Webley patriot kurma kolu pimi ve askı kayışı

Lütfen Resim Paylaşımlarınızı Galeri Üzerinden Yapınız. Ek Dosya Yükleme İptal Edilmiştir..

Bizimle Paylaşmak İstediğiniz Resimlerinizi Galeri Dışında Link Olarak Vermek Yasaktır. Galeriye Nasıl Resim Yükleneceğini Bilmiyorsanız Lütfen Konumuzu İnceleyin Buradan Açtığımız Konuyu Ziyaret Edebilirsiniz.
  • Kurma kolunun pimini nasıl çıkaracağız ?Tekrar kullanımında yalama olma durumu varmı?Bir de dipçikde askı kayışı için bulunan vida benimkinde yok,kendim atsam çatlama vs. gibi sorun olurmu?

webley patriot 5.5 + hawke reflex 4-12*50 mildot
    TOZ MC 20-01(SATILDI)
    ARMSAN A612W 71+61 slug namlu(ahşap kundak,karbon plastik kundaklı,satılır)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Hangi pim ,namluyu gövdeye bağlayan vidamı ?yoksa kurma kolu çengel ucunda bu ucun piston içine batması engelleyen celik ince pim mi?,şaheyet bu pimse düz başlı bir pimle üsten çekiçleyip cıkarabilirsin, yalamada olmaz ama dikkatli çekiçle sağa sola kaçmasın ve eğilmesin, ayrıca yek pare çelik pimden yapılmamış bir pim çelik saç bükülüp yapılmış iç kanatlarından tornavida ile hafif açıp sıkı geçme yapabilirsin fazla olmaması kaidesi ile.Kundak vida deliğini şayet bir marangoz ,mobilyacı bulabilirsen yaptır çünkü ,kayış vidasını geniş açarsan vida asılınca çıkabilir dar açarsın yartnak atar yada çatlar ama sonuç olarak hevesimiz kırılmasın altı üstü bir vida ya Allah diyip işe girişebilirsin kolay gelsin

• Pim sökülmüyor mu onur, matkapla mı çıkacak yerinden? ;şrofls;.

Weihrauch HW100T Falcon T35x56 Premier Target
    Weihrauch HW97KL Blue Laminate Maccari Hornet MKVI
    Weihrauch HW45 .177&.22 Maccari
    Zoraki HP-01 Ultra .177
    Heckler & Koch USP Compact Blue 9x19 Para Trijicon Nightsights
    Remington Spartan SPR220 12ga 22'' Double Trigger & Hammer Coachgun
    Bernardelli Compact 9x19 Para
    CZ 75B Semi Compact 9x19mm Para
    Hatsan 250XT Tac Boss (KJW Ruger MKIII)
    Gamo PR776

• Matkap neye lazım ki?söksekde takamayacağız anlaşılan...En iyisi katresu tamir bölümünü beklemek :D

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen trou6le ().

• Kurma kolunu namlu bluğuna bağlayan taraftaki pimi matkap ile sökülebiliyor, şimdi biraz vurarak denedim fakat olmuyor, matkap şart yani.

Sökünce geri yerine nasıl birşey yapacağım bilmem, yani geri gevşeyip çıkmaması için filan, bilen arkadaşlardan önerilere ihtiyacımız var yani. :)

Bu arada matkabı açtım dişliler yalama olmuş. :S Pazartesi uç alıp babamın matkaba dadanayım. ;şrofls;.

• iyikide bozulmuş ;kihhik, delme onur her gördüğünü ;lol; aynı çapta pimin ucunu hafif sivrilt .düzgün destekle merkezinden sivriltilmiş pimle vur ki perçinlenmiş pim ucu deliğin içinden geçerken sıvanıp düzelsin toplarkende aynı pimi kullanabilesin .kolaylıklar dilerim

• Kurma kolunu namlu bluğuna bağlayan taraftaki pimi matkap ile sökülebiliyor, şimdi biraz vurarak denedim fakat olmuyor, matkap şart yani.

Sökünce geri yerine nasıl birşey yapacağım bilmem, yani geri gevşeyip çıkmaması için filan, bilen arkadaşlardan önerilere ihtiyacımız var yani. :)

Bu arada matkabı açtım dişliler yalama olmuş. :S Pazartesi uç alıp babamın matkaba dadanayım. ;şrofls;.

onur matkabı değil kurma kolunu söküp bakacaktık ;şrofls;.;rofl.;

• iyikide bozulmuş ;kihhik, delme onur her gördüğünü ;lol; aynı çapta pimin ucunu hafif sivrilt .düzgün destekle merkezinden sivriltilmiş pimle vur ki perçinlenmiş pim ucu deliğin içinden geçerken sıvanıp düzelsin toplarkende aynı pimi kullanabilesin .kolaylıklar dilerim

Hehehe İlker abi sen anladın ne yapacağımı, daha fazla vurmak yerine o perçinli yerini hafif şekilde tıraşlayacaktım matkap ile, kolayca çıkar öyle, matkap olmazsa dediğin şekilde tekrar denerim. ;kihhik,

Kurma kolu içinde çok teşekkür ederim, ilaç gibi geldi. :) Benimki iptal oldu, alyan anahtar bantladım kolun ucuna buluşmada öyle idare etti baya. :)

Bir de şimdi bu pimi sökünce, geri takınca kenarları ezik olamayacak geri gevşemezmi ki? :S

• Official Post

Oraya uygun yeni pim hazırla bir tarafını biraz kalın işlet ki hem sıkı geçsin,hemde kol rahat çalışsın.

• mustafa abi ben daha o pime hiç elimi sürmedim kurma kolu şuan çok az aşınmış bir vaziyetde deyil.ben şöyle düşünüyorum olduki bir aksilik oldu o pimi çıkardık ama bi daha iş göremez vaziyetde.ben şöyle düşünüyorum o pim yerine o pim kalınlığında somunlu civata taksak aynı işi görür düye düşünüyorum siz ne dersiniz bu konuda abi?

• Official Post

Olmaz kadir,tornada yeni pim yaptırman gerekir,vida dişleri sıkıntı yaratır,ya dişler ezilip boşluk oluşturur,yada vida çeliği sert ise girdiği yuvaya zarar verir ve en önemlisi bence estetikden mahrum olur.

• hızlı nikli kardeşimin değiştirdiği üç tüfekte de orjinal pimler yeniden kulanılabildi .pimi yerine taktıktan sonra orjinali gibi kenarları çıkmasını önlemek için dışa doğru şişirildi bilginize .
    sayın side cıvata somun işi pek estetik olamayacağı kanıısındayım saygılarımla.

• evet abi en uygun yöntem tornacıda yeni bir pim yaptırmak.estetikde önemli tabii,yarın öbür gün biri görecek ne o diyecek civata la dın mı diyecek yeni tüfeği :)

• Official Post

İlker senin dediğin atölye ortamında tamam ama o pimi çıkarmak için silahın göreceği zararları da düşünmek gerekiyor,

Bir zamanlar adamın biri dürbün ayağı tüfeğe oturmuyor diye tüfek gövdesindeki o pırıl pırıl kızakları törpü ile haşadını çıkarmış diye duymuştum. ;şrofls;.

• Ben tanıyorum sanırım onu ama o adamın biri sonradan öyle oldu evanix aşkına :D

TOZ MC 20-01(SATILDI)
    REMİNGTON 870 20" F.R.

• Official Post

Ben tanıyorum sanırım onu ama o adamın biri sonradan öyle oldu evanix aşkına :D

;rofl.;;şrofls;.#hims