikinci tercihim olurdu.

bunların dısında klasik 9*19 ların icinde benimde tercihim sig sauer olurdu.

saygılar.

1.Webley patriot 22cal.(1.nesil) nikula 6*24-40
    2.Mod 140 22cal. tasco 9*40
    3.Mod 125 22cal.busnell 9*40
    4.mod 60 22 cal.tasco 9*32
    5.kral cfx 17 cal.tasco 9*32

• daşiyacağsan 7.65 daşı dirim gardaş ötekü dabancalar balta gübü ağır neme lazımm. ;kihhik, hemide dudukluk itmez. :whistling: memleket ağzıynan konuşayım dedimde bi an ^^

şu yazıyı bir dadaş dostum var ona tercüme ettireyim :S

FX Gladiator
    FX GLAD.........
    egeteam.png