Hatsan Torpedoya dürbün ve ayak

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Konuyla ilgisi yok ancak yaylılarda çıkış gücü yüksek olan tüfeklerin genelde tepmesi daha yüksek olduğu söyleniyor.Çıkış güçleri yüksek olduğundan uzun mesafede ideal ancak mutlaka dürbün gereksinimi var.Fakat tepmeden dolayı dürbünün ayarının bir kaç atıştan sonra yavaş yavaş bozulduğu söyleniyor.Ben Hatsan'ın yeni çıkacak olan Torpedo serisini bekliyorum.Sormak istediğim bu tüfeği alırsam ayarı sabit kalacak tepmeden etklilenmeyecek bir dürbün sistemini nasıl edinebilirim.Bu konularda çok bilgim olmadığından sizlerden yardım bekliyorum.Eğer ki dürbünü sabitlemek mümkün değilse mecburen PCP almam gerekecek.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. ;confused;

AA S410 XTRA.22 ;tufey#
    CROSSMAN 2100
    ZORAKİ HP-01 ;tese;kkur

• Konuyla ilgisi yok ancak yaylılarda çıkış gücü yüksek olan tüfeklerin genelde tepmesi daha yüksek olduğu söyleniyor.Çıkış güçleri yüksek olduğundan uzun mesafede ideal ancak mutlaka dürbün gereksinimi var.Fakat tepmeden dolayı dürbünün ayarının bir kaç atıştan sonra yavaş yavaş bozulduğu söyleniyor.Ben Hatsan'ın yeni çıkacak olan Torpedo serisini bekliyorum.Sormak istediğim bu tüfeği alırsam ayarı sabit kalacak tepmeden etklilenmeyecek bir dürbün sistemini nasıl edinebilirim.Bu konularda çok bilgim olmadığından sizlerden yardım bekliyorum.Eğer ki dürbünü sabitlemek mümkün değilse mecburen PCP almam gerekecek.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. ;confused;

Dostum bununla ilgili,daha önceden yazılı bir cok yorum var.Oraları arastırırsan daha iyi olur.''Dampa ayak'' konulu basklıklar sana yardımcı olur sanırım.

cukurovateam.png

Daystate AirWolf .22
    Hawke Sidewinder 30 8-32x56

• Biraz geç cevap oldu ama mesajı yeni gördüm. Zaten torpedo da yeni çıktı : )
    Daha önce torpedo 155 kullandığım için izlenimlerimi yazayım.
    3-9x44 dürbün kullandım üzerinde, dampa ayak ile
    Stopersiz çok çok az da olsa yavaş yavaş geriye kayma durumu oluyordu ayakta.
    Stoper ı takınca kayma sorunu çözüldü. Dürbünün sıfırlanmış durumunda da bir değişme olmadı hemen hemen 1 kutu pellet attığım halde.
    Dampa ve stoper şart : )

Webley Tomahawk 5.5mm + Silencer
    3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Webley Raider 10 (Sürpriz bir yenilikle yakında elimde)
    Sutter 6-24X50 Mdot

• Selam arkadaşlar

Yaylı tüfeklerde tercihim dampa ayak gerisi yalan arkadaşlar...
    Stoper koysanız bile atış yaptıkça dürbün ayakları stopere zamanla baskı yapacak, kauçuk malzemeyi sıkıştıracak ve o kauçuğu sertbir metale dönüştürecektir.... daha sonrada malum olan dürbüne olacak....

Niçin dampa ayak kullanılır...??? :him:s
    1- Ucuz dürbünler dağılmasın diye
    2- Kaliteli dürbunlerde ise o kadar para verip başına bir iş gelmesin diye
    3- Dürbün ayağı ayaraladığımız yerde dursun diye (galiba bu 1. madde olacaktı)

Ayrıyetten Drocone arkadaşım madem torpedo 155 kullandın zahmet olmazsa biraz anlat bu tüfeği bize ....millet forumda bu tüfek hakkında bilgi almak için aç kurtlar gibi bekliyor (içlerinde ben de varım) yorumlarını bekliyoruz arkadaşım ....detaylı anlatırsan daha çok seviniriz ;şrofls;.

Saygılar Halil

• Torpedo yu ilk aldığımda çok teknik olmamak kaydıyda kendi kişisel gözlemlerimi foruma konu açarak yapmıştım. Bir kaç resimde çekip yollamıştım.
    Sizin için kısaca tekrar deyineyim :)

Kundağı ceviz ve yeterince güzel. Atış esnasında el ile kavradığımız bölüm(teknik ismini bilmiyorum) biraz kalın yapılmış. Kavramak çok rahat diil fakat sıkıntı yaratmıyor.
    Metal aksamların işçiliği ve boyası önceki hatsan modellere göre daha özenle yapılmış.
    Tetik metal altın tetik fakat hatsanın kendi yeni nesil tetiklerinden. Tetik diğer 1. nesil diye tabir edilen patriot ve webley tetiklerine göre daha sert. Ben tetik boşluğunu en aza indirip tetik yolunuda kısaltmıştım. Öyle kullanıyordum fakat üzerinde bi webley tetiği olsa şahane olurdu.
    Tetik korkuluğu maalesef plastik yine.
    Pellet yükleme kısmı (bolt action deniliyordu sanırım) çok hoşuma gitti. Pellet transfer deliğine havşa çekilmiş. Pellet yükleyip kolu kapattığınızda transfer kısmı bir plastik contaya denk geliyor. Hava kaçırması ve pellet arka eteklerinin ezilmesi gibi bir şeye rastlamadım.
    Gez arpacık aynı. Arpacık biraz daha ufak olabilirmiş. Gez kullananlar için daha iyi olurdu.
    10,20m lerden atış yapıldığında hedef kağıdında son derece temiz yuvarlakdelik açıyor. Grubu mod125 den iyi yapak grup çalışması yapıpta fotoğraflamadım çünkü amacım dürbünü sıfırlayıp kullanmaktı. Zaten çok kullanamadım,pcp alacağım için sattım.
    Gücü beklenildiği gibi. Tepmeside beklediğimden azdı. Yani bir önceki kullandığım tüfek mod 125 den daha azdı.
    80-90m ilerdeki bir bira şişesinin uç kısmına hedef alındığında tam ortasından vuruyordu gamo hunter ile. Top atışı olayı yok yani :)
    Fakat silah biraz ağır :) Serbest atışlarda zorluyor özellikle ayakta. Yere oturup sol kola dayayıp atış pozisyonunda ise sol kola bariz bi yükleme yapıyor.
    Güçlü olsun 80m den de 5 de 1-2 yapsın gerisi önemli değil ve uzun ömürlü olsun diyorsan alınabilir bir tüfek. Kurup atış yaptığınızda insana bi güven veriyor, nasıl anlatsam ki. Kolay kolay arıza yapacak bir tüfeğe benzemiyor.

Patriot kullananlar şimdi bana kızabilirler :D ama bence patriot dan daha sağlam ve uzun ömürlü.
    Fakat eski metal tetikli patriot mu yoksa torpedo155 mi hediye edelim deseler patriotu isabetlilik + güç için tercih ederdim.
    Patriot da kullanmıştım. Grup denemesi yapmıştım ve gücüne göre bence iyiydi.
    Şuan için aklıma gelenler bunlar.

Webley Tomahawk 5.5mm + Silencer
    3-9X44 Pamir
    Sports Match Dampa ayak
    Webley Raider 10 (Sürpriz bir yenilikle yakında elimde)
    Sutter 6-24X50 Mdot

• verdiin bilgiler icin cok tesekkurler fakat tufek daha yeni...ve pek yaygin olan bi tufek deil...hatsan mod 125 icin forumlari gezdiimde olumlu olumsuz bir cok sey gorebiliyorum fakat torpedo soz konusu olunca en aydinlatici degerlendirme senn yaptiin oldu....eline aldiin her tufek atislara baslayinca sonunn ne olacaani az cok hissettrr. demek istediim kaliteyi veya kalitesizligi hissedersin..bu tufegi aldiimizda memnun kalirmiyiz acikcasi, avcilik olsun aticilik olsun tatmin eder mi?..simdiden tesekkurler..

• verdiin bilgiler icin cok tesekkurler fakat tufek daha yeni...ve pek yaygin olan bi tufek deil...hatsan mod 125 icin forumlari gezdiimde olumlu olumsuz bir cok sey gorebiliyorum fakat torpedo soz konusu olunca en aydinlatici degerlendirme senn yaptiin oldu....eline aldiin her tufek atislara baslayinca sonunn ne olacaani az cok hissettrr. demek istediim kaliteyi veya kalitesizligi hissedersin..bu tufegi aldiimizda memnun kalirmiyiz acikcasi, avcilik olsun aticilik olsun tatmin eder mi?..simdiden tesekkurler..

1-ülkemizde havalısilahlar ile avlanmak kanunen yasaktır.
    2-forumdaki yazışmalarımızda Türk dili kurallarını tam olarak uygulayamasakta, hiç olmazsa harfleri tam ve doğru yazarsanız çok iyi olur. burası arkadaşlarımızla msn muhabbeti yaptığımız bir ortam değil.

anlayışın için teşekkürler.

.

AA s400 MPR FT + Falcon 10-50x60 FT MilDot Metric

AA s510 Carbine .22 + Hawke RedDot

ankarateam.png

• yazimdan kaynaklanan hatalar icin site yoneticilerinden ve uyelerden ozur dilerim.....Hayri CANLI