benjamin marauder hakkında?

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • herkeze hayırlı geceler.forumdan araştırdığım kadarı ile bu pcp hakkında pek bilgiye rastlayamadım..kullanan abilerim kardeşlerim varsa bilgi paylaşırmısınız..kaç kalibre alınır yada pcp alımında doğru bir seçimmidir? bu tüfeğin tüp hacmide yazmıyor sitede. crono değerleri vs varsa paylaşmanızı rica ederim..pcp ler türkiyeye girmiş bu yaz kaçırmamak lazım..malum fiyatlar fırlamış ama napalım bize böyle nasipmiş..herkeze paylaşacagı bilgiler için sevgiler saygılar

Stoeger x10 synthetic combo
    Tuka Tek Kırma Düzce 16 Cal
    Sarsılmaz New Avrasya Süperpoze 12 Cal
    Üzümlü Lazer 7+1 71cm 12 Cal
    Eser yaylı 4.5 mm

• 22.cal Marauder'i yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.Bu silahla ilgili özellikle yurt dışı forumlarda çok detaylı bilgi bulabilirsiniz,ancak silahı kısaca anlatmak gerekirse son derece stabil aynı zamanda güçlü ve isabetli diyebiliriz.JSB 18 heavy ile chrono detaylarını paylaşabilirim.Sınıfında,Amerika'da uzun bir süredir en çok satan ve en fazla olumlu yorumu alan(fiyat-performans)silah ünvanını hala koruyor.3 farklı güç ayar seçeneği ile ne yapmak istediğinize bağlı olarak çok farklı modifiye olanakları sunan bir silah aynı zamanda.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• stabil atış adeti 18 heavy ile chrono detaylarını paylaşabiirmisiniz.birde 3 farklı güç ayar seçeneği hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz.saygılar

Eser yaylı 4.5 mm

• Her silah farklılık gösterse de fabrika ayarlarıyla 30 adet stabil atış mümkün.Gücü çekiç yayı,çekiç yayı mesafesi ve namlu çıkış hızı (transfer port) ayarlarıyla değiştirme imkanınız var.Chrono sonuçlarını en kısa zamanda yayınlayacağım.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• tesekkürler halil abi en kısa zamanda bekliyorum

Eser yaylı 4.5 mm

• Bildiğim kadarıyla setuskur ayarı yok , AA gibi yayları değiştirerek güçle oynanıyor. Namlu ceketi de piyasadakiilerin en sessizi diye bahsediliyor , keza benjamin rogue .357 PCP 'de de aynı ceket modelini kullanmışlar ve 250 ft/lbs. 'lık tüfekten ses gelmiyor. Ayrıca audrius regülatörle de 5 şarjör çok stabil attığını biliyorum , chrono vidyosunu izlemiştim , adam çok hızlı atmasına karşın değerler muhteşemdi.

filinta

dulce bellum inexpertis

• Bildiğim kadarıyla setuskur ayarı yok , AA gibi yayları değiştirerek güçle oynanıyor. Namlu ceketi de piyasadakiilerin en sessizi diye bahsediliyor , keza benjamin rogue .357 PCP 'de de aynı ceket modelini kullanmışlar ve 250 ft/lbs. 'lık tüfekten ses gelmiyor. Ayrıca audrius regülatörle de 5 şarjör çok stabil attığını biliyorum , chrono vidyosunu izlemiştim , adam çok hızlı atmasına karşın değerler muhteşemdi.

Set uskur ayarı dışında diğer konuların hepsinde hem fikiriz.Ben bu silahta regülatöre gerek olmadığını düşünüyorum,ama kullananlara da bir sözüm yok,Altaros da iyi sonuçlar veriyor(30 atış JSB heavy 18 gr,830 fps Avrupa için üretilmiş serilerde).

Bu arada mucidinin ismiyle de anılan Bstaley modifiyesi ile düşük güçlerde yüksek atış sayıları da elde ediliyor(Denedim)

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• 2800 psi

JSB 18 gr.heavy

Hammer Spring:6 turn clockwise(saat yönü 6 tur)

Striker:0 turn(0 tur)

Velocity:2.75 turn counter clockwise(saat yönü tersinde)

1-834,5

2-838

3-838,6

4-843,3

5-842,5

6-842

7-846,3

8-845,5

9-848,1

10-849 2500 psi

11-843,2

12-838,3

13-836

14-837,2

15-839

16-840

17-848

18-843

19-838,3

20-835,1 2200 psi

21-837,3

22-835,2

23-833,3

24-830

25-829,3

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• İnce Mehmet Solid 30 gr. de ortalama 700 fps zorlanmadan atabiliyorum,valve ve transfer port değişikliği ile aynı solidi 900 fps hızda atmak mümkün.

Saygılar

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• avrupa için yapılmış 830 fps hız değerlerinden bahsetmişsiniz.ülkemize girenler farklı güçlerdemidir?

Eser yaylı 4.5 mm

• Ülkemizde satılanlarda güç sınırlaması yok.

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Merhaba
    Halil Bey bende bu silah hakkında araştırma yapıyorum bu 3 ayarı da silah üzerinden parça sökmeden yapabilirmisiniz ?

Valve transfer port değişikliği ile aynı solidi 900 fps çikarılabir diye yorum yapmışsıznız bu ekstra bir valf mi demek yani mevcut valfi söküp yerine yenisini mi takmak?

Silah kendi orjinal sitesinde 190 bar 200 cc ve 32 fps olarak gözüküyor .

birde Halil bey eğer kullandıysanız hatsan bt 65 ile kendinizce kıyaslabilirmisiniz

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel

• y.a.t.a.g.unda baktığım benjaminde 22 ft/lbs yazıyor..türkiyeye girenler bu enerjiyimi üretiyor..yani halil abi senin silahın ne kadar enerji üretiyor.biraz fazla soru sordum k.bakma abi :)

Eser yaylı 4.5 mm

• Selamlar .. Halil abi ssiz bu silahın dilinden anlayabilecek kadar beraber vakit geçirmişsiniz diye tahmin ediyorum. Ben bu silahı almaya hazırlanıyorum Allah nasip ederse . :) Dolayısıyla bir kaç bilgi edinmek istiyorum. Forumda pek yazılıp çizilmemiş bu silah. Kafama takılan bir şey var . Lbs oranı 22 bu silahın. Fakat acaba az mı enerji üretiyoor diye düşündürüyor insanı. Dolayısıyla fazla bir tahribat uygulayamaz diye düşünüyorum ya da menzil açısından düşük menzile sahip olduğuda düşündürüyor beni... İnternetten videolarını izliyorum ve bayağı uzak mesafelerden şişe patlatıyorlar. Silahın isabetlilik oranı beni düşündürmüyor. Gayet stabil atışlar yaptığına inanıyorum fakat dediğim gibi... Sizin uzun mesafelerden attığınız hedeflerde ne gibi etkiler yarattı bunlarla ilgili bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. Diğer atıcılarında yorumlarını bekliyorum.

SAYGILAR

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

• 2 ayarı sökmeden(çekiç yayı ve mesafesi)1 ayarıda çok basitçe kundağı çıkartarak(hız ayarı)yapabiliyorsunuz.

Valve ve transfer port konusunda yazdıklarım yorum değil bizzat Amerikada'ki arkadaşlarımın ulaştığı değerler.Mevcut valvi becerebilirseniz siz modifiye edersiniz yada hazır yapılmışlarını alırsınız.Transfer port ta aynı şekilde uygulanıyor.

Silah 200 bar(3000 psi) olup 32 fpe güç üretebiliyor(fabrika ayarları)Modifiye konusunda yazdıklarımı buradan inceleyebilirsiniz www.addicted2airguns.com/

Bt 65 kullanmadım ama dizginlenemeyen gücün ve beraberinde gelmeyen isabetliliğin kıymeti yok.

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Selamlar .. Halil abi ssiz bu silahın dilinden anlayabilecek kadar beraber vakit geçirmişsiniz diye tahmin ediyorum. Ben bu silahı almaya hazırlanıyorum Allah nasip ederse . :) Dolayısıyla bir kaç bilgi edinmek istiyorum. Forumda pek yazılıp çizilmemiş bu silah. Kafama takılan bir şey var . Lbs oranı 22 bu silahın. Fakat acaba az mı enerji üretiyoor diye düşündürüyor insanı. Dolayısıyla fazla bir tahribat uygulayamaz diye düşünüyorum ya da menzil açısından düşük menzile sahip olduğuda düşündürüyor beni... İnternetten videolarını izliyorum ve bayağı uzak mesafelerden şişe patlatıyorlar. Silahın isabetlilik oranı beni düşündürmüyor. Gayet stabil atışlar yaptığına inanıyorum fakat dediğim gibi... Sizin uzun mesafelerden attığınız hedeflerde ne gibi etkiler yarattı bunlarla ilgili bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. Diğer atıcılarında yorumlarını bekliyorum.

SAYGILAR

Belki okumuşsunuzdur Kıbrıslı arkadaşlarımız 25-30 fpe silahlarla kaç metrelere atıyorlar,inanın bunlar doğrudur,ben silahımı hiç modifiye etmeden sadece dürbün arka ayağını biraz yükselterek 170 metre mesafede ince mehmet solid ile çok güzel işler çıkardım,inşallah en kısa zamanda noter huzurunda video çekimi ile bu atışları da belgeleriz ki gereksiz polemikler oluşmasın.

Sonuç olarak fabrika ayarlarında bir Marauder bile sizi hem güç hem de isabet olarak çok rahat tatmin edecektir.İllaki daha fazla güç derseniz 25 cal. de düşünülebilir zira bu silahın 25 cal ile Amerika'da yapılan işleri burada yazmak istemiyorum lakin ülkemizde av yasak havalıyla biliyorsunuz.

A

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Daha detaylı bilgi isteyen olursa özelden de yazabilir buradan da.

Saygılarımla

Halil ÖZAK
    20.01.1967

• Daha detaylı bilgi isteyen olursa özelden de yazabilir buradan da.

Saygılarımla
    »Halil61« imzasıHalil ÖZAK

20.01.1967
    Halil Bey ben bu siteye daha yeni üye oldum özelden de yazabilirsiniz demekle neyi kasteddiniz isin dogrusu benim pcp genel ve benjamin marauder hakkında bazı sorularım olacak fakat bu konunun dısına çıkmak istemediğim icin burda yazmak istemedim. size özelden nasıl yazabilirim yas olarak ve pcp konusunda tecrübeli oldugunuz için bu birikimden yararlanmak isterim müsade ederseniz.

Cricket .22 wst

8-32x44 AO BSA swt
    6-25x56 Vector optics FFP Counterpunch
    10-40x50 Vector optics Sentinel