son karar aşaması

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Herkese Selamlar,

Yararlı bilgiler ile dolu çok güzel bir site ve bu güzel site sayesinde Zoraki ultra almaya karar verdim. Zoraki için açılmış bütün konuları büyük bir dikkatle okudum. Sizlerden de son 1-2 ricam olacak.
    Öncelikle yapacağım atışlar max. 50-60m. olacaktır ve ultra 4,5 almaya karar verdim bu mesafeden şişe kırmak için de yeterli olduğunda mutabık mıyız?
    Bir diğeri dürbün yerine red dot düşünüyorum. Bir üyemiz ile özelden mesajlaşmıştım 4x32 red dot tercih etmemi tavsiye etmişti nette biraz araştırdım fakat Türkiye' de bu ürünü satan mağaza bulamadım. Yurtdışından hiç alışveriş yapmadım bugüne kadar biraz kuşkularım var gümrükten geçmez diye ya da çok uzun sürede gelir diye. Kendim bulduğum ürünleri paylaşıyorum sicze yeterli olur mu bunlar(aynı zamanda zorakiye uyar mı)? red dot için max 150 tl. ayırmayı düşünüyorum. Sizlerden gelecek tavsiyelere de açığım ve son olarak moderatör ve aparatını temin edebileceğim bir kişi ya da yer lütfen? Şimdiden çok teşekkürler silah aksesuarı çok seviyor farkındayım bu yüzden her türlü bilgi ve tavsiyenizi beklerim..!!!!!!!!!(umarım eklediğim 3 resim görüntülenebiliyordur)!!!!!

http://www.yatagun.com.tr/detay.asp?ID=1307

http://www.bozkurtav.com/Urun/…nali-Red-Dot-pmu1521.html

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen bam bam ().

• Bence çok iyi bir set hazırlamışsınız , ancak bu kadar uyumlu olur :thumbup:

filinta

dulce bellum inexpertis

• 4 32 yüksek ayaklı dürbün ve reddotu forumdan edinmeye çalışırsanız 2 sini toplamda 120 liraya edinebilirsiniz boşuna para vermeyin. Bende reddot aldım ama dürbünü daha fazla kullanıyorum. Bence 2 . el alın 2 sindende alın. Şişelere atarken reddotla daha ufak objelere dürbünle atarsınız.

• red dot yada dürbün alırken ayak genişliğinin 22mm olmasına dikkat edin almadan arayıp sorarsınız bu ürünleri forumdan 2. el olarakta alabilirsiniz.

Hatsan Striker Edge .22 / Zoraki HP 01 Ultra .177 / SA Jericho 941 / Crosman 1077

Hatsan AT44 / Webley Raider 10 / Hatsan Mod 85 Sniper / Hatsan Mod 99 / Hatsan Mod 25 Supertact / Stoeger x20 / Remington AirMaster 77 / Gamo P900 / Gamo PT80 / SMK P17 / Walther ppk

• 4 32 yüksek ayaklı dürbün ve reddotu forumdan edinmeye çalışırsanız 2 sini toplamda 120 liraya edinebilirsiniz boşuna para vermeyin. Bende reddot aldım ama dürbünü daha fazla kullanıyorum. Bence 2 . el alın 2 sindende alın. Şişelere atarken reddotla daha ufak objelere dürbünle atarsınız.

netten baktığım videolarda dürbünün üzerinde red dot duruyordu. Bahsettiğiniz bu mu yoksa farklı uzaklıktaki atışlar esnasında red dot ile dürbünü takıp çıkartıyor musunuz? Bir de dürbün için stoegerin 4x32 si yeterli midir genelde bu dürbünün ilanlarını görüyorumda..

• stoeger tam ideal ama rahatça kurabilmek için 22mm yüksek ayak gerekiyor. Valla ben takıp çıkarmıyorum çünkü reddotu 1 sefer taktım bir daha takmadım dürbünü daha çok seviyorum :)

Tabi bir yandanda dürbüne yakınlaşık bakmak hoşunuza gitmeyebilir çünkü sonuçta tabanca kullanıyorsunuz. Reddot ile rahat rahat atış yaparsınız fakat dürbün kadar hassas atışlar yapamazsınız. Dediğim gibi bence sıfır reddot a para vermek yerine ikinci el alın 2 sindende alın. Kullanmadığınızı satarsınız tekrar.

• peki her takıp çıkarmamız da hem dürbünü hem de red dot ı tekrar sıfırlamamız gerekir mi? (komik bir soru olabilir çünkü daha önce bu aksesuarları kullanmadım hiç)

• peki her takıp çıkarmamız da hem dürbünü hem de red dot ı tekrar sıfırlamamız gerekir mi? (komik bir soru olabilir çünkü daha önce bu aksesuarları kullanmadım hiç)

Gerekir fakat muhtemelen birini daha çok seversiniz diğerini daha az kullanırsınız her zaman söküp takma ihtiyacı hissetmezsiniz.

• stoeger x20 nin 4x32 red dot unu alabilirsin. ama red dot 50 60 mt de çok faydalı olmaz. uzun mesafe atışlarını Z ayakla (Tasco 3-9x32 MM Golden Antler) dürbünü kullanabilirsin.

uzun zamandır zoraki kullandığım için şunu söylemek isterim. 50 mt de şişe kırmak için sürekli 3-4 pompa yapman lazım. bu hem yorucu hemde sıkıcı olur ve güzelim silahtan soğursun. ayrıca silahın ömrünü kısaltırsın. ben 2 pompa ile 10 mt de 3 er atış tek delik yapmaya bayılıyorum. tercih senin .....

Türk'ün Kızıl Elma'sı "BİRLİK" ola ki, Türk yurduna "DİRLİK" gele..

• http://www.enkolay.com.tr/inde…kisa-isikli-tufek-durbunu

sizin verdiğiniz özelliklerde fiyatı biraz daha uygun ancak kalitesi nasıldır bir bilginiz var mı? Birde kısa ışıklı tüfek dürbünü derken dürbünün kısalığından bahsediyor değil mi? (kısa olması avantaj sağlar diye düşündüm tabanca üzerinde kullanacağım için)

z ayaktan kastınız da bu mudur?

http://www.yatagun.com.tr/deta…Special_Mount=&ID=962

• bende zoraki hp-01 4.5 ultra sahibiyim. En son gecen pazar atisa gitmistim. 50 metre mesafeden 4 pompa ile buyuk sarap sisesi kiriliyor.(birkac kere sagindan veya solundan siyirarak gectigi icin kiramadi ama uygun yerine geldigi zaman kirildi).
    Tabancada 4x32 durbun vardi. Muhimmat olarakta 35 metreye kadar ki tahribat atislarinda crosman pointed kullaniyorum. 35 metre uzeri tahribat atislari icin gamo ts10 kullaniyorum.
    Saygilar...

1. daisy powerline 5170 havalı tabanca
    2.jetsan alttan kurmalı ahsap kundak 4.5 mm havalı tüfek
    3.crosman 1077 4.5 mm havalı tüfek

4.crosman 2100 optima red dot 1x40 +lazer
    5.hatsan mod 125 4.5 mm havalı tüfek
    6.zoraki hp-01 ultra 4.5mm + dipçik (SATILIK)
    .....

• bahsettiğim dürbün ile seninki farklı.. aralarında 30 tl var sadece. bence Tasco 3-9x32 MM Golden Antler al derim. benzer ürün başka markalarda da var. sadece ışık için pil yuvası olmasın dürbünde. Z ayak ise aşağıda benim tüfanca da görebilirsin.

üzerindeki 4x32 stoeger red dot dır..

[Resim Engellendi: http://img138.imageshack.us/img138/91/sam3960400x300.jpg]
    [Resim Engellendi: http://img818.imageshack.us/img818/5025/zoraki1400x132.jpg]

• Moderatör alımı ile ilgili sorularım vardı yardımcı olursanız sevinirim,
    4,5 ve 5,5 için farklı moderatörler mi vardır?yoksa aynı moderatörü her iki kalibrede de kullanabiliyor muyuz? Nette araştırdım ama bulamadım zoraki ultranın dış namlu ucu ölçüsü nedir genelde gördüğüm 1/2 unf diş moderatörler bu silaha uyar mı?

Teşekkürler..

• Moderatör alımı ile ilgili sorularım vardı yardımcı olursanız sevinirim,
    4,5 ve 5,5 için farklı moderatörler mi vardır?yoksa aynı moderatörü her iki kalibrede de kullanabiliyor muyuz? Nette araştırdım ama bulamadım zoraki ultranın dış namlu ucu ölçüsü nedir genelde gördüğüm 1/2 unf diş moderatörler bu silaha uyar mı?

Teşekkürler..

Zorakilerde namluda diş yoktur, ekstra bir aparat takıp ona monte etmelisiniz moderatörü. Farklı moderatör yoktur 4.5mm ile 5.5mm için aynısını kullanıyoruz.

• Moderatörü av bayiilerinden bulabiliyoruz sanırım ama aparat için aynı durum geçerli değil ya da ben bulamadım..İkinci el düşünmek daha mantıklı olacak sanırım..

• zoraki ultraya moderatörü bağlamak için ara aparat aradığınızı belirten konu açın elbet elinde olan çıkar.