Tx200 vs hw97k??

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • 5.5mm Prosport ve TX200 kesinlikle bu hızlara çıkamaz 13.43gr ile. Stok TX200 mk3 gücü 15 fpe , prosport ve TX200 hc nin gücü 14.5 fpe civarıdır.
    alacak arkadaşlar burada yanılabilirler ancak bu tüfekler 5.5mm oldukça verimsizdirler heleki HW97K gücü stok 14 fpe dir.
    bahsi geçen 17 fpe lere ancak orta güç diye tabir ettiğimiz Hatsan mod 80-90 serisi tüfekler ulaşabilir.
    kaldıki magnum sınıfı tabir edilen Diana Mod 48/52/54/56 gücü 21fpe dir
    460 magnum 23 fpe
    350 magnum 25 fpe dir.

yaylı silahın gücü ne olursa olsun ağır pelet atılmaz yanlıştır. atılacak en ağır pelet 14.5 graindir. 16 grain ve üstüne çıkılmamalıdır. çıkıldıgı taktirde güç düşecek ve atış menzilinde düşme çok daha fazla olacaktır.

TX200/HC/Prosport ve HW97K kesinlikle 4.5mm alınması gereken silahlardır.ama stok güçleri bu kalibredede çok düşüktür. max 50m ye kadar FT için alınmalıdır. 100 m ye atayım şişeleri patlatayım, duvarları deleyim yada av yapayım tarzına uygun tüfekler değillerdir.

• Bora şu resmi değiştir yazılarına odaklanamıyorum ;rofl.;

• Bora şu resmi değiştir yazılarına odaklanamıyorum ;rofl.;

Haklısın abi böyle bir foto stili yok yani 8o

• Emre abi benimde ödüm kopuyo tipe bak ya:)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

• Türkiye de ki AA lar en güçlü olanları diye biliyorum. Youtube de bir videoya rastladım, 7.9 crosman premier pellet ile 925fps hız veriyor. Çıkan enerji 15fpe. 5.5mm ler de genelde 4.5mm den aşağı-yukarı 1.5fpe daha güçlü oluyor, eder 16.5fpe, düz hesap 17fpe demişler demek ki.

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

• büyük kalibre küçüğünden herzaman daha güçlü olur ibaresi herzaman geçerli değildir. eğer silah güçsüz ise büyük kalibredeki fazladan ağırlık, daha fazla güç kaybına neden olucaktır.
    bu ateşlilerde dahi böyledir. önemli olan çıkış hızıdır çap yada ağırlık değildir.
    mesela 17HMR 4.50mm 17 grain çekirdek 2550 fps hızla çıkar enerjisi 245.5 fpe dir
    .22 LR 5.58mm 40 grain çekirdek aynı kovandan 1200 fps hızla çıkar 128 fpe dir.

havalılardada bu böyledir, silahın gücüne göre en uygun kalibreyi ve peleti kullanmak en iyisidir
    mesela özel ilgi alanıma girdiği için diana mod 48/52/54/56 serisi tüfeklerden örnek vereyim 2012 yılında av için 6.35 kalibreleri üretildi bu silahların
    ama yapılan testlerde kullanıcılar tarafından kötü bulundu ve stok halde kullanılamayacağı anlaşıldı
    6.35 mm stok mod 54 25.4 grain peleti 600 fps ortalama ile attı buda 20.3 fpe enerji demek
    oysa aynı silah 5.5mm de 14.3 grain peleti 815 fps atıyor buda 21.10 fpe güç demek
    üstelik 5.5mm balistği çok daha iyi daha az düşme yapiyor ve mesafe arttıkça daha isabetli oluyor enerjisini daha fazla koruyor.
    burada 6.35 in tek avantajı çok kısa mesafelerde 10m gibi hedefe çarparak daha büyük hasar vermesidir. mesafe arttımı tüm avantajını yitirir.

birde şuradan ele almak lazım mesela avda hayvana çarpan çekirdekteki enerji kadar hıza önemlidir. dokuya yüksek hıza giren bir çekirdek Hidrostatik şoka neden olucak ve buda vuruşun ölümcül olma oranını arttıracaktır.

Tx200 pro sport ve HW 97 4.5mm alınmalıdır tezim halen devam etmektedir. 5.5mm bu silahlarda enerji artışının aksine aynı enerjiye yakın bir oran verecektir buda mesafe biraa arttımı daha fazla düşme ve enerji kaybı ile sonuçlanacaktır.
    son olarakta zaten TX200 stok halde 4.5mm 15 fpe güç üretmektedir. bu field target için yeterli, geri kalan herşey için yetersiz bir güçtür.

• Youtube de başka bir video ya rastladım, TX200 ile 100yrd da en iyi grup 10 atışlık 1.8" ;

Harici İçerik www.youtube.com
    Dış kaynaklardan gömülen içerik, izniniz olmadan görüntülenmeyecektir.
    Harici içeriğin etkinleştirilmesi yoluyla, kişisel verilerin üçüncü şahıs platformlarına aktarılabileceğini kabul edersiniz. Gizlilik politikamızda bununla ilgili daha fazla bilgi verdik.

Birde şu link var, .177 ve .22 de hız testlerinin olduğu;
    http://www.straightshooters.co…00-.22-beech-carbine.html

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen rainstorm ().

• Haklısın abi böyle bir foto stili yok yani 8o

Gerçekten de öyle.Kusura bakmayın sizi tanımıyorum ama gerçektende bir gözüm yazıya bir gözüm resme kayıyor garip birşey oluyor.

AA S410 XTRA.22 ;tufey#
    CROSSMAN 2100
    ZORAKİ HP-01 ;tese;kkur

• şu link var, .177 ve .22 de hız testlerinin olduğu;
    http://www.straightshooters.co…00-.22-beech-carbine.html

Artık adamlar peletlerimi yağladılar, 9 grainlik 5.5mm promethous peletmi kullandılar, namlularımı yağladılar naptılar bilmiyorum ama , ben size tecrübem ve araştırmalarımla sabit bilgileri çarpıtmadan sunmaya çalışıyorum.
    yoksa mustafa bey bir dianayı modifiye eder 1500 fps hız alırız chrony de koyarız youtube a iş değil yani milleti kandırırız. bu işin fabrikası stok fac versiyonuna 15 fpe derken 18 nereden çıktı bilmiyorum ama acayip abartılı. bana bir zararı yok elbet isterse 88 fpe atsın ancak benim amacım dogruyu bilgilendirmek.
    tabikide siz nasıl inanmak istiyorsanız öyle inanır hangi silahın hangi kalibresi içinize sinerse onu alırsınız lafım olmaz
    saygılar.

• Yanlış anlama, öylesine bilgi olarak verdim linkleri. Yoksa bana ne, tüfeng kaç fps hız yapıyorsa yapsın :)

• Küçük farkları göz önüne almazsak. Havalı 5.5 mm bir silahta pellet ağırlığına göre hız değişir ama her mesafede ürettiği enerji değişmez. Kalibre farklı olup hız ve ağırlık aynı olursa enerji yine değişmez. Ağırlık artar hız düşer, ağırlık azalır hız artar enerji değişmez. BC değeri enerjiyi etkilemez. Diyelim prosport 5.5 mm 10 grainle 850 fps ise 15.89 ile 675 fps ye düşer 16 fpe üretir. Fabrika 10 grainden daha hafif pelletle ölçüm yapmışsa bu değerler daha düşük olur.

• Arkadadlar asil konuya geri donersek.hw97k mitx200 mu.iki silahta 4.5 kalibre olucsk.
    Kriterker isabet.saglamlik ve tepme gucu seklinde yaparsaniz sevinurim.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• kusura bakmayın sizin sorunuza kesin cevap zor olduğu için bu bilgilere kayıldı. TX ve HW seçimini ben kendi adıma HW olarak yaparım. Daha sağlam, az daha hızlı, az daha kısa, biraz hesaplı, azıcık hafif, biblo gibi değil çizilse üzüntü az, Daha çok tercih edilmiş g;$i

• TX200 kullanmadım ancak, HW97k ya üstün gelen özellikleri var. Birincisi, FT yarışmalarında daha başarılı. İkincisi, HW97k gibi başparmağı koparma riski daha az, extra emniyeti var bu yönde.

• 1100tlye izmir isgoren silahciliktanda bu urunu alabilirsiniz.zaten tufegin olmasi
    gereken fiyatida bu aralıklar.tufegi alirken seri numarasindan uretim tarihini
    Sorgulayin 2012 uretimki bir tufek alin.yanlis animsamiyorsam 2010 veya 201uretimli
    Hw97k larda namlu problemi varmis.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Merhabalar ben de hw 97k da karar kıldım. Gerçi kt de olabilirdi ama meydan da sadece 5.5 kalmış, tüm okuduklarımdan sonra da 5.5 un uygun olamayacağını düşündüm. İşgörenin sitesinde hw göremedim ? Bu arada hw97 ye dampa ve orta-iyi dürbün ne olabilir ?

Weihrauch HW97K .177 (Hawke Varmint 4-16x44)SF

Zoraki Ultra .22

S&W 5906