Grupman Yapilabilecek Hafif Yayli Veya Pistonlu Tüfek Önerisi

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Gamo CFX Royal 4.5mm
    600 tl bütçeye en iyi alınabilcek yaylı kesinlikle.
    x20 yada hatsan mod serisi ile kıyaslanmaz. hiç düşünmeyin başka alternatifi yada rakibi o fiyata yok

evet, bu görüşe katılıyorum. kulllanımı oldukça rahat ve isabetli. kurma sırasında kol açıkken pellet sürme gerekmediği, yani kurmayı bitirdikten sonra pellet sürülebildiği için parmak sıkışma kazası ihtimali de sıfır. ikinci eli zaman zaman bulunuyor ve oldukça makul fiyatı var.

WEİHRAUCH HW 97 KT .177
    GAMO CFX ROYAL .177
    HAWKE WARMİNT SF 2.5X10-44
    SPORTSMATCH DM 60

• Size nacizane yayli tufeklerden edindigim tecrubeleri aktarmak isterim. Oncelikle grulman yapacaksaniz sececeginiz kalibre kesinlikle
    4.5 veagirlik en az 3.5kg olmali.gerek 4.5 peletin ucuz olması ayrica hafif oldugu 8cin az dusme yapmasi gibi artilari mevcut.konuda bahsedilen tum yaylilari
    Kullaniyorum..aralarinda fiyat v3 performans acisindan en iyi tufek kesinlikle x20 sup 4.5.ben bu tufegin 5.5 ini kulandim ama size kesinlikle
    4.5 nu tavsiye ederim.

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• Size nacizane yayli tufeklerden edindigim tecrubeleri aktarmak isterim. Oncelikle grulman yapacaksaniz sececeginiz kalibre kesinlikle
    4.5 veagirlik en az 3.5kg olmali.gerek 4.5 peletin ucuz olması ayrica hafif oldugu 8cin az dusme yapmasi gibi artilari mevcut.konuda bahsedilen tum yaylilari
    Kullaniyorum..aralarinda fiyat v3 performans acisindan en iyi tufek kesinlikle x20 sup 4.5.ben bu tufegin 5.5 ini kulandim ama size kesinlikle
    4.5 nu tavsiye ederim.

Tavsiyeler doğrultusunda x20 sup 4.5 mm piyasaya yeni sürülecek atac modeli kafamda yer etti. Saygılar.

• Arkadaşlar x20 sup 4.5 mm mi? Yoksa Gamo Hunter IGT mi ? Kafamda x20 sup 4.5 mm vardı fakat Gamo Hunter IGT modeli de dikkatimi çekti. Bilgisi olan arkadaşlardan destek alabilir miyiz?

• Gamohunter igt kullandim.tufek zor kuruluyor ve fazla tepiyor.isabetide x20 den iyi degil.kafani fazla karistirma x20 sup. 4.5 al
    Baska tufek bakma.butcen uygunsa hw97k veya tx200 4.5 al.fakat 650tl ye sifir diana panter 31 veya 100tl farkla mod 34 alabilirsin.
    Bu tufekleride sakin 5.5 alma.kalibren 4.5 olsun!

Steyr lg110 ft

Nikko 10-50-60

Huglu Px5 pro .22

Vektoroptic 3-18-50

Hw100s .177 (12fpe)

Zoraki .177

• diana panter 31

Gamohunter igt kullandim.tufek zor kuruluyor ve fazla tepiyor.isabetide x20 den iyi degil.kafani fazla karistirma x20 sup. 4.5 al
    Baska tufek bakma.butcen uygunsa hw97k veya tx200 4.5 al.fakat 650tl ye sifir diana panter 31 veya 100tl farkla mod 34 alabilirsin.
    Bu tufekleride sakin 5.5 alma.kalibren 4.5 olsun!

Üstad cevap için teşekkürler.

• bende yaylı tüfeklerde 4.5 mm tercihinin en doğru seçenek olacağını düşünüyorum hocam stroeger olması halinde.

• Arkadaşlar stoeger x20 için hangi dürbünü tavsiye edersiniz?

• Biraz kafa karıştırayım. Panter 31 oldukça isabetli bir alet, tavsiye ederim. Toplam iki üç kutu saçma sallamış ve ayakta destekle atan birisi bu grubu yapmışsa, biraz daha çalışmayla çok daha iyisi beklenebilir.
    Diana panter 31 ile 36 metre

Evanix Blizard .22 + iyi bi dürbün
    Airarms Prosport .22 + Gamo 4-16x50
    Zoraki HP-01 .17 + bozuk gözler
    Hoyt 1999 In Tec Carbonite

• Bende bir soru sormak istiyorum. Tepmesi ve isabeti zoraki ayarında bir tüfek var mı? hedef 100 metreye kadar .

• Bende bir soru sormak istiyorum. Tepmesi ve isabeti zoraki ayarında bir tüfek var mı? hedef 100 metreye kadar .

yok :) olsa alırdım :)

Metehan TURKİSH AİRGUNNER

Weihcrauch HW 97 K .177 Field Target & Hawke Tmx 10-50x60

Hatsan At44 .177 Field Target & Vector 8-32x52

Niksan Escalade TC .22

Niksan Elf S .22.

Niksan Tacto S .177

Niksan Özark TC .22

Niksan Escalade .25

Niksan Özark T .25

Diana Mod 52 .177

Beretta F92 .177 Full auto

Gamo Pr776 .177 Revolver

Süperhawk Revolver Airsoft 6 mm

;director; YOUTUBE Kanalım: http://www.youtube.com/c/ShootingAndSports

Dahiliğin mutlak bir sınırı vardır,aptallığın sınırı yoktur... A.Einstein

Zoraki multipump sisteme sahip bu yüzden hiç tepmez. Aynı sisteme sahip crosman 2100 var ama onuda alttan 10 kere filan pompalıyorsunuz.

• HW97k ve TX200 gibi ağır ve pahalı tüfekleri eleyince ve grupman yapabilecek hafif yaylı deyince aklıma iki seçenek geliyor. Weihrauch HW95 veya Diana Mod34 Classic. Direk bir baayiden, pazarlıkla 700tl civarına alınacak tüfeklerdir.

Ben ilk HW95 sahibiydim, sonra bir HW97 ile takas ettim bir arkadaşla, ancak şu parmak koparma ihtimali bilinç altıma işledi, tüfekleri tekrar çeync :) yapmaya ikna ettim. Özetle tecrübe etmiş biri olarak 4.5mm bir HW95 tavsiye edebilirim.

• tabancama kıyamıyorum, bi kıyabilsem ben onu tüfeğe çeviririm. sadece aynı borusunun 2 katı bir boru bulmak gerekiyor :D

• tabancama kıyamıyorum, bi kıyabilsem ben onu tüfeğe çeviririm. sadece aynı borusunun 2 katı bir boru bulmak gerekiyor :D

Öyle olsaydı zoraki 30 kere tüfeği sürerdi piyasaya :) Uzun namlu olursa arkasından gelen hava yetersiz kalır. Pistonu büyütmeleri gerekir ve aynı şekilde kurabilmek için baya güç harcamak icap eder diye bunu yapmadıklarını düşünüyorum.

Aslında multipump sistem çok avantajlı, Pcp tadı veriyor fakat gelişmemesinin sebebi güç artınca kurmasının zorlaşması diye tahmin ediyorum.

• Öyle olsaydı zoraki 30 kere tüfeği sürerdi piyasaya :) Uzun namlu olursa arkasından gelen hava yetersiz kalır. Pistonu büyütmeleri gerekir ve aynı şekilde kurabilmek için baya güç harcamak icap eder diye bunu yapmadıklarını düşünüyorum.

Aslında multipump sistem çok avantajlı, Pcp tadı veriyor fakat gelişmemesinin sebebi güç artınca kurmasının zorlaşması diye tahmin ediyorum.

namlu işini abartmış olabilirim. şimdiki namlusundan daha uzun bir namluyu test için forumdan bir gruba verdiler. o kadar olsa yeter. yapacağımdan değil, fikir işte.

sadece scubaydı pcp pompaydı, stabil değil yok regülatör lazım, yok hava azaldı düşme yapıyor... bir sürü iş. zorakinin 2 pompa gücüyle 50-60 metreye atabilecek bir tabanca bozması tüfek iyi giderdi demek istediğim :)

• Atak arms, Webley Rebel tarzı bir tüfek yapsa keşke.http://www.pyramydair.com/s/m/Webley_Rebel_Air_Rifle/2980

Multipump üzerine pek düşmüyorlar genelde hep yaylı var piyasada. Keşke pcplerde multipump sistemi gibi olsaydı. Pompalamak yerine pcp tüpünden içine hava dolardı bir nevi regulatör gibi olurdu. Çekiç sesi gelmemiş olurdu iyice sessizleşirdi.

Mesela ben atp2 yi zoraki ayarına getirdiğimde arada çok ses farkı vardı. Silahtan çıkan ses kadar birde çekiç sesi geliyor.

FX süper bir multipump yapmış ama fiyatı aşırı yüksek.

• Piyasada hep yaylı varda, pompayla scubayla uğraştırmayacak, namlu çıkış hızı yeterli bir multipumup tüfek yok. Yerli firmalar yapmıyorsa o zaman Webley Rebel gelse.

Webley rebelin 2100 den ahım şahım bir farkı yokki. FX independence 27 pompada 9 tane 870 fps civarlarında atış yapabiliyor hemde 18 grain 5.5mm pelletle. Üstelik videolarda görüldüğü kadarıyla pompalamasıda gayet kolay. Adamlar bitirmiş işi.

3 pompaya 1 tane atış demek.